Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Konstanz Turları

17.06.2024 - 17.06.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Konstanz Turları

Konstanz, Almanya’nın İsviçre sınırında yer alan bir şehirdir; temelleri Roma dönemine kadar uzanır. Konstanz nehrine kıyısı olan şehir, gölün kıyısındaki en büyük kent olma özelliğini taşımaktadır. Şehrin turizm potansiyeli yüksek olduğu için her yıl yüzlerce tur düzenlenir. Kentte bulunan üniversite genç nüfus oranının yoğun olmasını sağlar ve bu nedenle sınırsız bir eğlence hayatı Konstanz’ın geneline hakimdir. Böylelikle Konstanz turları sayesinde gündüz şehri ve güzelliklerini keşfederken gece de sınırsız eğlence hayatının tadını çıkartabilirsiniz. 

Konstanz’da Görülmesi Gereken Yerler? 

Konstanz, tarihi çok eskilere dayanması nedeniyle gezilip görülmesi gereken pek çok yere sahiptir. Bunlardan bazıları ise şu şekilde; 

İmperia

Konstanz’ın simgesi haline gelen İmperia, bir kadın heykelinden çok daha fazlasıdır. Anlatılanlara göre, 1400’lü yıllarda yeni papayı seçmek için Konstanz’a gelen din adamlarına arabuluculuk yapması için hayat kadınları getirilir. Bu kadınların şehre getirilmesiyle beraber tüm taraflar uzlaşmış ve heykel buranın sembolü olarak benimsenmiştir. 

Konsey Binası 

İmperia heykelinin arkasında bulunan bu bina 1391 yılında tamamlanmıştır. Uzunca bir dönem depo evi olarak kullanılan bina ayrıca tüccarlar için ticarethane olarak da görev üstlenmiştir. Şu an kongre merkezi olarak kullanılan binanın içerisinde ünlü bir restoranda bulunur. Siz de Konstanz turları kapsamında binayı gezmenizin ardından restoranda güzel bir yemek molası verebilirsiniz. 

Konstanz Pazar Yeri

İlk bakışta bir meydanı andıran Konstanz Pazar Yeri, dünyaca üne sahiptir. 19. Yüzyıldan kalma bir çeşmesi de bulunan Pazar yerinde insanların oturması için özel olarak tasarlanmış merdivenler bulunur. Genelde mesai saatinin tamamlanmasıyla insanlar bu pazar yerine gelerek sosyalleşir. 

Münster Katedrali 

1100 yılında inşasına başlanan Münster Katedrali, aradan yüzyıllar geçmesinin ardından 1854 yılında ancak tamamlanabilmiştir. Bir Katolik kilisesi olan yapı Roman mimarisinin en güzel örnekleri arasında gösterilmektedir. Konstanz turları esnasında Konstanz gölü ve Alplerin eşsiz manzarası için kulenin en tepesine çıkabilirsiniz. 

Uygun Fiyatlı Konstanz Turları 

Konstanz turları araştırması içerisindeyseniz ve uygun fiyat arıyorsanız, MNG Turizm’in sunduğu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. MNG Turizm yolculuk boyunca konforunuzu garanti eder, size ise arkanıza yaslanarak tatilinizin tadını çıkartmak kalır. 

Daha Fazla Oku