Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih
Sonuçları Filtrele
Fiyat Aralığı
-
Tur Süresi
Tur Çıkış Şehri
Vize
Ulaşım Aracı
Tur Dönemi
Ziyaret Edilecek Yerler
Uygula

Maç Turları

20.04.2024 - 20.04.2025 tarihleri arasında 2 tur fiyatları listelenmiştir.
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Dinamo Kiev Fenerbahçe Maçı Turu THY ile 3 Gece

Dinamo Kiev Fenerbahçe Maçı Turu THY ile 3 Gece
İstanbul Çıkışlı Maç Turları Tur Güzergahı
Uçaklı
3 Gece 4 Gün
Diğer Tarihler
Ekstra 3.000TL'ye varan İndirim
300 TL ParafPara Kampanyası
%10'nu Şimdi, Kalanı 35 Gün Kala Öde

Dinamo Kiev Fenerbahçe Maçı Turu THY ile 2 Gece

Dinamo Kiev Fenerbahçe Maçı Turu THY ile 2 Gece
İstanbul Çıkışlı Maç Turları Tur Güzergahı
Uçaklı
2 Gece 3 Gün
Diğer Tarihler
Ekstra 3.000TL'ye varan İndirim
300 TL ParafPara Kampanyası
%10'nu Şimdi, Kalanı 35 Gün Kala Öde

Maç Turları

Futbol dünya genelinde oynanan en yaygın spor dallarından bir tanesidir. Biri kaleci olmak üzere toplam on bir kişinin bir takım oluşturması ve çeşitli taktikler oluşturularak rakip takım kalesine gol atma amacıyla oynanan 90 dakika süren bir oyundur. Dünya genelinde büyük futbol takımları ve bu takımlara gönülden bağlanmış büyük taraftar camiaları bulunmaktadır. Sahadaki futbolculara destek sağlayan tribünde bulunan taraftarlar bazı durumlarda maçın durumuna etki edebilirler. Maç turları Roma-Juventus, Barcelona-Real Madrid, Manchester United-Arsenal maçları gibi büyük takımların oynadığı maçlarda takımını yalnız bırakmayan, takımına destek sağlayan büyük taraftar kitleleri eşliğinde oynanır. Stadı boş bırakmayan her an için takımına destek sağlayan taraftarlar takımları çeşitli yerlere maça gittiklerinde tribün desteği sağlamak için kendileri de maç bölgesine giderler. Maç bölgesine giden taraftar grupları takımlarına psikolojik olarak destek sağlamakta ve sahada oynanılan oyuna etki etmeyi amaçlamaktadırlar.

Takımlarına eşlik eden tribün kafileleri maç turlarını oluştururlar. Maç turları, kendi takımları, kendi sahaları dışında deplasman maçına çıkan taraftarların takımlarına destek olmak amacıyla takımla birlikte takımın gittiği bölgeye gitmek ve maçı o sahada kendi oyuncularına eşlik ederek izlemek amacıyla gerçekleşir.

İngiltere, İtalya ve İspanya gibi büyük futbol liglerinin bulunduğu ülkelerde büyük futbol takımları ve bu takımlara bağlı geniş camialar bulunmaktadır. Bu futbol camiaları takımlarını hiç bir maçta yalnız bırakmamak için takımlarının maç için gittiği her alana gezi düzenler ve orada günlük faaliyetler yaptıktan sonra maç saatinde maçın olacağı stada giriş yaparak maçı izlemeye, takımlarını desteklemeye başlarlar. Takımları için uzak yakın fark etmeden her maça gidebilmek için çeşitli turlara katılan kişiler bir araya gelerek tur gruplarını oluştururlar.

Ülkemizde de futbol, sık sık oynanan Fenerbahçe, Galatasaray gibi büyük futbol kulüplerinin bulunduğu ülke genelinde sevilen bir spordur. Yıllar öncesinden kurulmuş köklü takımların bulunması, ülkemizdeki insanların futbolu sevmesi gibi sebepler ülkemiz futbol takımlarının büyük taraftar kitlelerine sahip olmalarını sağlamıştır. Takımlarını destekleyen taraftarlar, takımlarını gittikleri deplasman sahasında yalnız bırakmaz ve o bölgeye takımlarıyla birlikte giderler. Ülkemizde yapılan maçlardan özellikle derbiler taraftar yoğunluğu olarak çok daha fazla kişinin takip ettiği çok daha fazla kişinin maçı izlemek için stada geldiği maçlardır. Oynanan maçlarda taraftar desteğini alan takımlar psikolojik olarak destek aldıkları için sahada oynadıkları oyuna olumlu etki sağlamaktadır. Taraftarlar maçın gidişatını değiştiren dış faktörlerden birisi olarak yorumlanabilir.

Maç turları takımlarını hiç bir şartta ve zamanda yalnız bırakmak istemeyen kişiler tarafından takımım gittiği her bölgeye yapılan gezi faaliyetleri olarak yorumlanabilir. Takımını yalnız bırakmak istemeyen taraftarlar takımları ile birlikte gittikleri bölgeleri gezmekte bu bölgeler ile ilgili çeşitli bilgiler edinmektedirler. Bu sebeple maç turları bölgelerin kültürel faaliyetlerini insanlara tanıtmak açısından da büyük bir öneme sahiptir.

 

Daha Fazla Oku