Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Girne Kültür Turları

17.06.2024 - 17.06.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Girne kültür turları 

Farklı yerler ve farklı mekanlar her zaman insanların dikkatini çekerler. Girne’ye yapılan turlar da yılın herhangi bir döneminde katılabileceğiniz kültürel aktivitelerden biri olarak karşımıza çıkar. MNG Turizm, size bu noktada birçok tur seçeneği karşınıza çıkarmakla birlikte görmek istediğiniz yerleri rahat ve konforlu bir şekilde ziyaret etmenize imkân sağlamaktadır. Turlarımıza her şehirden katılım sağlamanız mümkündür. 

Girne kültür turları ile nereye gidilir? 

1- Girne Kalesi: Girne’nin şüphesiz en önemli yerlerinden biri Girne kalesidir. 7. Yüzyılda yapılan kaleye her gelen medeniyet tarafından eklemeler yapılarak büyütülmüştür. Şehrin tam merkezinde yer alan kalenin içinde mutlaka görmeniz gereken bir de gemi batığı müzesi vardır. MÖ. 3. Yüzyılda batan gemi dünyanın en eski gemi batığıdır.  

2- Girne Limanı: Girne limanı şehrin merkezinde ve kalenin hemen yanında bulunur. Daracık sokağı, gemileri ve kafeleri ile canlı bir Akdeniz limanıdır.  

3- St. Hilarion Kalesi: 11. Yüzyılda yapılan kale Girne’ye 10 km uzaklıktadır ve 700 metre yüksektedir. Sadece araç vasıtası ile ulaşılabilen kalenin yolu günün belirli bir saatinden sonra kapanmaktadır. İçinde mankenler ile o dönemin canlandırılması yapılan kalenin mükemmel bir manzarası var.  

4- Bellapais / Beylerbeyi Köyü: Günümüzde İngilizlerin ağırlıkla yaşadığı köy Bellapais manastırının çevresine kurulmuştur. Oldukça şirin olan bu köy turistlerin bir numaralı uğrak yeridir. Yamaçta bulunan Bellapais’in manzarası da görülmeye değer. Manastırın girişinde etkinlik programlarına bir göz atın. Eğer bir konsere denk gelirseniz şanslısınız. 

5- Mavi köşk: İtalyan asıllı Rum olan Paulo Paolides’in 20. yüzyılda yaptırdığı dönemine göre oldukça lüks olan köşk halen gizemini koruyor. Köşk hakkında bin bir türlü bilinmezi cevaplamak için bin bir türlü şehir efsanesi dolaşıyor. 

6- Akdeniz köyü: Adanın batısında bir köy Akdeniz köyü. Uçsuz bucaksız bakir kumsalı ve güneşin batışının en güzel seyredildiği konumu ile Akdeniz köyü oldukça büyülü bir yer. Biraz sapa bir yerde olduğu için çok fazla turistik olmasa da fırsat bulunca mutlaka görülmesi gereken bir yer. 

Girne kültür turları fiyatları 

Girne kültür turları fiyatları, sizler için uygun olabilecek fiyatlar seviyesinde sunulur. Firmamızın uyguladığı uygun fiyatlar, firmamızın kendi kalite standartlarına etki etmemektedir. En yüksek kalite standartlarında seyahat imkanını uzun zamandır olduğu gibi, bugün de misafirlerimize sunuyoruz. 

Uygun fiyatlı Girne kültür turları 

Uygun fiyatlı Girne kültür turları MNG Turizm tarafından size sunulur. Firmamızın sahip olduğu, sektör hakimiyeti sayesinde, en detaylı gezi imkanını en uygun fiyatlarla size sunar ve güzel bir vakit geçirmenizi sağlar. 

Ödeme seçenekleri 

Ziyaret etmek istediğiniz yer ile ilgili turları satın alam işlemini sitemiz üzerinden yapabilirsiniz. Sitemizde güvenli ödeme platformu kurulu olup, ödeme işlemlerinizi güvenle online olarak yapabiliyorsunuz. Satın alma tarihlerini seçtikten sonra dilerseniz taksitli ödeme seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Daha Fazla Oku