Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Halkidiki Turları

25.06.2024 - 25.06.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Halkidiki Turları

Halkidiki, Halkidikya veya üç parmak Yunanistan’ın kuzeyinde bulunan bir yarım ada ve aynı zamanda Orta Makedonya coğrafi bölgesine dahil bir ildir. Ege denizine kıyısı bulunan Halkidiki dünya genelinde bir çok insan tarafından sık sık tercih edilen bir tatil beldesidir.

İnsanlar özellikle yaz aylarında havaların sıcaklamaya başladığı dönemlerde serinlemek ve tatil yapmak amacıyla deniz kenarında bulunan tatil bölgelerine yoğun ilgi göstermektedirler. Halkidiki gibi deniz kenarı tatil bölgeleri insanların yaz aylarında sık sık tercih ettiği bölgelerdendir. İnsanların bu bölgede tatil yapmayı sık sık tercih etmesi tur firmalarının bu bölgelere çeşitli turlar düzenlemesine sebep olmuştur. Bu turlar, turlara katılan katılımcılara o bölgedeki tatil alanların gezilmesi tatil bölgelerinde konaklama imkanlarının sağlanması, yiyecek, içecek temini sağlaması gezilen bölgelerin uzman tur rehberleri eşliğinde gezilmesi sayesinde gerekli bilgilendirmelerin sağlanması gibi konularda hizmet vermektedir. Bu gibi tatil beldelerinde tatil yapmak o bölgelerde konaklamak isteyen kişiler bu turlara katılım göstermektedir. Kişiler kendi şartlarına en uygun olan turları belirler ve tur firmalarının önceden belirlediği fiyatlar karşılığında konaklama, gezi, tatil yapma gibi çeşitli konularda hizmet alabilmektedirler. Tur firmaları, tur ücretlerini, tur için kullanılacak ulaşım aracının fiyatı, konaklama sağlanacak bölgelerde otellerin fiyatına, yiyecek içecek fiyatına, müze gibi giriş ücreti gerektiren yerlere giriş fiyatına göre belirlemektedir. Fiyatlar tur planlarında yapılacak olan aktivitelerin değişiklik göstermesi sonucu değişebilir.

Ülkemizde de insanlar tatil yapmak, gündelik yaşamlarındaki yoğun stresten uzaklaşmak, kalabalık çevrelerden uzaklaşmak için kendilerini zihinsel ve psikolojik olarak rahatlatmak için sessiz, sakin tatil köylerini tercih etmektedirler. Halkidiki, ülkemizde de tatil yapmak isteyen bir çok kişi tarafından sık sık tercih edilen bir tatil beldesidir. Bu sebeple ülkemizde de Halkidiki turları mevcuttur.

Bu turlara katılım gösteren kişiler kendi şartlarına en uygun tur firması ile anlaşmakta, tur firmasının daha önceden belirlemiş olduğu kalkış noktasından yine tur firması tarafından ayarlanmış olan ulaşım aracı ile tatil beldesine gitmek üzere yola çıkmaktadır. Yolculukları sonucu tatil beldesine varmış olan tur katılımcıları burada daha önceden belirlenmiş olan konaklama tesisinde kalmakta ve tur rehberleri eşliğinde tur planlarına uygun olarak o bölgedeki gezileri yapmakta, çeşitli yöresel yemekleri tatmakta ve tatil yapmak amacıyla tura katılanlar tatillerini yapmaktadır. Gezi için tura katılan kişiler ise uzman tur rehberleri eşliğinde o bölgede gezilmesi gereken yerleri gezip gezilen alanlar hakkında tur rehberinden bilgiler almaktadırlar. Tur planlarına göre turu tamamlamış olan kişiler yine tur firmalası tarafından ayarlanmış olan ulaşım aracı ile kendi ülkelerine dönmektedir. Halkidiki turlarına katılmış kişiler Halkidiki’nin eşsiz güzellikleri, yerel yemekleri ile kendilerine güzel bir tatil yapmış şehrin kalabalık yaşamından bir müddet uzaklaşmış ve zihinsel olarak kendini rahatlamış olurlar.

Daha Fazla Oku