Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Yurt Dışı Turları Kurban Bayramı Turları Elit Güney Afrika Turu THY ile 7 Gece Ekstra Turlar Dahil Kurban Bayramı Dönemi
Kesin HareketliTur Kodu: AVM394

Elit Güney Afrika Turu THY ile 7 Gece Ekstra Turlar Dahil Kurban Bayramı Dönemi

MNG Elit Tur: Tüm Geziler Dahil, Ekstra tur ödemesi yok!

Johannesburg-Pilanesberg-Stellenbosch-Cape Town THY ile İstanbul - Johannesburg / Cape Town- İstanbul 7 Gece 10 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Vizesiz Tur
2.499,00 EUR
den başlayan fiyatlar
Biz Sizi Arayalım Canlı Destek Çevrimiçi

- -

 • 14.06.2024 - 22.06.2024 2499.00 EUR Bu Fiyattan Son 1 Kişi
1 Oda 2 Yetişkin
1
Oda Ekle

Tur Programı

MNG Elit Tur: Tüm Geziler Dahil, Ekstra tur ödemesi yok!

Farklı tur programlarında toplam 510 USD olan ekstra turlar MNG Elit Tur'da ücretsiz...

Ekstra Turlar
Diğer Acentelerde
MNG Elit Programlarında
Lesedi Kültür Köyü Turu
95 USD
Ücretsiz
Ümit Burnu, Stellenbosch turu
125 USD
Ücretsiz
Masa Dağı Şarap Bahçeler
110 USD
Ücretsiz
Pilanesberg Safari Turu
125 USD
Ücretsiz
Kirstenbosch Ulusal Botanik Bahçesi Turu
55 USD
Ücretsiz

1. Gün İSTANBUL
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde MNG Kontuarında saat 13 Haziran akşamı 22.00’de MNG Turizm rehberi ve operasyon ekibi ile buluşma, bilet,pasaport ve bagaj işlemlerinin bilgilendirmesi ve uçağa biniş işlemleri için yönlendirme.
2. Gün İSTANBUL - JOHANNESBURG
Türk Havayolları’nın TK 38 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:10 da Güney Afrika’nın başkenti Johannesburg’a hareket. Yerel saat ile 09.50 de şehir merkezine yakın konumdaki Oliver Reginald Tambo Uluslararası Havalimanına iniş. Pasaport, bagaj işlemleri sonucunda havalimanından çıkış bizi bekleyen özel otobüsümüzle Jojhannesburg şehir turumuza başlıyoruz. 1800’lü yıllarda altın madeni kasabası olarak kurulan ülkenin en büyük ve en kalabalık şehri Johannesburg turumuza başlıyoruz. Johannesburg’un en lüks ve en güvenli bölgesi olan Sandton. Irkçılığı, fakirliği, eşitsizliği engellemek için mücadele eden bu uğurda 27 yıl hapis yatan Nobel Barış Ödülllü Nelson Mandela Meydanı,Kentin merkezi semtleri Rosebank,Houghton, Afrika insanının yıllar boyunca verdiği çileli yaşam mücadelesini en iyi anlatan Johannesburg denince ilk akla gelen ve teneke evleriyle dev bir gecekondu mahallesi şehrin en etkileyici, en gerçek bölgesi Soweto görüldükten sonra 5*Radison Blu Sandton otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.
3. Gün JOHANNESBURG – LESEDİ KÜLTÜR KÖYÜ - PİLANESBERG MİLLİ PARKI
Kahvaltı sonrası çalılık bir arazide kurulmuş Güney Afrika’da yaşayan siyah Basotho, Ndebele, Pedi, Zulu ve Xhosa, kabilelerinin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görmek üzere Lesedi Kültür Köyünü ziyaret ediyoruz. Kabile kültürünü tarihini anlatan sunumdan yaşam alanlarını sergileyen alanları gezip danlarını izledikten sonra Öğle yemeğimizi de köyün yerel mutfaklağında alarak Lesedi Kültür Köyü gezimizi tamamlayarak 300'den fazla kuş türüne ev sahipliği yapan oldukça güzel manzarası ve bir o kadar etkileyici atmosferiyle yaklaşık 7000 bin hayvanın yaşadığı Pilanesberg’a gidiyoruz. Pilanesberg milli parkın doğal ortamındaki konaklama yapacağımız 4* Bakubung Lodge otele yerleşme akşam yemeği, konaklama. 
4. Gün PİLANESBERG – GÜN DOĞUMU/GÜN BATIMI SAFARİ
Sabah kahvaltı öncesi erken saatlerde son derece etkileyici unutulmaz bir deneyim gün doğumu safarisi için hareket ediyoruz. Afrika vahşi yaşamının en tehlikeli memeli hayvanlarını bünyesinde barındıran yaklaşık 7000 hayvanın yaşadığı Pilanesberg Milli Parkı safarimizde Afrika'nın Büyük Beşi (aslan, leopar, bufalo, fil ve gergedan), Afrika yaban köpekleri,saple antilopları, zebralar, zürafalar, su aygırları, timsahlar ve 300'den fazla kuş türünün günlük yaşamını gözlemleyeceğiz. Sabah safarisinden sonra otele dönüş kahvaltı serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz serbest zamanını otelin servisi ile Sun City'e giderek değerlendirebilir. Akşam yemeği öncesi gün batımı safarisini gerçekleştirdikten sonra otele dönüş akşam yemeği, konaklama..
5. Gün PİLANESBERG – JOHANNESBURG - CAPE TOWN
Kahvaltı sonrası yıllardır televizyondan izlediğimiz türlü Afrika hayvanına fazlasıyla yaklaşabileceğiniz Afrika'nın ünlü vahşi yaşamı ile yakınlaşabileceğiniz Aslan ve Safari parkını geziyoruz. Daha sonra Johannesburg havalimanına hareket.Bilet bagaj işlemleri sonrasında yerel hava yolu ile yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası Güney Afrika’nın en turistik, en güzel, en şehri Cape Town’a varış. Atlas ve Hint okyanusunun birleştiği yerde, doğanın insanoğluna sayısız güzellik bahşettiği bir coğrafyada bulunan Camp Town gezimizde; Şehrin en yaşayan caddelerinden turistlik eğlence bölgesi Long Street, , duvarları rengarenk, sadece sokakl ardan geçmek bile güzel bir aktivite olan Cape Town’un ünlü renkli duvarlı fotoğraf bölgesi Bo-Kaap, lüks yatları ve ticari tekneleri barındıran şehrin bir başka en turistik bölgesi limandaki Waterfront, yeşiller içerisinde sincapların ve ördeklerin evi olmuş harika bir park Company Gardens,İngiltere’nin Bath şehrinden ithal edilen bal renkli kireç taşından inşa edilmiş Cape Town Belediye Binası, 17. yüzyılda inşa edilen Cape Town Kalesi (Ümit Kalesi), 1884 yılında Kraliçe Victoria’nın emriyle yapılmış Parlamento Binası görüldükten sonra konaklama yapacağımız 4* Sky Hotel Cape Town’a yerleşme, serbest zaman konaklama
6. Gün CAPE TOWN ÜMİT BURNU TURU
Sabah kahvaltı sonrası tam gün yemekli masmavi okyanusu ve ev sahipliği yaptığı yüzlerce canlı türü ile UNESCO tarafından Kültürel Miras listesine eklenmiş doğa harikası Ümit Burnu (Cape Grand Hope) turu. Cape Town dan hareket ettikten sonra ilk olarak fok balıklarının yaşam yeri olan Hout Bay’da fok balıklarının çok yakından görecek ve şaşıracaksınız. Ardından dünyanın sayılı bol virajlı ancak muhteşem deniz manzaralı Chapmans Peak kıyı şeridi yolculuğunu yapıyoruz. Mola yeri Afrika penguenlerinin olduğu Boulders Beach. Ümit Burnu milli parkında alınacak öğle yemeği sonrasında finüküler ile dünyanın en yüksek deniz fenerine görüyoruz. Yukarıya doğru atılan her adımda manzara daha da güzelleşiyor ve deniz fenerinin olduğu yere varıldığında ise bu manzara gerçekten nefes kesiyor.Ümit Burnu gezimiz sonrası 4* Sky Hotel Cape Town otelimize dönüş, serbest zaman. Konaklama. 
7. Gün CAPE TOWN MASA DAĞI – STELLENBOSCH TURU
Sabah kahvaltısının ardından tam gün sürecek UNESCO'nun dünya mirası listesinde yer alan dünyanın önde gelen doğa harikaları arasında gösterilen Masa Dağı ve Stellenbosch turu için hareket ediyoruz.ihtişamlı okyanus ve doğa manzaraları, yüzlerce farklı yürüyüş, bisiklet ve tırmanış parkurları ve zengin bitki çeşitliğiyle, her yıl 800 binden fazla turisti kendine çeken Masa Dağı zirvesine yaklaşık 4-5 dakika süren teleferik yolculuğla çıkıyoruz. Teleferiğin dönen zemini sayesinde 360 derece manzaranın keyfini çıkarırken sizi geniş bir plato ile uçsuz bucaksız bir okyanus manzarası Cape Town kentinin kuşbakışı panaromik manzarası karşılıyor. Şarap tadımı ve öğle yemeğini aldıktan sonra günün son durağı yüzlerce yıllık meşe ağaçlarının sıralandığı sokakları, bistro ve kafeler, müzeler, botanik bahçelerine, etrafını çevreleyen şarap barları, gurme restoranlar ve otellere ev sahipliği yapan Stellenbosch'deyiz. Hollanda kökenli göçmenlerin kurdukları şarap bağları ve Afrika’da Hollanda izleri taşıyan popüler bir destinasyon Stellenbosch da yöreye özgü şarap tadımını yaptıktan sonra gezimizi tamamlayarak Cape Town’a 4* Sky Hotel Cape Town otelimize dönüş, serbest zaman. Konaklama.
8. Gün CAPE TOWN

Sabah kahvaltı sonrası Cape Town şehir merkezine 13 km uzaklıkta, sahip olduğu eşsiz manzarası ve bitki çeşitliliği ile UNESCO Dünya Mirası Alanı ilan edilen Dünyadaki en güzel botanik bahçelerinden biri olarak kabul edilen Kirstenbosch Ulusal Botanik Bahçesini geziyoruz. Masa Dağı’nın eteklerindeki 7000 bitki türüne ev sahipliğine yapan botanik bahçesinde Çimenlerine serilip yemeklerini yiyen içkilerini yudumlayan insanlar, etrafta koşuşturan, oynayan neşeli çocuklar, ağaçların sarmaladığı patikalar, kuş sesleri, 130 metre yüksekliğindeki çelik ve ahşaptan yapılan köprü ağaçların arasında yılan gibi kıvrılarak ilerliyen Centenary Tree Canopy Yolu muhteşem bir manzara sunuyor. Gerçek boyutlarına sadık kalınarak taş ve bronzdan yapılmış hayvan heykelleri oldukça de ilginizi çekecektir. edilen Kirstenbosch Ulusal Botanik Bahçesi gezimiz sonrası otelimize dönüş serbest zaman.Cape Town’a 4* Sky Hotel Cape Town otelimizde konaklama.

9. Gün CAPE TOWN - İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Otelimize sadece 20-30 dakıkalık yürüme mesafesinde Afrika’ya özgü her türlü hediyelik eşya satın alabileceğiniz Greenmarket Square ve yaklaşık 500 farklı ürünün satış noktası Güney Afrika’nın en popüler alışveriş yeri Victoria & Alfred Waterfront de alışveriş imkanı. Saat 14:30 a Otelimizden Cape Town Uluslararası Havaalanına hareket. Bilet, pasaport, bagaj işlemleri sonucunda Türk Hava Yollarının TK 45 sefer sayılı uçağıyla saat 17:05 de Cape Town dan İstanbul’a hareket.
10. Gün İSTANBUL

Yerel saat ile 04:30 da İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu….

Dahil / Hariç Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 •  1 gece Johannesburg – Radisson Blu Sandton Hotel 5*de oda kahvaltı konaklama
 •  2 gece Pilanesberg milli parkı - Bakubung Lodge 4* da yarım pansiyon konaklama
 •  4 gece Cape Town – SKY Hotel 4* de oda kahvaltı konaklama
 •  THY ile İstanbul Johannesburg / Cape Town Istanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 •  Rehberlik hizmeti
 •  Johannesburg panoramik şehir turu ve otel transferi
 •  Johannesburg – Pilanesberg transferi ,Lesedi kültür köyü turu ( öğle yemeği dahil ) 
 •  1 sabah ve 1 akşam üstü safarisi ,Sun City turu 
 •  Pilanesberg – Johannesburg havalimanı transferi 
 •  Cape Town şehir turu ve havalimanı transferi 
 •  Tam gün Ümit burnu turu (tüm giriş ücretleri ve öğle yemeği dahil )
 •  Tam gün Masa dağı ve Stellenbosch turu ( masa dağı teleferik bedeli dahil ) 
 •  Tam gün Kirstenbosch Ulusal Botanik Bahçesi turu
 •  Cape Town otel – havalimanı transferi ,
 • Yerel Havayolları ile Johannesberg - Cape Town  iç hat uçuş biletleri ve bu bilete ait vergiler
 •  Tüm transfer ve turlar esnasında İnglizce lokal rehberlik hizmeti 
 •  Zorunlu Mesleki Seyahat sigortası (Sağlık sigortası değildir.)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı ,Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.), 
 • Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (40 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz.) Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgilisatış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz. 
 • Kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilmeyen Öğle ve akşam yemekleri, 
 • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri, 
 • Ücrete dahil olan öğle ve akşam yemeklerindeki alkollü, alkolsüz içecekler
Tur Tarihleri ve Fiyatları
TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
14.06.2024Son 1 Kişi3.570,00 €
2.499,00 €
4.141,43 €
2.899,00 €
--Taksitler »
Tur Notları

Tur Notları

ÖNEMLİ BİLGİLER
 
Güney Afrika’ya girişte tüm pasaport tiplerinin en az 6 ay geçerlilik süresi ve 3 adet boş sayfanın bulunması gerekmekte ve  bu boş sayfalarda mürekkepten kaynaklı lekelerin olmamasına dikkat edilmelidir.
 
18 YAŞALTI ÇOCUKLAR İÇİN ÖNEMLİ UYARI
1. 18 Yaş altı misafirler için getirilmesi gereken evraklar ve bu konudaki bilgileri aşağıda bulabilirisiniz
Bu konuda çok dikkatli olunması gerekiyor. Eksik evraklarla uçağa binmek mümkün değildir.
İlgili kanunlarda yapılan değişiklik gereği 01 Haziran 2015 tarihinden geçerli olmak üzere, 18 yaş altı tüm ziyaretçilerden doğum sertifikası istemektedir. T.C. Vatandaşları için Nüfus Müdürlüklerinden alınan Nüfüs Kayıt Örneği, yeminli tercümanda tercüman ettirildikten sonra doğum sertifikası yerine geçecektir
 
YENİ GÖÇMENLİK DÜZENLEMESİ
1. Ebeveynleri ile beraber seyahat eden çocuklar
Gerekenler:
(i) Ebeveynler beraber seyahat ettikleri çocuk/çocukların ebeveynleri olduklarını ispatlayan doğum belgelerini ibraz etmekle yükümlüdürler.
(ii) Evlat edinilmiş çocuklar için ebeveynler evlat edinmiş olduklarını ispatlayan evlat edinme sertifikasını ibraz etmek mecburiyetindedirler.
 
Açıklayıcı not:
Bu uygulama hem Güney Afrika vatandaşlarına hem diğer yabancılara gidişte ve varışta uygulanacaktır.
Doğum sertifikası vermeyen ülkelerden giriş/çıkış yapan yolcular için yetkili bir makamdan alınacak doğum sertifikası yerine geçecek bir belge ibraz edilmelidir. İbraz edilen bütün dokümanlar orijinal veya noter veya dengi bir makamdan onaylı kopyası olmalıdır. 
2. Ebeveynlerinden yalnızca biri ile beraber seyahat eden çocuklar
Gerekenler:
(i) Ebeveynler beraber seyahat ettikleri çocuk/çocukların ebeveynleri olduklarını ispatlayan doğum belgelerini ibraz etmekle yükümlüdürler.
(ii) Doğum belgesinde kayıtlı seyahat etmeyen diğer ebeveynin,  çocuğun diğer ebeveyni ile beraber Güney Afrika’ya giriş ve/veya çıkış yapabileceğine dair yeminli muvafakatnamesi ibraz edilmelidir.
(iii) Tüm ebeveynlik hak ve sorumluluklarını veya yasal velayetini devreden mahkeme emri  ibraz edilmeli veya
(iv) Doğum belgesinde kayıtlı ebeveynlerden birinin ölümü durumunda, vefat eden ebeveynin ölüm belgesi ibraz edilmelidir.
(v) Seyahat etmeyen ebeveynin muvafakatname vermediği durumlarda, yasal olarak boşanmış çiftlerin de mahkeme emri ibraz etmeleri gerekmektedir. 
Her iki ebeveynin de vefat ettiği ve çocuğun bir akrabası veya anne/babasının başka bir yetişkin yakını ile beraber seyahat ettiği durumlarda, çocuğa refakat eden kişi çocuk ile beraber Güney Afrika Cumhuriyeti’ne girdiğini veya Güney Afrika Cumhuriyeti’nden ayrıldığını Genel Müdürlüğe onaylatmalıdır.
Açıklayıcı not:
Muvafakatname tarihi seyahat tarihinden en fazla 3 ay öncesi olabilir.
3. Biyolojik ebeveyni olmayan yetişkinlerle seyahat eden çocuklar
Gerekenler:
(i) Yetişkin çocuğun doğum belgesinin bir kopyasını ibraz etmelidir.
(ii) Çocuğun ebeveynlerinin veya yasal velisinin ilgili kişinin çocuk ile seyahat edebileceğine dair muvafakatnamesi ibraz edilmelidir.
(iii) Çocuğun ebeveynlerinin veya yasal velisinin kimlik doküman ya da pasaport kopyaları ile 
(iv) Çocuğun ebeveynlerinin veya yasal velisinin iletişim bilgileri ibraz edilmelidir.
 
 
Her iki ebeveynin de vefat ettiği ve çocuğun bir akrabası veya anne/babasının başka bir yetişkin yakını ile beraber seyahat ettiği durumlarda, çocuğa refakat eden kişi çocuk ile beraber Güney Afrika Cumhuriyeti’ne girdiğini veya Güney Afrika Cumhuriyeti’nden ayrıldığını Sınır Polisine onaylatmalıdır.
4. Herhangi bir yetişkin ile beraber seyahat etmeyen çocuklar
Gerekenler:
(i) 18 yaşından küçük kişilerin Güney Afrika’ya giriş ve çıkışlarında seyahat edebilmesi için anne ve babanın veya tek olarak ya da yasal varisinin bir mektup veya açıklama sunması gerekmektedir.
(ii) Eğer anne ve babanın biri bu belgeyi sunuyorsa, kendisinin tamamen vasilik hakkına sahip olduğunu gösteren mahkeme kararını da sunması  gerekmektedir.
(iii) Güney Afrika’da çocuğun kalacağı yerin ve çocuğu karşılayacak yetişkinin ikamet adresini ve iletişim bilgilerini içeren bir mektup ibraz edilmelidir.
(iv) Güney Afrika’da çocuğu alacak kişinin kimlik kartı veya geçerli pasaport ve vize veya kalıcı oturum izni kopyası ibraz edilmelidir.
(v) Çocuğun ebeveynlerinin ya da yasal velisinin iletişim bilgileri ibraz edilmelidir.
5. 2005 yılı Çocuk Yasasında tanımlanan özel bakım altında olan çocuklar
Gerekenler:
 Güney Afrika Cumhuriyeti’nden çıkış yapmadan önce, Çocuk Yasası’nın 169. Bölümünde öngörülen şekilde çocuğun ikamet ettiği Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden alınan izin kâğıdının onaylı bir kopyası ibraz edilmelidir.
 
GÜMRÜKTEN GEÇEBİLECEK ALKOL VE TÜTÜN MAMULLERİ
Kişibaşı 200 sigara ve 20 sigar
Kişibaşı 250g of sigara ya da pipo tütünü
Kişibaşı  50ml parfüm ve 250ml eau de toilette 
Kişibaşı 2 litre şarap 
Kişibaşı ve 1 litre diğer alkollü içecekler
 

İptal Şartları

 • Genel şartlar ‘Tur Broşürü'nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.
 • Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat bitim tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • MNG Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • MNG Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • Güney Afrika İç İşleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bu ülkeye seyahat edecek veya seyahatine bu ülkeden başlayacak 18 yaş altındaki çocuklar için bazı yeni uygulamalar yürürlüğe girmiştir. Her iki ebeveyn ile seyahat edildiğinde çocuğun detaylı doğum belgesi, ebeveynlerden sadece 1 tanesi ile seyahat edilmesi halinde ise detaylı nüfus bilgilerini gösteren belge yanında bulunmayan ebeveyne ait muavakatname (seyahat tarihinden maksimum 3 ay önce alınmış) veya mahkeme tarafından verilmiş velayet belgesinin yanlarında bulundurulması zorunludur. Ebeveynlerden 1 tanesinin vefat etmiş olması durumunda ise ölüm belgesinin de yanlarında bulundurulması gerekmektedir. 18 yaş altındaki genç seyahat edeceği zaman yukarıdaki aile durumlarına bağlı olarak belgeleri yanında bulundurması zorunludur. Bahsedilen dökümanların İngilizce lisanı haricinde olanların, yeminli tercüman tarafından İngilizceye çevrilmiş olması gerekmektedir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından MNG Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 • Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Bu tura katılabilmek için tur bitim tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Türk vatandaşlarına bu turda vize uygulanmamaktadır. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Kampanyalar

Kampanyalar

%10'nu Şimdi, Kalanı 35 Gün Kala Öde

%10'unu rezervasyon anında ödenerek, kalanını 35 gün kalaya kadar dilediğiniz zaman tamamlayabilirsiniz. Üstelik 35 Gün kalaya kadar kesintisiz iptal hakkıyla. Bu kampanya kredi kartına taksit seçeneklerinde geçerli değildir.

Ekstra 7.500TL'ye Varan İndirim

100.000 TL ve üzeri işlemlerinizde Ekstra 7.500 TL İndirim
50.000TL - 99.999 TL  işlemlerinizde Ekstra 3.000 TL İndirim
40.000TL - 49.999TL arası işlemlerinizde Ekstra 2.000 TL İndirim
25.000TL - 39.999 TL arası işlemlerinizde Ekstra 1.500 TL İndirim
20.000TL - 24.999 TL arası işlemlerinizde Ekstra 1.000 TL İndirim

 • Rezervasyon toplam tutarına, satın alma aşamasında ödeme yapmadan önce "çağrı merkezimizi" aramanız durumunda anında indirimden yararlanabilirsiniz.
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. Rezervasyon iptali durumunda, misafirin rezervasyonunda bulunan iptal ve iade koşulları geçerlidir.
 • Diğer kupon kampanyaları ile birlikte kullanılamaz.
 • Kampanya sadece www.mngturizm.com ve çağrı merkezimizde (444 2000) geçerlidir.
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir.
 • MNG Turizm bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara

 • 1-31 Mayıs 2024 tarihlerinde yurt içi seyahat ve konaklama sektörlerinde Paraf Premium ile tek seferde yapılacak 7.500 TL ve üzeri her harcamaya 250 TL, toplamda 500 TL ParafPara verilecektir.
 • Kampanyaya katılmak için harcama yapmadan önce Paraf Mobil’den HEMEN KATIL butonuna tıklanması gerekmektedir. 
 • Kampanyaya sadece Paraf Premium kartlar dahildir.
 • Bir kart ile kampanyaya katılım yapıldığında müşterinin tüm Paraf Premium kartları kampanyaya dahil olur. 
 • Bir müşterinin asıl ve ek kartlarıyla birlikte kampanyadan kazanabileceği en fazla ParafPara tutarı 500 TL’dir. 
 • Hedefe ulaşılan harcama hangi kart ile yapılırsa ParafPara ödülü o karta yansıtılmaktadır. 
 • Aynı gün aynı iş yerinden yapılan harcamaların ilki kampanyaya dahildir. 
 • Kazanılan ParafPara’lar, işyeri tarafından POS üzerinden yapılacak gün sonu işlemi aracılığıyla kazanım sağlanan işlemin banka sistemine ulaşmasından bir sonraki gün sistem tarafından yüklenmektedir.
 • Paraf Premium ile yapılan işlemler dahil olup; Paraf, Parafly, Paraf Genç, Business kartlar, ticari kartlar ve Halkcardlar, ParafPara kullanarak yapılan işlemler, iptal ve iade işlemleri dahil değildir. 
 • Kampanyadan kazanılan ParafParaların son kullanım tarihi 16.07.2024 saat 21:59 olup, kullanılmayan ParafParalar 17.07.2024 tarihinde geri alınacaktır.
 • ParafPara transfer işlemi ParafPara kullanımı olarak sayılmayacaktır. Transfer edilen ParafPara’lar geri alınacaktır.

Vize Bilgilendirme

Bu turda Türk pasaportuna vize uygulanmamaktadır. Diğer ülke vatandaşlarının kendi konsolosluklarından ilgili ülke için giriş şartları hakkında bilgi alması gerekmektedir. (Vize aracılık hizmetimiz sadece Türk pasaportları için yapılmaktadır.)

Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp