Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih
Sonuçları Filtrele
Uygula

Hatay Turları

24.05.2024 - 24.05.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Hatay Turları

Türkiye’nin en güneyinde, Akdeniz bölgesinin doğu kıyılarında yer alan Hatay, ülkemizin yaşanmasının ve ziyaret edilmesinin güzel olduğu şehirlerinden bir tanesidir. Tarihi özellikleri milattan öncelerine kadar dayanan çeşitli medeniyetlere ve tarihi olaylara ev sahipliği yapmış olan Hatay hem tarihsel yapıda insanlar tarafından ilgi çeken bir konuma sahip olmasından hem de çeşitli görsel güzelliklere, eşsiz tatil alanlarına sahip olması sebebiyle yerli ve yabancı çok sayıda turistin tercih ettiği bir tatil beldesi haline gelmiştir. Yerel yemekleri, güler yüzlü halkı, birbirinden güzel sokakları ve Akdeniz’e açılan eşsiz plajları bulunması sebebiyle Hatay, ülkemizin önemli turizm merkezlerinden bir tanesi halini almıştır. Ülkemizde önemli turizm alanlarından biri olan Hatay, Hatay’ı ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı bir çok turiste hizmet veren Hatay turlarının oluşmasına sebep olmuştur. Bu turlar Hatay hakkında bilgi edinmek, Hatay’ın kültürünü öğrenmek, yöresel yemekleri tatmak, tarihi alanlar hakkında bilgi edinmek gibi sebeplerden dolayı insanlar tarafından sık sık tercih edilmektedir.

Hatay’ı ziyaret etmek, Hatay’ın yöresel yemeklerinin tadına bakmak, bu bölgedeki çeşitli tarihi alanlar ve müzeleri gezerek çeşitli bilgiler elde etmek isteyen kişiler Hatay turlarını tercih etmektedirler. Bu turlar Hatay hakkında jeopolitik ve tarihi bilgiler veren tur rehberleri eşliğinde yapılır. Tura katılan kişiler Hatay’ın coğrafi konumu, tarihte Hatay’da yaşanılan önemli olaylar ve Hatay’ın ev sahipliği yaptığı çeşitli medeniyetler hakkında bilgi vermesinin yanında Hatay’ın eşsiz güzelliklerini, lezzetli yöresel yemeklerini, güler yüzlü halkını ve bu yörede yaşayan halkın kültürleriyle ilgili bilgi verir. Ayrıca tatil yapmak isteyen kişilere Akdeniz’in sıcak sularında güzel tatil imkanları sağlayan bu turlar kişilerin isteklerine göre ve firmaların sağladıkları imkanlara göre çeşitli fiyatlarda olabilmektedir. Tur fiyatları, planlanan tur için kullanılacak olan ulaşım aracının fiyatları, kalınacak konaklama bölgesinin fiyatları, yenilecek yemeklerin fiyatları, gezilecek tarihi bölgeler ve müzelerin giriş fiyatları değişkenlik gösterebileceği için değişebilmektedir.

Turlara katılan kişiler, tur firmasının belirlediği kalkış alanından Hatay’a gidecek ulaşım aracına binerler. Yolculukları sonucu Hatay’a ulaşan kişiler Hatay’da tur firması tarafından belirlenmiş olan gezi bölgelerini tur rehberi eşliğinde gezer ve bu alanlarla ilgili bilgileri bu konuda uzman olan tur rehberinden edinirler. Çeşitli gezi alanları ve tarihsel bölgeler hakkında rehber tarafından bilgi alan kişiler tur amaçlarına göre tatil yapmak ve çeşitli müzeleri gezmek gibi farklı konularda çeşitli geziler yapmaktadırlar. Tatil yapmak isteyen bunun için uygun olan bir tur seçmiş olan kişiler tur firmasının belirlediği tatil bölgelerinde tatil yapmak ve yine o bölgedeki özel yerler hakkındaki bilgileri tur rehberi tarafından almak için turlarını tamamlarlar. Tur amacı olarak müzeleri gezmeyi tercih etmiş olan kişiler ise bölgedeki müzeleri yine tur rehberi eşliğinde edinilmesi gereken bilgileri alarak turlarını tamamlarlar.

Daha Fazla Oku