Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Ülke, Şehir, Bölge yada Otel Adı
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Uygula
MNG Turizm » Sivas

Sivas Otelleri

Sivas Otel Fiyatları 17.06.2024 - 18.06.2024 1 Oda, 2 Yetişkin araması için 5 otel listelenmiştir.
Sivas Otelleri (5)
Sonuçları Filtrele
Fiyat Aralığı
-
Önerilen Oteller
İndirimli Otel Kampanyaları
Bölgeler
Otel Temaları
Otel Zincirleri
Tesis Özellikleri
Uygula
Fiyatlar ve İndirimler Hakkında Bilgilendirme

MNG Turizm web sitesinde yer alan otellerin fiyatları, otel tarafından sezonluk ve tarih aralıklarına göre belirlenmektedir. Sivas Otelleri indirimleri, otelin belirlediği fiyatlar üzerinden yapılmaktadır. Oteller tarafından belirlenen bu fiyatlar, ilgili dönemde geçerli olan şartlara (mücbir sebepler, doluluk oranı, vb.) göre farklılık gösterebilir, fiyatlar artabilir veya düşebilir.

Bazı oteller fiyatlar için, anlık olarak güncelleme yapmaktadır. İndirimler, anlık olarak belirlenen bu fiyatlar üzerinden yapılır. Sivas Otelleri belirlediği bu fiyatlar, ilgili dönemde geçerli olan şartlara (mücbir sebepler, doluluk oranı, vb.) göre farklılık gösterebilir, fiyatlar düşebilir veya artabilir.

Söz konusu indirim ve fiyat detayları, ilgili tesisin internet sitemizde yer alan tesis sayfası üzerinden, oda fiyatlarının gösterildiği alanda görüntülenmektedir.
MNG ÖneriyorFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)Yüksek İndirim Oranı
Uygula
Sırala
Filtrele

Sivas Otelleri

Cazip fiyatlar ve taksit seçenekleri ile Sivas otelleri MNG Turizm’de. Tarihi dokusu ve eşsiz doğal güzellikleriyle adından söz ettiren Sivas, ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil vadediyor. Sivas otelleri Sivas’ı keşfederken konforlu bir konaklama deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

İç Anadolu bölgesinin önde gelen illerinden biri olan Sivas’ta gezilmesi ve görülmesi gereken sayısız yer bulunuyor. Termal otellerin ve tatil köylerinin yer aldığı Sivas’ta uzun süre boyunca düşlediğiniz tatili yapabilirsiniz.

Sivas tatili

Kalabalık şehirlerden kaçıp yorgunluğunuzu atabileceğiniz bir tatil yapmak istiyorsanız Sivas tatili sizin için çok uygun bir seçenek olacaktır. Bölgenin en eski yerleşimlerinden biri olan Sivas’ta günler boyunca birbirinden harika yerleri keşfedebilir ve şehrin sakin yapısı sayesinde huzurlu bir tatil imkanı bulabilirsiniz. Sevdikleriniz ile geçireceğiniz keyifli bir Sivas tatili için rezervasyonlarınızı erken tarihlerde oluşturmayı sakın unutmayın.

Sivas Otel Fiyatları

Sivas otel fiyatları her bütçeye hitap etmektedir. Otelin yapısına, sunduğu olanaklara ve konumuna bağlı olarak fiyatlarda farklılık olabilir. Ayrıca tatili yılın hangi dönemi için planladığınız da fiyatın değişmesinde etkili olmaktadır. Eğer uygun fiyatlı bir tatil yapmak istiyorsanız tatile çıkacağınız tarihi aylar öncesinden belirlemeniz ve buna göre otel rezervasyonu yapmanız avantaj sağlayacaktır. 

İndirimli Sivas Otelleri

Sivas yılın her döneminde ziyaretçilerine gezilip görülebilecek doğal güzellikler sunuyor. Bu nedenle tatil yapmak istediğiniz her zaman Sivas’ı ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz. İndirimli Sivas otelleri arasından istediğiniz nitelikte oteli seçerek rezervasyon yapabilirsiniz. Her zevke hitap eden indirimli Sivas otelleri arasında termal otelleri ve tatil köylerini bulabilirsiniz.

Sivas Otel Fırsatları

Ailenizle keyifli bir tatil yapmayı düşünüyorsanız bütçeyi aşma endişesi yaşayabilirsiniz. Ancak Sivas otel fırsatları sayesinde uygun fiyatlarla tatil yapmanın keyfini çıkarabilir ve düşük maliyetlerle tatilinizi planlayabilirsiniz. En iyi fırsatları yakalamak için tatilinizi aylar öncesinden planlamanızı tavsiye ederiz.

Sivas’a ne zaman gidilir?

Sivas yılın dört mevsiminde keşfedilecek güzellikler sunmaktadır. Özellikle kış aylarında Sivas termal otelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Kış aylarında Sivas’ı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız rezervasyonunuzu yaz aylarında yapabilirsiniz. Böylece uygun fiyatlardan faydalanabilir ve odanızı erkenden ayırtmış olursunuz.

Sivas Termal Otelleri

Sivas’ta birçok farklı otel konsepti yer alsa da özellikler Sivas termal otelleri ayrı bir yere sahiptir. Genelde termal oteller kış aylarında tercih edilse de dört mevsim bu otellerde keyifli bir tatil yapılabilir. Özel olarak hazırlanmış termal havuzların yer aldığı ve bunun yanında hamam, buhar banyosu ve sauna gibi hizmetlerin de sunulduğu Sivas termal otelleri, yılın tüm yorgunluğunu atmanızı sağlayacaktır. 

Sivas’a nasıl gidilir?

Sivas’a ulaşım karayolu ve havayolu ile sağlanmaktadır. Trenle ulaşımın da mümkün olduğu Sivas’a ulaşım çok kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Havayolunu tercih ederseniz havalimanında şehir için otobüslerini kullanarak şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Sivas’ta gezilecek yerler

Köklü bir geçmişe sahip olan Sivas’ta gezilip görülecek birçok farklı yer bulunmaktadır. Doğal güzellikler açısından zengin olan bölgede tatil yaptığınız her gün gezilecek yeni bir yer bulabilirsiniz. 

 • Şifaiye Medresesi: Selçuklu döneminden kalan bu önemli yapıda geçmişte hastaların tedavi edildiği ve aynı zamanda tıp alanında eğitim verildiği bilinmektedir. Günümüze ulaşana kadar bazı kısımları yıkılmış olan bu medrese, Anadolu bölgesinin en büyük şifahanesi konumundadır.
 • Gök Medrese: Sahibiye medresesi olarak da bilinen Gök medrese, Selçuklu dönemine ait yapılardan biridir. Görkemli bir yapıya sahip olan medresenin en çok dikkat çeken kısmı ise hiç şüphesiz çift minareli taç kapısıdır.
 • Çifte Minareli Medrese: Sivas’ın merkezinde yer alan bu medrese için Sivas’ın sembollerinden biri demek yanlış olmaz. Etkileyici mimarisiyle dikkat çeken medresenin yalnızca bir bölümü günümüzde kadar ulaşabilmiştir. Medresenin kapalı alanının bulunduğu yer zaman içerisinde yıkılmış yalnızca minarelerin yer aldığı bölüm kalmıştır. 
 • Ulu Camii:  Anadolu bölgesinde yer alan en eski camilerden biri olması nedeniyle büyük önem taşıyan Sivas Ulu Camii, mimari açıdan da yeni ufuklar açmıştır. İç mekan tasarımı olarak ele alındığında sonradan yapılan camilere ilham kaynağı olacak nitelikte özellikleri olduğu görülebilir. 
 • Kale Camii: Sivas’ın en eski camilerinden biridir. 3. Murad döneminde 1580 yılında yapılmış olan camiyi yaptıran ise vezir Ali Beyoğlu Mahmud Paşa’dır. 
 • Sivas Müzesi: Sivas’taki tarihi eserlerin tanıtılması açısından çok önemli bir yere sahip olan Sivas müzesinin kendi tarihi de çok eskiye dayanmaktadır. 1922 yılında konuyla ilgili çalışmalar başlatılmış olup, müzenin gezilebilir bir şekilde ziyaretçilere açılması 1923 yılında gerçekleşmiştir. Daha önce birçok farklı bölgede yer alan Sivas Müzesi, son olarak 1990 yılında Sivas kongresinin gerçekleştirildiği tarihi binada yer almaya devam etmektedir.  Sivas müzesi bünyesinde Atatürk Kongre ve  Etnografya müzesi, Aşık Veysel müzesi ve Arkeoloji müzesi olarak üç ayrı birimi kapsamaktadır.
 • Aldulvahabi Gazi Türbesi: Şehir merkezine çok yakın bir konumda yer alan bu türbenin hemen yanında yine aynı isimler yer alan bir mezarlık bulunur.  Halk arasında bu mezarlığa “Yukarı tekke” mezarlığı da denilmektedir.
 • Kadı Burhaneddin Türbesi: Sivas’ın merkezinde yer alan bu türbe, kendi adı verilmiş olan Kadıburhannedin Mahallesi’nde bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi yapılmış bir parkın içerisinde kalan türbe kesme taştan yapılmıştır ve tek kubbeye sahiptir.
 • Ahi Emir Ahmed Türbesi: Sivas’ta yer alan en eski türbelerden biri olarak bilinen bu türbenin yapım tarihinin 1332 ila 1333 yılları arasında yapıldığı tahmin edilmektedir. Sekizgen gövdesiyle kendine has bir mimarisi bulunan türbede bir adet de mihrap bulunmaktadır. 
 • Behram paşa Hanı: Şehrin göbeğinde yer alan Behram Paşa Hanı, şehri ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir. Ahi Emir Caddesi üzerinde kalan hanın kitabesi mevcut olmadığı için yapım tarihiyle ilgili olarak net bir bilgi mevcut değildir. Fakat 1576 yılında Behram Paşa tarafından yaptırıldığı bazı kaynaklarda yer almaktadır. 
 • Eğri Köprü: Eski zamanlarda İpek yolu olarak bilinen ticaret hattı üzerinde olan Eğri köprü yakın tarihe kadar ulaşımda kullanılmaya devam etmiştir. Sivas’taki birçok tarihi yapı gibi Selçuklu dönemine ait olan köprünün toplam uzunluğu 173 metredir. Düz bir şekilde ilerleyen köprünün orta kısımlarında eğik şekilde yer alan kesme taşların olması, bu köprünün “Eğri köprü” olarak anılmasına vesile olmuştur. 
 • Kesik köprü: Sivas-Kayseri yolunda bulunan kızılırmak nehirinin üzerine inşa edilmiş olan kesik köprü iki ana kısımdan meydana gelmektedir. Görünüşü itibarıyla etkileyici bir yapı olan kesik köprü, Sivas’ta görülmesi gereken yapılardan biridir.
 • Soğuk çermik: Sivas-Erzincan yolu üzerinde yer alan soğuk çermik (kaplıca) şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Kaplıcanın yakınında yer alan Ahmed- Turan türbesi her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Çok yoğun bir şekilde ziyaret edilen yerlerden biri olan soğuk çermik için şehir merkezinden devamlı olarak otobüs seferleri düzenlenmektedir ve dolayısıyla ulaşım çok kolaydır.
 • Sıcak çermik: Sivas şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta yer alan sıcak çermik, şifalı sularıyla bilinmektedir. Yaklaşık 45-50 derece aralığında olan kaplıca suları için ziyaretçiler günübirlik olarak burayı ziyaret etmekte ve civardaki otellerde konaklamaktadır. 
Daha Fazla Oku
Daha Fazla Oku