Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Almanya'da Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

Almanya'da Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

Dünya’nın en büyük ekonomileri arasında yer alan, gelişmiş sanayi ve turizm alt yapısı ile her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Almanya, misafirlerine çok güzel gezme imkanları sunuyor. Yüz ölçümü olarak da büyük bir coğrafi yapıya sahip olan Almanya’da, yüzlerce gezilmesi ve görülmesi gereken yeu bulunuyor. 

Önereceğimiz Almanya’da mutlaka görülmesi gereken 10 yer size çok büyük kolaylık sağlayacaktır. 16 eyaletten oluşan Almanya’da buraları gezmeden kesinlikle gelmemelisiniz.

Almanya’nın Soğuk Savaş Hatırası: Berlin Duvarı

Almanya’da mutlaka görülmesi gereken 10 yer listemizin ilk sırasında, Berlin şehrinde bulunan Berlin Duvarı gelmektedir. 1961 yılında inşa edilmiş olan duvarın büyük bir kısmı, 1990 yılında yıkılmıştır. Günümüze kadar gelmeyi başaran duvarın geri kalan kalıntılarının üzeri, çeşitli grafiti sanatı ile kaplanmış durumdadır. Soğuk savaş döneminin en büyük kalıntısı olan ve o dönem yaşayan insanların hatıralarını barındıran Berlin Duvarı mutlaka görülmesi gereken  ve oradaki insanlardan hikayesi dinlenmesi gereken bir yapıt. 

İsviçre’den Almanya’ya Uzanan Bir Nehir: Ren Nehri

Ren Nehri

Dünya’nın en bilinen nehirleri arasında yer alan 1320 kilometre uzunluğa sahip olan Ren Nehri, Almanya’da mutlaka görülmesi gereken 10 yer içerisinde yer almaktadır. İsviçre’den Almanya’ya kadar uzanan Ren nehri üzerinde, birçok gezebileceğiz kasaba ve kale bulunuyor. Ren Nehri’nin en fazla gezilen ve turist çeken mekanı ise Yukarı Orta Ren Vadisi kısmıdır. 40’tan fazla kale ve 60’dan fazla kasabanın yer aldığı bu bölgeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Nehir üzerinde halen keşfedilmeyi bekleyen ve size hayranlık uyandıracak birçok nokta bulunuyor. 

632 Yıl Yapımı Süren  Muhteşem Eser: Köln Katedrali

Köln Katedrali

Ren Nehri üzerinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri de, nehrin kıyısında, bulunan Köln Katedrali’dir. Almanya’da Gotik mimari tarzının en  önemli yapıtları arasında yer alan ve Almanya’ya ilk defa gelenleri büyüleyen Köln Katedrali, aynı zamanda Avrupa’nın da en büyük katedrallerinden biridir. Katedralin en önemli özelliklerinden biri de, 1248 yılında yapılmaya başlanıp 632 yıl inşaatının sürmesidir. 

Bremen’de Bira Fabrikaları Gezilebilir

Bremen Bira Fabrikaları

Tarihi gezi yapmak isteyenlerin daha sık  tercih ettiği Kuzey Almanya’da Bremen şehrini gezebilirsiniz. Beck’s biralarının da çıkış noktası olan şehirde halen üretimde olan bira fabrikalarını ziyaret edebilir, isterseniz de şehrin dar sokaklarında tarihi yollarda yürüyüş yapabilirsiniz.  Bremen şehrinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve mimari yapısı ile hayranlık uyandıran Rathaus mutlaka görmelisiniz. 

Araba Tutkunlarının Mekanı Stuttgart

Stuttgart

Almanya’da mutlaka görülmesi gereken 10 yer arasında bulunan araba tutkunlarının uğrak noktası Stuttgart, ülkenin en  görülmesi gereken yerlerinden biri. Birçok araba üreticisinin, üretim yaptığı Almanya’da, Mercedes-Benz ve Porsche’nin de genel merkezleri Stuttgart bölgesinde bulunuyor. Her iki dünya markasının da müzelerini ziyaret  ederek, buralarda arabaların geçmişten gelen serüvenine şahitlik edebilirsiniz. Yine burada şehrin yüksek tepelerine çıkarak, şehri tepeden kuşbakışı izleme imkanı elde edebilirsiniz. 

Her Bir Noktası Gezmeye Doyum Olmayan Şehir: Hamburg

Hamburg

Dünyanın en büyük üçüncü limanının yer aldığı Hamburg şehri, aynı zamanda balık kültürünün de en gelişmiş olduğu şehirlerin başında geliyor. Balık ve deniz ürünü satışı yapan mağazalara gidip, buralardaki çeşit çeşit ürünleri yakından inceleyebilir, tadına bakabilirsiniz. Yine Hamburg, Avrupa’nın en büyük Japon bahçesi olarak tabir edilen Pflanzen und Blumen’e de ev sahipliği yapıyor. Burası da kafanızı dinleyebileceğiniz rahat bir ortam. 

Berlin’in Simge Yapıtı: Brandenburg Kapısı

Brandenburg Kapısı

Almanya denilince akla gelen yapıtlardan bir tanesi de, Berlin’de bulunan meşhur Brandenburg Kapısı’dır. Almanya’da mutlaka görülmesi gereken 10 yer içerisinde görmeniz ve hatıra fotoğrafı çektirerek, sosyal medya hesaplarınızda paylaşım yapacağınız bu mekanı es geçmemelisiniz. 1788 yılında yapımına başlanan ve 3 yılda tamamlanan Brandenburg Kapısı, Berlin’in en önemli simgelerinden biri konumundadır. 

Almanya’nın En  Güzel Adası: Rügen Adası

Rügen Adası

Almanya’nın en önemli turizm bölgelerinden biri olan Rügen  Adası, her yıl yüz binlerce turisti ağırlıyor.  Almanya’nın en büyük tatil noktalarından biri olma özelliğine de sahip olan Rügen Adası, muhteşem kumsalı ve denizi ile misafirlerine güzel bir tatil imkanı sunuyor. 

Gezerken Yorulacağınız Devasa Mekan: Sanssouci Sarayı ve Park Alanı

Sanssouci Sarayı ve Park Alanı

Geçmiş yıllarda yapılan görkemli yapıları ile misafirlerinde heybetli bir şehir havası uyandıran Almanya’da, Sanssouci Sarayı ve park alanı da bu yapıların en önemlilerinden. 290 hektarlık alana yapılmış olan ve Rönesans dönemi mimarisinin en önemli örnekleri arasında yer alan Sanssouci Sarayı  ve park alanı, Almanya’da mutlaka görülmesi gereken 10 yer içerisinde yer almaktadır. Birkaç saatlik yürüyüş ile bitiremeyeceğiniz park yürüyüş yolu boyunca eğlence mekanları, gölet ve çok sayıda çeşmeyi de göreceksiniz. 

Almanya’da 404 Yıldır El Değmemiş Tarihi Mekan: Rothenburg

Rothenburg

Almanya’da görülmesi gereken 10 yer arasında yer alan Rothenburg’taki romantik yol, 1618 yılından bu yana yani 404 yıldır el değmemiş ve orjinalliği bozulmamış yapısı ile misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Gezerken 13. Yüzyılda yapılmış belediye binası, yine eski dönemlerden kalan saatiyle her bir ayrıntısına hayran kalacağınız Rothenburg, size muhteşem bir gezi fırsatı sunuyor olacak. 

Türkiye’nin dünyaya açılan tur operatörü MNG Turizm’in özel fiyat ve kampanyaları ile hayatınızda unutamayacağınız bir Almanya Turu gerçekleştirebilirsiniz. 

Almanya Hakkında Genel Bilgi

Avrupa’nın en büyük ülkelerinden olan Almanya, tam ismiyle Almanya Federal Cumhuriyeti, 16 eyaletten oluşuyor. 357 bin 22 kilometrekare toprak büyüklüğüne sahip Almanya, Kuzey Denizi ile Alpler arasında yer almaktadır.  Almanya’da geçerli para birimi Euro’dur. 

En büyük üç şehri: 3,4 milyon nüfusu ile başkent olan Berlin, en büyük şehridir. 1,8 milyon nüfuslu Hamburg ve 1,3 milyon nüfuslu Münih, diğer iki büyük şehir konumundadır. 

İklimi: Almanya değişen bir iklim yapısına sahiptir. Her mevsim yağış alan Almanya’da, gezi yapacağınız zamana bağlı olarak hava durumu hakkında bilgi almalısınız. Kışlık ya da güz mevsimi için uygun olan kalın kıyafetleri yanınızda götürmeniz sizin için daha uygun olacaktır.