Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Azerbaycan Turları

25.06.2024 - 25.06.2025 tarihleri arasında 0 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Azerbaycan Turları

Kardeş ülke olan Azerbaycan’da güzel ve keyifli bir tatil yapmak için yurtdışı turlar içerisinde yer alan farklı seçeneklerimizden yararlanabilirsiniz. Avrupa turu gibi pek çok ilgi gören tur seçeneklerimiz farklı lokasyonlar ile sizlere sunulmaktadır. En iyi tatil ve indirimli tur fırsatlarından yararlanmak için firmamızın seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Yurtdışı turlar kategorisinde yer alıyor olsa da, Azerbaycan aslında evinizde hissedeceğiniz bir yerdir. Türkçe konuşulan ülkede, her ne kadar farklı bir lehçe söz konusu olsa da, iletişim kurabilmek bakımından bu bir engel değildir.

Yurtdışında bir tatil yapmak, benzersiz bir coğrafyada, çok iyi zaman geçirmek için Azerbaycan Turları seçimini yaparak avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz. Size en iyi fiyatlarla hizmet sunumu yapıyor, en iyi deneyimi yaşamanızı sağlıyoruz.

Azerbaycan Turu ile Gezilecek Yerler

  • Alev Kuleleri
  • Kız Kalesi
  • Halı Müzesi
  • Şirvanşahlar Sarayı
  • Bibi-Heybet Camii
  • Minyatür Kitap Müzesi
  • Göygöl Milli Parkı

Azerbaycan’da mutlaka görülmesi gereken merkezlerdendir. 

Zengin bir kültürel mirasa ev sahipliği yapan Azerbaycan’da gezilecek yerler bu kadarı ile sınırlı kalmamaktadır. Ülke içinde tarihi camiler, dokusu korunmuş olan saraylar, opera merkezleri ve tiyatro sahnelerini görebilirsiniz. Geçmişinde farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan bu ülkede, bugün de bu farklılıkların esintileri devam etmektedir. 

Kültürel Çeşitliliğin Renkleri İle Tanışın

Ülke içinde hakim olan farklı kültürler bulunmaktadır. Ancak yoğun olarak Türk kültürü hakimdir. İki ülke arasında sadece kültür değil aynı zamanda dil benzerliği de bulunmaktadır. Tek millet, iki devlet cümlesi de bu durumu destekler niteliktedir. Yine de bu benzerliklerin dışında farklı milletlerden dolayı bugüne dek gelen farklı kültürel izler de ülkede var olmaktadır. 

Pers ve Rus kültüründen etkilenen ülkede, bu kültürlerin izlerini görebilmek de mümkündür. Bölgenin transit akış yolu üzerinde yer alan ülkenin, diğer kültürlerle etkileşimi; renkli bir demografinin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Ateşler ülkesi sizi bekliyor

Azerbaycan turu veya Azerbaycan tatili yapmak istiyorsanız öncelikle size sunduğumuz tur paketlerini inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz ve size en uygun tur paketlerinden birini tercih edebilirsiniz. Aileniz ve arkadaşlarınız ile birçok yönüyle bizlere benzeyen bu ülkede harika anlar geçirebilirsiniz. Farklı lokasyonlar ile de Azerbaycan turu yapabilirsiniz. Tatilinizi daha zengin bir hale getirmek için sizlere sunduğumuz farklı tur paketlerinden faydalanabilirsiniz. 

Yeme - İçme

Azerbaycan mutfağı da bu ülke topraklarında yaşamış olan diğer kültürlerden etkilenmiştir. Özellikle İran, Türk ve Rus kültürünün etkileri Azerbaycan mutfağında hissedilmektedir. Aynı zamanda Ermeni mutfağı ile de benzer olan noktalar bulunmaktadır. 

Mutfağın büyük bir kısmı; hamur işi, sebze ve süt ağırlıklı lezzetlerden oluşmaktadır. Ülke içinde bu tatları en güzel şekilde tadabileceğiniz restoranlara rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bildiğiniz lezzetlerin dışına çıkmak istemiyorsanız, Azerbaycan sokaklarında bilindik tatların sunulduğu restoranları da rahat bir şekilde bulabilirsiniz. 

Alışveriş ve Etkinlikler

Ülke içinde her yıl düzenlenen pek çok festival bulunmaktadır. Festivallerin birçoğu müzik festivalleridir. Ancak en çok bilinen bir diğer festival de her yıl yapılan Nar Festivalidir. Tatilinizi bu dönemlere denk getirdiğinizde siz de bu festivallere katılım gösterebilirsiniz. 

Azerbaycan her alanda ziyaretçilerinin beğenisini almaktadır. Gece hayatı da bu ülkenin iyi olduğu konular arasındadır. Özellikle Bakü’de yoğun bir şekilde gece hayatı bulunmaktadır. Var olan çeşitli gece kulüpleri ve eğlence mekanları, Bakü’de Fıskiye Meydanı olarak bilinen meydanın etrafında toplanmıştır. Bu meydanda her bütçeye ve zevke uygun eğlence mekanını rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Ülke içinde halkın da alışverişe olan ilgisi nedeniyle bu konuda oldukça fazla seçenek bulunmaktadır. Özellikle başkenti olan Bakü şehri sokaklarında pek çok dünyaca ünlü markaları bulabilirsiniz. Alışveriş merkezleri de şehirler içinde ulaşımın kolay olduğu noktalara inşa edilmiştir. 

Azerbaycan’a Ulaşabileceğiniz Turlar

Azerbaycan Turları Fiyatları ve Fırsatları

MGN Turizm; detaylı biçimde planladığı tur paketleri ile misafirlerine eşsiz bir yurtdışı tatil fırsatı sunmaktadır. En yüksek kaliteli Azerbaycan tur fırsatlarından yararlanmak için firmamızı inceleyebilirsiniz. Yurtdışı tatiliniz için fiyat araştırması yaparken, firmamız tarafından sunulan fiyatları incelemeden karar vermemelisiniz. Azerbaycan turları için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.  Erken tur rezervasyonları ile indirimli tur fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Daha Fazla Oku