Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Dubai'de Gezilecek Yerler

Dubai'de Gezilecek Yerler

Kuruluşu küçük bir balıkçı köyü hikayesine dayanan Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin en kalabalık şehri olarak bilinmektedir. Gezilecek yerler bağlamında zengin bir yapıya sahip Dubai, bir yanda sıcak kum çölünü, diğer yanda devasa büyüklükteki alışveriş merkezlerini görebileceğiniz bir ülkedir. 

Dubai’de gezilecek yerler sayıca fazla olmakla birlikte, Türkiye’ye nazaran daha pahalı ve lüks bir ülkeye gittiğinizi unutmamalısınız. Ülke size doyamayacağınız bir tatilin kapılarını aralıyor. 

Gökdelenler Diyarı Dubai

İsmi ile bulundurduğu turistik tesisleri ile birçok kişinin gitmek için can attığı Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin gökdelenleri ile ün kazanmış nadir ülkelerinden biridir. Dubai’de gezmek istediğiniz ilk adreslerinizden biri Burj Khalifa gökdelenleri olmalıdır. 161 katlı ve 828 metre uzunluğa sahip Burj Khalifa, dünyanın en yüksek gökdeleni olarak tanımlanmaktadır. 

Görmeden Dönmemeniz Gereken  Yer: Burj Al Arab

Burj Al Arab

Televizyon ekranlarından ve internet sitelerinden çok sıklıkla gördüğümüz, denizin ortasına yapılmış dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli Burj Al Arab, Dubai’de gezilecek yerler listenizde mutlaka ön sıralarda olmalıdır. Sizi kendine hayran bırakacak, lüksün çok daha ötesinde bir yapıya sahip Burj Al Arab konaklama yapamasanız dahi, gidip görmeniz gereken bir mekandır. 

Gerek mimari yapısı, gerekse de etrafındaki yaşam alanları ile eşi bulunmayan Burj Al Arab, dünyadaki en lüks otellerden ve yaşam merkezlerinden biri konumunda bulunuyor.

Dubai Müzesi İle Zamanda Yolculuğa Çıkacaksınız

Tarihi ve gezilecek yerler açısından da çok zengin olan Dubai, Dubai Müzesi ile ziyaretçilerini geçmişe dönük nostaljik bir gezintiye çıkarıyor. Bu müzede, bölgenin petrol öncesi dönemini anlatan yapıları yakından görüyorsunuz. 

Müzede, eski Dubai diye tabir edilen dönemlere ait çömlekleri, anıtları, orijinal halde bulunan çizimleri ve gemi ekipmanları da inceleyebilir, rehberlerden ya da oradaki görevlilerden bilgi alabilirsiniz. 

Palm Jumeirah, Deniz Üzerindeki Palmiye Diyarı

Palm Jumrieah

Dubai'de gezilecek yerler denildiği zaman hiç şüphesiz, şehrin simgesi haline gelmiş olan Palm Jumeirah bölgesini unutmamak gerekiyor. Kuş bakışı bakıldığı zaman bir palmiye ağacını andıran deniz üzerine kurulu bu yapay adaya bir köprü ile ulaşacaksınız. Sadece bölgenin değil, belki de dünyanın en lüks yaşam alanlarına sahip Palm Jumeirah yapay adası, ultra zenginlerin en çok tercih ettiği mekanlardan biri. 

Dubai’de denize girmek istediğiniz zaman Jumeirah Sahili, sizi bekliyor olacaktır. Bir tatil yöresindeki tüm özelliklere sahip olan Jumeirah Sahil Bölgesi, iyi bir deniz tatilinin adresi olabilir. 

Alışverişin En Görkemlisi The Dubai Mall’da Yapılıyor

Dubai Mall

Zengin insanların yaşam merkezi olan Dubai, lüks alışveriş yapmak isteyen insanlar için de çok büyük fırsatlar sunuyor. Hem alışveriş yapmak hem de Dubai’de gezmek için bölgenin en büyük ikinci alışveriş merkezi kabul edilen The Dubai Mall’ı tercih edebilirsiniz. Görkemli mimarisi ve detaylarla dolu iç mekanı sayesinde alışveriş merkezinden çok daha öte konumda bulunan The Dubai Mall, etkileyici atmosferi ile sizi kendine hayran bırakacak. 

Akşamları Gezilecek Bir Mekan: JBR Walk

JBR Walk

Dubai’nin güneşin batması ile insanların akın etmeye başladığı Jumeirah Beach Residence Walk! (JBR Walk) güzel bir sahil kesimi havası veriyor. Dubai'de gezilecek yerler destinasyonu açısından önemli bir merkez olan Jumeirah Beach Residence Walk, cadde boyunca uzanmış kafeler, restoranlar ve mağazalar ile dolmuş durumda. Burada bulunan ve sayıca çok fazla olan gökdelenleri izlemek birçok insana çekici gelmektedir. 

Dubai Koyu, Dinlenmeniz İçin Mükemmel Bir Adres

14 kilometre uzunluğunda olan Dubai’yi ikiye ayıran Dubai Koyu, tekne turlarının yapıldığı ve su üzerinde farklı etkinliklerin gerçekleştirdiği bir mekan. Dubai’de gezilecek yerler içerisinde  sıcaktan bunalıp, serinlemek istediğiniz zaman Dubai Koyu’na gidebilirsiniz. Koy üzerinde yapacağınız gezi ve dinlenme molanızda, bu alanda bulunan restoranlarda da bölgeye özgü yemeklerden yiyebilirsiniz.  

Baharatçılar Çarşısı, Binbir Çeşit Baharat Kokusu İle Mest Edecek

Arap kültüründe önemli bir yere sahip olan baharatlar, Dubai halkı tarafında da çok sevilmektedir. Hayatınızda hiç kokusunu ve tadını bilmediğiniz, adını dahi duymadığınız yüzlerce çeşit baharatın aromasını çarşı girişinde hissedeceksiniz. Farklı tatları denemeyi seviyor ve özellikle ağır baharatlardan şikayet etmiyorsanız,  Dubai’de gezilecek yerler listenize, Baharatçılar Çarşısı’nı mutlaka eklemelisiniz. 

Altın Tutkunuz Varsa, Burası Tam Size Göre

Dubai, altın ve mücevher bakımından zengin bir yapıya sahiptir. Türkiye’de de birçok şehirde olduğu gibi, Dubai’de de altın ve mücevher satıcıları Altıncılar Çarşısı etrafından konumlanmış durumdalar. Burada istediğiniz her türlü ziynet eşyasını bulabilirsiniz. İster kendinize isterseniz de sevdiklerinize mücevher ya da takılar alabilirsiniz, hediyelik kolyeler, yüzükler ya da farklı takılar alabilirsiniz.

Lüks Araçlar İle Çöl Safarisi’nin Adresi Dubai’dir

Çöl Safarisi

Yazımızın girişinde söylediğimiz gibi her ne kadar zenginler diyarı olarak anılsa da Dubai, coğrafi yapısı gereği bir çöl üzerine kurulmuştur. Çölü eğlenceli hale getirmeyi başaran Dubaililer, burada çeşitli etkinlikler düzenliyorlar. Bunlardan biri de çöl safarisi. Dubai’de gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler arasında mutlaka olması gereken çöl safarisini, lüks jeepler ile gerçekleştirebilirsiniz. Konaklama yaptığınız otelinizde mutlaka çöl safarisi yapan firmaların temsilcileri bulunacaktır. Onlardan yardım alarak bu safariyi gerçekleştirebilir, unutulmaz bir anı yaşayabilirsiniz. 

Dubai Hakkında Genel Bilgi

Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirlik bölgesinden biri olan Dubai, 4 milyona yakın nüfusa sahip olmakla birlikte, şehirde resmi para birimi Emirlik Dirhemidir. Ancak ülke genelinde dolar ile de alışveriş yapabilirsiniz. Bu konuda bir yasak bulunmamaktadır. Resmi dili Arapça, resmi dini İslam olan Dubai, dünyanın en düşük suç oranlarına sahiptir. Bölge 2019 yılında dünyanın en güvenli yedinci şehri seçilmiştir. 

Dubai Turu planınız için neden daha fazla ödeyesiniz? Türkiye’nin dünyaya açılan tur operatörü MNG Turizm’in size özel fiyatlarını inceleyebilir ve bütçenize uygun en iyi otellerde konaklama imkanı bulabilirsiniz.