Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Avrupa'da Gezilecek Ülkeler Listesi - En Güzel 20 Yer Önerisi!

Avrupa'da Gezilecek Ülkeler Listesi - En Güzel 20 Yer Önerisi!

Avrupa, geçmişten günümüze korunmuş binalarla vurgulanan, zamanda donmuş bir yerdir. Avrupa'nın en iyi ülkeleri, tarihi yapıların yanı sıra muhteşem sıra dağları, derin vadiler ve yemyeşil kırsal alanlara sahiptir. Burası, yıllarca hayalini kuracağınız tatillere dönüştüğü yerdir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz bu kadar çok ülke olduğu için ilk olarak hangisini ziyaret edeceğinize karar vermek zor olabilir.  Sadece bir tanesinde durmayın. Avrupa, nispeten küçük bir alana yerleştirilmiş ziyaret etmek için bir dizi muhteşem yer sunuyor. Bu, bir seyahatte birden fazla ülkeyi ziyaret etmeyi de kolaylaştıran önemli bir durum ortaya çıkarıyor.

İtalya

italya

İtalya'yı, yemeğinin düşüncesinden sıyrılarak hayal etmek zor. Bu çizme şeklindeki ülke, tadı şeker gibi tatlı olan domatesleri, mükemmel şekilde pişirilmiş pizzaları ve kelimenin tam anlamıyla ağzınızda eriyen gelatoları ile lezzetin başkentidir. İtalya gastronomi için bir ütopyadır.

İtalya'nın hareketli şehirleri ve küçük, pitoresk kasabalarındaki antik binalar, meydanlar ve müzelerde bulunan kusursuz mimari ve kültürel şaheserler, yemeklerinden bile daha göz alıcıdır. İtalya gezilecek yerler listesi sayfamızı inceleyerek bu ülkeyi daha yakından tanıyabilirsiniz.

Fransa

fransa

Romantizmi, enfes yemekleri, sanatı, kültürü ve doğal güzelliği ile tanınan bu sevimli ülke, bir tatilde isteyebileceğiniz her şeyi sunuyor. Her tür gezgin Fransa'da sevecek bir şeyler bulacaktır.

Fransa’da büyük şehirlerden, kırsal bölgelere kadar birçok farklı durağı deneyimleyebilir ve çok güzel anılar kaydedebilirsiniz. 

İspanya

ispanya

Avrupa'nın en güzel ülkelerinden biri olan İspanya, aynı zamanda en iyilerinden biridir. Mimari şaheserlerinden yükselen dağ sıralarına, sahil kayalıklarına ve tepedeki köylere kadar, kameranız bu büyülü yeri ziyaret ettiğiniz için size teşekkür edecek. 

Avrupa’da gezilecek ülkelerin başında gelen bu muhteşem Akdeniz ülkesinin yemeklerine de hayran kalacaksınız.

Avusturya

avusturya

Avusturya, gerçekten nefesinizi kesebilecek ülkelerden biridir. Muhteşem Avusturya Alpleri ile çevrili ve pırıl pırıl göllerle dolu bu harikalar diyarı, Avrupa'nın en güzel ülkelerinden biridir.

Avusturya aynı zamanda en müzikal olanlardan biridir. Ülkenin birçok sokaklarında, özellikle ünlü Avusturyalı Wolfgang Amadeus Mozart tarafından bestelenen bir şarkı parçasını yakalamadan dolaşmak neredeyse imkansız. 

Hırvatistan

Hırvatistan

Bir Akdeniz şaheseri olan Hırvatistan , ruhu dinlendirecek bir manzara ve damak tadına hitap edecek taze yiyecekler sunuyor. Dost canlısı yerliler, tepedeki kaleler, korunmuş Roma kalıntıları ve safir rengi bir deniz ile bu sevimli takımadalarda stresli hissetmek imkansız.

Hollanda

Hollanda

Daha az resmi olarak bilinen Hollanda, ziyaretçilerine sanat, güzellik ve bolca bisikletle dolu rahat bir tatil sunuyor.

Avrupa'nın kuzeybatısında yer alan düz bir araziye sahiptir (bisiklet için mükemmel bir arazidir) ve ikonik yel değirmenleri ile ünlü olan bu ülke, ilkbaharda lalelerle dolu tarlalarla doludur. 

İsveç

İsveç

Avrupa'nın kuzeyinde, Norveç ve Finlandiya arasında yer alan İsveç, Avrupa’da gezilecek ülkelerden bir diğeridir. Kuzey Işıklarının muhteşem manzarasını arıyorsanız, ziyaret etmeniz gereken bir yer. Burada sık ormanlarda gezinebilir, kristal sularda kano yapabilir ve açık alanda çadır kurabilirsiniz.

Belçika

Belçika

Bu listedeki en küçük Avrupa ülkesi olan Belçika , pitoresk ortaçağ kasabaları, UNESCO Dünya Mirası Alanları ve belki de dünyanın en lezzetli çikolataları ile sizi memnun edecektir. 

Ülke gayri resmi olarak iki ana bölgeye ayrılmıştır: güneyde Fransızca konuşan ve pastoral Wallonia ve kuzeyde daha kozmopolit, Hollandaca konuşan Flanders.

İsviçre

İsviçre

Avrupa'da ziyaret edilecek belki de en pahalı ülkelerden biri olan İsviçre, yüksek fiyat etiketlerine fazlasıyla değiyor. Karla kaplı dağlar, koyunlarla dolu yemyeşil tarlalardan ortaya çıkarak bulutların arasından fırlıyor.

Yunanistan

Yunanistan

Belki de bu listedeki tüm ülkelerin en rahatı olan Yunanistan, dinlenmek için mükemmel bir yerdir. Ülkenin daha küçük adalarındaki gök mavisi kubbeler beyaz badanalı binaların tepesinde, kapıları ve kapıları o kadar parlak renklerle boyanmış ki fotoğraflanmak için adeta yalvarıyor. 

Portekiz

Portekiz

Kaleler, kumsallar ve dağlar… Portekiz'in sunabileceği çok sayıda muhteşem manzara var. Atlantik Kıyısı'nın 800 kilometreden fazlasını kucaklayan ülke, su manzarasını sevenler için bulunmaz bir yer.

Almanya

Almanya

Almanya en romantik Avrupa tatil beldesi olmasa da, muhteşem manzarası, onu her tür gezgin için değerli bir yer haline getiriyor.

Münih , Hamburg ve Frankfurt gibi kozmopolit destinasyonlar , gezginlere özlem duydukları tarihi kültürü eski binalar, anıtlar ve müzeler şeklinde sunar. 

İngiltere

İngiltere

İngiltere ziyaretçilerini kolaylıkla cezbeden bir ülke. Elde bir şemsiye ile ziyaret edilen bu yağmurlu ada, Avrupa'da ziyaret edilecek en iyi yerlerden biridir.

Pastoral kırsalda dolaşmayı, tepelerde ve vadilerde dolaşırken koyunlarla oynamayı mı hayal ediyorsunuz? Göller Bölgesi'nin yemyeşil vadilerine, yemyeşil ve bereketli bir harikalar diyarına giderseniz  günlerce kalmak isteyeceksiniz.

Danimarka

Danimarka

Çevreyi seven, arkadaş canlısı bir ülke olan bu İskandinav ülkesi, ziyaretçilerine temiz, sakin ve güzel bir tatil yeri sunuyor. Baltık Denizi kıyısında sahilde dinlenmeyi veya pırıl pırıl göl ve nehirlerden birinde kano yapmayı veya balık tutmayı düşünebilirsiniz.

450 adadan oluşan takımadaları arasında, ahşap evler, mükemmel bakımlı bahçelerin yanı sıra saraylar, müzeler ve eğlence parkları bulunan şehirler bulacaksınız.

İzlanda

İzlanda

İzlanda, dünyanın en büyüleyici manzaralarından bazılarıyla serpiştirilmiş görkemli bir ülkedir. Seyrek nüfuslu bir ada olan bu nefes kesici yer, en çok rağbet gören tatil yerlerinden biridir.

Buzullardan fiyortlara, volkanlara, buz mağaralarına, şelalelere ve sıradağlara kadar her şeyin içinden, içinden veya çevresinden gezinebilirsiniz.

İrlanda ve Kuzey İrlanda

İrlanda ve Kuzey İrlanda

Bu nefes kesici ada tarihle iç içedir. İrlanda'da canlı müzik, sonsuz çarpıcı cazibe merkezleri ve yapılacak benzersiz şeyler bulacaksınız. 

Büyük şehir hayatından sıkıldığınızda, İrlanda’nın şirin ve küçük kasabalarını ziyaret edebilir, orta çağdan kalma kaleleri görebilirsiniz.

Norveç

Norveç

Fiyortlar, dağlar ve göller… Norveç kesinlikle ziyaretçilerini nasıl büyüleyeceğini bilen bir ülke. Bu kadar çok ilgi çekici yer varken, nereden başlayacağınızı seçmek zor olabilir.

Kuzey ışıklarını görebilir ya da yürüyüş, kayak veya akarsu ile dolu aksiyon dolu bir tatil için tercih edebilirsiniz. Tatilinizi nasıl geçirmeyi seçerseniz seçin, Norveç zevkli ve heyecanlı bir ülkedir.

Çekya

Çekya

Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri olan Çekya, karmaşık tarihi anıtlar, canlı müzik ve lezzetli yemekleriyle ön plana çıkar. Avrupa’da en ilgi çeken mimari yapıların bulunduğu Prag kentinin bulunduğu bu ülke yılın her döneminde milyonlarca turist ağırlamaktadır.

Slovenya

Slovenya

Eski Doğu Avrupa'nın en çarpıcı ülkelerinden biri olan Slovenya, yaklaşık iki milyonluk bir nüfusa sahiptir. Bu güzel Doğu Avrupa ülkesi, tüm tepelerinin üzüm bağlarıyla ve birçok hektarın kalın antik ormanlarla kaplı olduğu çarpıcı manzaralara sahiptir. 

Macaristan

Macaristan

Doğu Avrupa'nın en güzel yerlerinden biri Macaristan'dır ve ziyaret edilecek en popüler yerlerden biridir . Bu bölge dikkat çekici mimarisiyle ünlüdür ve ziyaretçiler Szeged ve Pécs gibi mimari harikalarla doludur. 

Avrupa’yı Keşfedin

Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine farklı iklimlere ve kültürlere sahip olan bu eşsiz coğrafya insanlık tarihinin en önemli zamanlarına ev sahipliği yapmış, günümüze kadar ulaşan eserleri ile kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir yer. 

Türkiye’nin dünyaya açılan tur operatörü MNG Turizm’de avantajlı fiyatlar ve özel kampanyaları ile birlikte Avrupa turları sayfasını inceleyebilir ve planlarınıza dahil edebileceğiniz birbirinden farklı ülkeleri görmek için ilk adımı atabilirsiniz.