Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

HES Kodu Nedir

Güvenle seyahat edebilmeniz için T.C. Sağlık Bakanlığı önlemleri kapsamında zorunlu hale getirilen yeni bir uygulamadır. HES kodu sizlerin ve sizlerle birlikte seyahat edecek tüm misafirlerin riskli görülen durumlarda seyahatlerini kontrol altına almak için geliştirilmiştir.

Hes Kodu İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

HES kodunuzu alırken toplam seyahat sürenizin tamamını kapsadığına dikkat etmelisiniz. Hem gidiş hem de dönüş tarihlerinizi kapsayacak şekilde birden fazla HES kodu almanız gerekebilir. HES kodunuzun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 7 gün daha geçerli olması gerekmektedir.
Her yolcunun farklı HES kodu alması gerekmektedir.
0-2 yaş aralığındaki yolcuların HES kodu alması zorunlu değildir
65 yaş üstü yolcuların ise özel izin belgesi alması gerekiyor. Bu izne göre, bu vatandaşların gittikleri şehirde en az 1 ay ikamet etmesi gerekecek. Seyahat izin belgesi talepleri E-Devlet, İçişleri Bakanlığı, E-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapılabilecek.
Havayolları, seyahatinizin bitiş tarihinden en az 7 gün daha geçerliliği olan HES kodunu kabul etmektedir, aksi durumda rezervasyonunuz onaylanmayacaktır. Bebek yolcular için HES kodu gerekmemektedir.