Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

İran Shahr Turları

28.05.2024 - 28.05.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

İran Sharh Turları 

İran’ın en köklü şehirlerinden birisi olan İran Sharh, Sistan ve Beluchestan Eyaletini eyaletinin başkentidir. Geniş bir vilayet olan Sistan ve Beluchestan vilayetinde farklı din, dil ve ırktan insanlar yaşar; ancak Balochi dilini konuşan Baloch halkı yoğundur. 2010 yılında şehrin nüfusu sadece 100.000’ken bu gün bu sayının 250.000’i aştığı düşünülüyor. Iran Sharh, İran’ın en stratejik noktalarından birinde yer alıyor. O sebepten farklı milletler tarafından tarih boyunca elde tutulmak istenmiş. Bu nedenle her ne kadar şehrin genelinde hala Balochlar baskın olsa da zengin bir kültür birikimi olduğu kesin. Ayrıca Iran Sharh’ın bir diğer özelliği Büyük İskender’in Hint seferinden dönerken askerleriyle yeniden buluştuğu bölgedir. Antik Bambur kalesi de şehrin yakınlarında tüm heybetiyle yükselir. Siz de MNG Turizm ayrıcalığıyla düzenlen İran Shahr turları katılabilir ve hem yöre halkını hem de tarihi yerleri yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

İran Shahr Turları Neyi Kapsar?

İran Sharh kendine has bir Fars kültürüne sahiptir. Şehir her ne kadar başkent olsa da hareketli olduğu söylenemez. Özellikle İran Sharh turları kapsamında şehre gelen gezginler dışında yöre halkının çok fazla misafiri yoktur; ancak kapalı yapısına karşın halkı oldukça misafirperver ve sıcakkanlıdır. Şehrin genelinde kale, medrese, tarihi çeşmeler ve pazarlar bulunur. İran Shahr turları sayesinde bu yapıları daha yakından inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Öte yandan, şehrin yüzyıllar içerisinde oluşmuş kendine has bir yemek kültürü olduğu söylenebilir. Turunuz sırasında Fars yemeklerini deneyimleme fırsatı bulabileceğiniz gibi yörenin kendine has yemeklerini de tadabilirsiniz. 

Uygun Fiyatlı İran Sharh Turları 

Tatili yeni yerler keşfetmek için bir fırsat olarak görenlerdenseniz İran Sharh turları tam size göre. Bu sayede hem tarihi asırlara dayanan İran kültürünü hem de şehri yakından tamın fırsatı yakalayabilirsiniz. Yöre halkının sıcakkanlı davranışları sizi yakından etkileyecektir. Siz de MNG turizm tarafından düzenlenen İran Shahr turları sayesinde kültür ve tarih dolu bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Düzenlenen kampanyalarla tatilinizi çok daha uygun fiyatlara getirmenizde mümkündür. MNG Turizm yolculuk boyunca rahat etmeniz için tüm konfor olanaklarını size sunar. 

Daha Fazla Oku