Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Kategorisi
Tarih

Azmak Turları

22.06.2024 - 22.06.2025 tarihleri arasında 3 tur fiyatları listelenmiştir.

Sonuçları Filtrele
Fiyat Aralığı
-
Tur Süresi
Tur Çıkış Şehri
Vize
Ulaşım Aracı
Tur Dönemi
Ziyaret Edilecek Yerler
Uygula
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyat (Artan)Fiyat (Azalan)
Uygula
Sırala
Filtrele
Kategoriler

Marmaris Bodrum Datça Turu Otobüs ile 4 Gece

Marmaris Bodrum Datça Turu Otobüs ile 4 Gece
İstanbul Çıkışlı 02.07.2024 Ege Akdeniz Turları Tur Kodu: 2261 Tur Güzergahı
Otobüslü
4 Gece 5 Gün
Diğer Tarihler Diğer 11 Tur Tarihi
09.07.202416.07.202423.07.202430.07.202406.08.202413.08.202420.08.202403.09.202410.09.202417.09.202424.09.2024
400 TL ParafPara
Peşin Fiyatına 12 Taksit

Likya Turu Otobüs ile 2 Gece 15 Temmuz Ozel

Likya Turu Otobüs ile 2 Gece 15 Temmuz Ozel
İstanbul Çıkışlı 12.07.2024 Fethiye Turları Tur Kodu: 2311 Tur Güzergahı
Otobüslü
3 Gece 4 Gün
Diğer Tarihler Diğer 0 Tur Tarihi
400 TL ParafPara
Peşin Fiyatına 12 Taksit

Marmaris Bodrum Datça Turu Otobüs ile 4 Gece 30 Ağustos Özel

Marmaris Bodrum Datça Turu Otobüs ile 4 Gece 30 Ağustos Özel
İstanbul Çıkışlı 27.08.2024 Ege Akdeniz Turları Tur Kodu: 2265 Tur Güzergahı
Otobüslü
4 Gece 5 Gün
Diğer Tarihler Diğer 0 Tur Tarihi
400 TL ParafPara
Peşin Fiyatına 12 Taksit

Azmak Turu

Bu yazıda Azmak turuyla alakalı merak edilen bazı soruları açıklamalı olarak cevapladık. Azmak, Türkiye’de bulunan 2 km uzunluğundaki berrak sulara sahip olan bir nehirdir. Azmak Nehri, Muğla’nın Akyaka bölgesinde yer almaktadır. Marmaris’e 30 km uzaklıkta bulunmaktadır. Suyu o kadar berraktır ki nehirden kolay bir şekilde görülebilir. 12 derece soğukluğa sahip olan bu su tatlıdır. Pek çok canlı türü bu nehirde yaşamını sürdürmektedir. Bu canlılar alabalık, kefal, su yılanı, levrek, su samuru ,  ördek ve kaz gibi canlılardır. Özel koruma bölgesine sahip olan bu nehirde avlanma ve balık tutma yasaktır. Sabah ve akşam saatlerinde oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Temiz havası ve sularıyla her yıl pek çok misafirini ağırlamaktadır. Suyunun yüksek oranda soda içermesi sayesinde pek çok hastalık için şifa olduğu da söylenmektedir. Dolayısıyla bu güzelliklere sahip olan Azmak Nehri’nde Azmak turu tercih edilen aktivitelerden biridir.

Azmak Turu ile Nereler Gezilir?

Azmak Nehri’ne veya bölgesine gelen kişilerin aklında Azmak turu ile nereler gezilir sorusu yer almaktadır. Azmak Nehri ve civarında gezilecek bazı benzer yerler vardır. Buraları tekneyle gezmek mümkündür. Azmak turuna genelde sabah saatlerinde başlanmaktadır. Turun başlama bölgesinde bulunan işletmelerde sabah saatlerinde Azmak Nehri manzarası karşısında kahvaltı yapılır. Doğanın ve doğada yaşayan canlıların sesleriyle ahenkli bir tur başlangıcı söz konusudur. Özellikle de nehrin akışı izleyenlere huzur vermektedir. Balıkların nehir altındaki hareketliliği bir akvaryumu andırır.

Azmak Nehri bölgesinde yapılacak şeyler arasında akla ilk gelen Azmak turudur. Bu tur Azmak Nehri için düzenlenmiş olup ziyaretçilere Azmak Nehri ve bölgesi gezdirilmektedir. Azmak turu Azmak Nehri’nin tüm güzelliklerini keşfettirmek adına teknelerle yapılır. Yeşil ve mavinin birleşimi nehri daha da büyüleyici hale getirmektedir. Bu manzarayı keşfetmek için  tekne turuyla gezmek gerekecektir. Doğayla iç içe olan bu tur sakin ve huzurlu bir gezi sevenlere göredir. Azmak Nehri Gökova körfezine çok yakın olduğu için Gökova Körfezi gezilecek yerler arasındadır.

Azmak turu ile Azmak Nehri ve çevresini gezmek mümkündür. İşte Azmak turuyla gezilecek yerler arasında Akyaka Plajı, Azmak Çayı, Akçapınar Plajı, Akyaka Orman Kampı, Akyaka Kalesi, Gökçe Plajı, Idyma Kalesi , Sedir Adası Azmak Nehri civarındaki tüm bu yerleri tekne turuyla gezmek mümkündür. Aynı zamanda Azmak Nehri bölgesinde kamp alanları da mevcuttur.

Azmak Turu Fiyatları

Azmak Nehri için gelenler ya da Azmak Nehri bölgesinde tatil yapmak isteyenler Azmak turu fiyatlarını merak etmektedir.  Azmak turu günübirlik olarak düzenlenmektedir. Azmak turu yaklaşık olarak 40 dakika sürmektedir. Günübirlik düzenlenen bu tur sabah saatlerinde başlayıp akşam saatlerine doğru sona ermektedir. Fiyatlar tur içerisinde yer alan hizmetlere göre değişebilmektedir. Azmak turu fiyatlarının içine yemek ve ikramlar da dahil olmaktadır.

Ödeme Seçenekleri

Azmak turuna katılmak için rezervasyon yaptırılır. Ödeme seçenekleri nakit, havale ve kredi kartıyla geçerlidir. Ödeme seçenekleri katılacağınız tekne firmasına göre de değişkenlik gösterebilir. En tercih edilen ödeme seçeneği nakit ödemedir.

Doğal güzellikleriyle ünlü olan Azmak Nehri’ni Muğla’ya yolu düştüğü zaman gezebilirsiniz. Tekne turuyla daha iyi bir şekilde gezmek söz konusudur. Eğer Muğla Akyaka’ya geldiyseniz siz de Azmak Nehri turuna katılıp bölgeyi daha yakından keşfedebilirsiniz.

Sonuç olarak Azmak turu, Azmak Nehri yakınındaki gezilecek yerler, Azmak tur fiyatları ve ödeme seçeneklerini detaylı bir şekilde açıkladık.

Daha Fazla Oku