Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

İspanya'da Gezilecek Yerler Listesi - En Güzel 20 Yer Önerisi!

İspanya’da Gezilecek Yerler Listesi

Güneşli iklimi, binlerce yıllık tarihi ve renkli kültürü ile İspanya, birçokları için rüya gibi bir seyahat noktasıdır. Her ne kadar uçsuz bucaksız manzaralar, dünyaca ünlü sahil şeridi ve geniş dağ silsileleri ile nereden başlayacağınızı bilmek zor. 

En Güzel 20 Yer Önerisi

İspanya, Batı Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri. İçerisinde birbirinden farklı kültürler barındıran bu ülke, çarpıcı tarihi, önemli mimari yapıları ve canlı şehirleri ile adeta bir cennet. İspanya’da gezilecek çok fazla yer ve keşfedilecek birçok güzellik mevcut. Sizin için hazırladığımız İspanya’da gezilecek yerler listesi rehber görevi görecektir. Tatil planlarınızı buna göre şekillendirebilirsiniz. 

Granada

Granada, Güney İspanya'nın Endülüs bölgesinde, Sierra Nevada dağlarının eteklerinde yer alan bir şehirdir. Kolayca İspanya'nın en güzel şehirlerinden biridir ve Mağribi orta çağ mimarisinin gerçekten çarpıcı örneklerine sahiptir.

Sevilla

Endülüs bölgesinin görkemli başkenti Sevilla, güzel manzaralar, fantastik flamenko dansı, mükemmel barlar, mağazalar ve restoranlar ile doludur ve harika bir atmosfere sahiptir.

Şehrin göze çarpan cazibe merkezlerinden biri muhteşem Plaza de Espana'dır. 

Ronda

Ronda, İspanya'da gezilecek en iyi ve en popüler yerlerden biridir. Muhtemelen genç yetişkinler için popüler bir tatil yeri olan Malaga'ya yakınlığı nedeniyle çokça tercih edilmektedir. Şehir,  Endülüs'te en çok ziyaret edilen üçüncü şehirdir ve birçok heyecan verici manzara sunmaktadır.

San Sebastian

San Sebastian, altın kumları ve saf mavi okyanusu ile küçük ama sofistike bir şehirdir. Bu şehir, çarpıcı lezzetli yemeklerinden muhteşem mimarisine ve şehri çevreleyen tatlı plajlara kadar eşsiz bir yerdir. 

Barcelona

Katalonya bölgesinin başkenti Barcelona, ​​pek çok ziyaretçisine harika gece hayatı, alışveriş ve plajlar sunacak yığınla özelliğe sahiptir. İspanya’da gezilecek yerler listenizin mutlaka ilk sıralarında olması gereken bu şehir, canlı bir atmosfere sahiptir.

Ancak Barselona’nın tartışmasız en büyük yıldızları efsanevi mimar Gaudi'nin yarattığı hayali binalar. Amorf cılız kuleleri, tuhaf biçimli payandaları ve çatısıyla henüz tamamlanmamış La Sagrada Familia, şehrin en çok ziyaret edilen yerlerindendir.

Valencia

İspanya'nın güneydoğu kıyısındaki harika bir liman kenti olan Valensiya, ılık sıcaklıklar ve gelişen kültürel, yemek ve gece hayatı sahneleriyle kutsanmış, yaşanabilir bir şehirdir. Aynı zamanda hayranlık uyandıran Sanat ve Bilim Şehri ile tanınır. 

Zaragoza

Kuzeydoğu İspanya'nın Aragon bölgesinin başkenti olan Zaragoza, herhangi bir tarih tutkunu veya mimari meraklısı için mükemmel bir şehirdir. Şehir, müzeler ve çok sayıda dini mekanın yanı sıra her yerde düz yolları kapsayan çarpıcı sokak sanatı ile doludur.

Zaragoza’daki en ikonik yapı kesinlikle Aragon bölgesinden ünlü bir ressam olan Goya'nın yaptığı resimlerin sergilendiği Basilica del Pilar'dır.

Toledo

İspanya'nın merkezinde yer alan Toldedo, 1986 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Alanı ilan edilmiş bir şehirdir. Bu şehir, geniş bir kültürel mirasa sahiptir ve imparatorluk mahkemesinin ana merkezi olduğu için  “İmparatorluk Şehri” olarak da bilinir.

Bilbao

Aslen 14. yüzyılın başında demirciler için kurulmuş bir yerleşim yeri olan Bilbao, yemyeşil dağları ve engebeli tepeleriyle bir doğa aşığı harikalar diyarı ve bugün 345.821 nüfusu ile Bask Bölgesi'nin en büyük şehridir.

Modern bir dokunuşla harmanlanmış olağanüstü bir manzaradan inanılmaz bir sanat ortamına kadar, Bilbao bugün her tür gezgin için gezilecek yerler listesinde olması gereken bir konuma sahiptir.

Alicante

İspanya'nın Costa Blanca bölgesinde yer alan ve yıllık ortalama sıcaklığı 21 santigrat derece olan Alicante, tarih severler, güneşlenme meraklıları, Akdeniz tarzı yiyecekler ve ikramlar için tercih sebebi olma özelliği taşır.

Kanarya Adaları

İspanya'da Kanarya Adaları olarak adlandırılan ünlü takımada, aktif yanardağ Mt. Tiede sayesinde İspanya'daki tek siyah beyaz kumlu plaj olarak kabul edilir. İspanya'da gezilecek en iyi yerlerden biri buradaki adalardır: Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro ve La Graciosa.

Malaga

Sadece bir başka muhteşem sahil şehri değil, Malaga, Pablo Picasso'nun doğduğu yer, İslam'dan ilham alan Alcazaba kalesi ve daha fazlasını sunan Flamenko zarafetini de sunan bir şehirdir.

Warner Bros Parkı

İspanya'nın başkenti Madrid'de bulunan en sevdiğiniz süper kahramanların ve film karakterlerinin dünyasına dahil olabileceğiniz bir yer olan Warner Bros Parkı, kendinizi şanslı hissedeceğiniz bir yer olma özelliği taşıyor.

Ailenizle ya da arkadaşlarınızla ziyaret ediyor olun, Superman, Rio Bravo gibi en ünlü karakterlerden bulunan bu park, cesur ve adrenalin peşinde koşan ziyaretçileri bekliyor.

Segovia

MÖ 700'de kurulan Segovia, Disney'in Cinderella'nın şatosu tasarımına kısmen ilham veren hikaye kitabı gibi kalesi, MÖ 50'de inşa edilmiş bir Roma su kemeri ve Segovia sokaklarını süsleyen orta çağ tarzı mimarisi gibi birkaç eserle tanınmaktadır. 

Cadiz

Aslen 16. yüzyılda ticaret için önemli bir liman olarak bilinen Cadiz, bugün sahil boyunca, şehrin ve denizin güzel manzaralarını sunan önemli Torre Tavira gibi gözetleme kulelerine sahip bir şehirdir. Cadiz’in neden birçok kişi tarafından “gülümseyen şehir” olarak adlandırıldığını keşfetmek ve kaldığınız süre boyunca hayatın endişelerini unutmak için gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin.

Cordoba

Roma etkisi ile iç içe İslami köklere sahip olan Cordoba, İspanya'nın Endülüs olarak adlandırılan güney bölgesinde yer alan son derece önemli bir şehirdir. MÖ 169'da kuruluşundan bu yana Cordoba, zaman içinde İslam ve Katolik dinleri için önemli bir destinasyon olarak kabul edilmiştir.

Cies Adaları

Romalılar tarafından “Tanrıların Adası” olarak adlandırılan Cíes Adaları, Atlantik Okyanusu'nun berrak sularının mavisi ile kontrast oluşturan asırlık yosunlarla kaplı, dramatik kayalık uçurumlardan muhteşem doğal manzaralarla dolup taşmaktadır. Fotoğraf severler için çok güzel anlar yakalayabilecekleri bir güzellik sunmaktadır.

Girona

Belirgin bir Orta Çağ mimarisi stili ve Eski Şehri süsleyen duvarları, ziyaretçilerine şehrin inanılmaz manzarasını sunan yüksek gözetleme kuleleri ile Girona, sadece maceraperest gezginler için değil, aynı zamanda aile dostu bir şehir olma özelliği taşır. Girona Sanat Müzesi ve Film Tarihi ve Kültürü Müzesi gibi müzeler şehrin ziyaret edilmesi gereken önemli noktalarıdır.

Madrid

Madrid, İspanya'nın başkenti ve en büyük şehridir ve tüm dünyada cıvıl cıvıl gece hayatıyla tanınmaktadır. Madrid, çok çeşitli etnik gruplara ev sahipliği yapar ve bu da onu Avrupa'nın en renkli kozmopolit şehirlerinden biri yapar. Aynı zamanda Kraliyet Sarayı ve Puerta del Sol (şehrin festival sahnesi olarak hizmet veren son derece büyük bir meydan) gibi birçok cazibe merkezi ile ön plana çıkmaktadır.

Santiago De Compostela

Santiago De Compostela, kuzeybatı İspanya'da bulunan Galiçya bölgesinin başkentidir. Şehir, Apostle St. James'in gömüldüğüne inanılan önemli bir geleneksel hac yeri olan Camino de Santiago ile ünlüdür. Zengin dini tarihi ve geleneği, her yıl çok sayıda ziyaretçi çekmektedir. Şehir, Santiago Katedrali gibi birçok önemli simgeyi içeren hareketli bir meydana sahiptir.

İspanya’yı Keşfedin

 

İspanya, Avrupa’nın en önemli ülkelerinden biri olmakla beraber birçok farklı kültürü içerisinde barındırması ile de ünlüdür. Gece hayatı, lezzetli yemekleri ve eşsiz plajlarını deneyimlemek için kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir ülkedir.

Türkiye’nin dünyaya açılan tur operatörü MNG Turizm’de avantajlı fiyatlar ve özel kampanyaları ile birlikte İspanya Turları sayfasını inceleyebilirsiniz.