Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Kültür Turları Kars Turları Doğu Ekspresi ile Kars Turu Anadolujet HY ile 2 Gece
Tur Kodu: 2071

Doğu Ekspresi ile Kars Turu Anadolujet HY ile 2 Gece

Kış masalı devam ediyor..

Kars - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Erzurum Anadolujet Havayolları ile İstanbul - Kars / Erzurum - İstanbul 2 Gece Kalkış Yeri: Sabiha Gökçen Havalimanı Türkçe Rehberlik Hizmeti

- -

1 Oda 2 Yetişkin
1
Oda Ekle

Tur Programı


1. Gün İstanbul - Kars Çıldır - Gölü

Değerli konuklarımız; Sabiha Gökçen Havaalanı’nda buluşuyor ve Anadolu Jet Havayollarına ait 08:30 İstanbul – Kars uçuşu için check- in işlemlerini yapıyoruz. İşlemlerimizin ardından Kars’a uçuşumuzu gerçekleştiriyor, bizleri karşılayan tur rehberimiz ve aracımızla buluşup Ardahan ve Kars sınırları arasında kalan Doğu Anadolu bölgesinin en büyük tatlı su gölü ve ikinci en büyük gölü olan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Kışın soğuktan donan Çıldır Gölü’nde vereceğimiz serbest zaman süresince buz tutan göl etrafında gezinti yapabilir, Atlı Kızaklara binebilirsiniz. Fotoğraf ve kahve molasının sonrasında Kars’a geliyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün Ani Harabeleri - Kars Şehir Merkezi - Sarıkamış

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Türkiye ile Ermenistan arasında sınır oluşturan, Arpaçay’ın kıyısında kurulmuş olan Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Türkiye’nin en önemli kültür varlıkları arasında gösterilen, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Ani Harabeleri gezimize rehberimiz eşliğinde başlıyoruz. Ani Katedral ( Meryem Ana Kilisesi ), Surp Stephanos Kilisesi, Tigran Honentz Kilisesi, Abugamir Pahlavuni Kilisesi, Halaskâr ( Amenaprgiç ) Kilisesi, Ebu'l Menuçehr Camii’ni görüyoruz. Ardından Kars şehir merkezine geliyoruz. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan Kars, Baltık mimarisinin izlerini taşımaktadır. Kars şehir merkezi gezimize, Kars Kalesi’nin eteklerinde yer alan Kümbet Cami ile başlıyoruz. Rehberimizin Kars şehri ile ilgili yapacağı genel anlatım sonrasında, Şehrin tarihi dokusunu yaşayabilmek için Kars sokaklarında yürümeye başlıyoruz. Osmanlılar döneminde yapılan Taş Köprü üzerinden geçerek Namık Kemal’in 1850 de dedesi ile birlikte kaldığı evi panoramik olarak görüyoruz. Gezimize biraz ara verip öğle yemeğimizi almak için Kars Kazevine ulaşıyoruz. Öğle yemeğinde, Kars iline ait yöresel yemeklerin; Evelik Çorbası- Kaz eti – Piti – Hangel – Umaç helvasının tadına bakabilirsiniz. Yemek sonrasında Kars sokaklarında Tarihi yapılar arasında yürümeye devam ediyoruz. Kars gravyeri ve diğer peynir çeşitlerinin bulunduğu peynir mağazasında alışveriş molası verdikten sonra, Kafkas Cephesi Harp Tarihi müzesine ulaşıyoruz. Müze gezimizi tamamladıktan sonra Sarıkamış’a hareket ediyoruz. İlk olarak Kafkas harekâtında hayatlarını yitiren şehitlerimiz için yapılan anıtı görüp 1896 yılında II. Çar Nikola tarafından eşi Çariçe Katherina için yaptırıldığına inanılan Katherina Köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, Sarıkamış Kayak Merkezine gidiyoruz. Kayak Merkezinde vereceğimiz serbest zamanda, arzu eden misafirlerimiz telesiyeje binebilirler. Ardından, Sarıkamış’tan ayrılıyor otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

3. Gün Doğu Ekspresi ile Kars - Erzurum Arası yolculuk - Erzurum - İstanbul

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Doğu Ekspresi trenine biniyor Erzurum’a doğru Kar manzarası eşliğinde keyifli bir yolculuk yapacağız. Öğle saatlerinde Erzurum’a ulaşıyor öğle yemeğimizi Erzurum’un meşhur Cağ kebabı ile alıyoruz. Yemek sonrası Anadolu’daki mezar anıtlarının en güzel örneklerinden biri olan Üç Kümbetleri ziyaret ettikten sonra, Erzurum’un sembolü olan Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami’yi görüyoruz. Rüstem Paşa Kervansarayında (Taşhan) serbest zaman veriyoruz. Taşhan’dan ayrılıp 1310 yılında yapılan Anadolu’daki kapalı avlulu medreselerin en büyüğü Yakutiye Medresesine gidiyoruz. Birden fazla evin restore edilerek birbirine bağlandığı Erzurum Evlerine gidiyor çay ve kahve molası veriyoruz. Uçak saatimizin yaklaşması ile havaalanına gidiyor Pegasus HY Erzurum – Sabiha Gökçen 22:10 uçuşu ile dönüş yapıyoruz. Bir başka programda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Dahil / Hariç Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Lüks Turizm midibüsü veya otobüs ile ulaşım hizmetleri,
 • Doğu Ekspresi ile Kars - Erzurum arası pulman sınıfı tren bileti,
 • Anadolujet havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • 3* otelde 2 gece gece yarım pansiyon konaklama,
 • Profesyonel rehberlik hizmeti,
 • Bahşişler ve bağışlar,
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Kişisel harcamalar,
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
 • Programda belirtilen ekstra geziler,
 • Sarıkamış telesiyej ücreti,
 • Öğle yemekleri,
 • Öğle ve akşam yemeklerinde alınan içecekler,
 • Otel ekstraları,
Tur Notları

Tur Notları

Genel şartlar ‘Tur Programı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur iptalinin bildirim tarihi tur kalkışından 20 gün öncesidir.
MNG Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
3 kişilik odalarda ilave yatak, standart yatak boyutundan daha küçüktür.
Çocuk indirimleri sadece iki yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.
Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü kesinlikle verilmez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.
Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.
Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan MNG Turizm sorumlu değildir.
Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.
Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.
Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.
ULAŞIM ARAÇ TİPLERİ

Mercedes Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.
HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda ISIZU TURKUAZ, MUTSIBISHI PRESTİJ, MERCEDES SPRINTER veya VOLKSWAGEN CRAFTER gibi araçları kullanma hakkını saklı tutar

Bu tur Jolly tarafından düzenlenen ortak tur olup, diğer seyahat acentesi misafirlerinin de katılımı olabilmektedir.

İptal Şartları

Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur iptalinin bildirim tarihi tur kalkışından 20 gün öncesidir.

Kampanyalar

Kampanyalar

Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara

 • 1-31 Mayıs 2024 tarihlerinde yurt içi seyahat ve konaklama sektörlerinde Paraf Premium ile tek seferde yapılacak 7.500 TL ve üzeri her harcamaya 250 TL, toplamda 500 TL ParafPara verilecektir.
 • Kampanyaya katılmak için harcama yapmadan önce Paraf Mobil’den HEMEN KATIL butonuna tıklanması gerekmektedir. 
 • Kampanyaya sadece Paraf Premium kartlar dahildir.
 • Bir kart ile kampanyaya katılım yapıldığında müşterinin tüm Paraf Premium kartları kampanyaya dahil olur. 
 • Bir müşterinin asıl ve ek kartlarıyla birlikte kampanyadan kazanabileceği en fazla ParafPara tutarı 500 TL’dir. 
 • Hedefe ulaşılan harcama hangi kart ile yapılırsa ParafPara ödülü o karta yansıtılmaktadır. 
 • Aynı gün aynı iş yerinden yapılan harcamaların ilki kampanyaya dahildir. 
 • Kazanılan ParafPara’lar, işyeri tarafından POS üzerinden yapılacak gün sonu işlemi aracılığıyla kazanım sağlanan işlemin banka sistemine ulaşmasından bir sonraki gün sistem tarafından yüklenmektedir.
 • Paraf Premium ile yapılan işlemler dahil olup; Paraf, Parafly, Paraf Genç, Business kartlar, ticari kartlar ve Halkcardlar, ParafPara kullanarak yapılan işlemler, iptal ve iade işlemleri dahil değildir. 
 • Kampanyadan kazanılan ParafParaların son kullanım tarihi 16.07.2024 saat 21:59 olup, kullanılmayan ParafParalar 17.07.2024 tarihinde geri alınacaktır.
 • ParafPara transfer işlemi ParafPara kullanımı olarak sayılmayacaktır. Transfer edilen ParafPara’lar geri alınacaktır.

Peşin Fiyatına 12 Taksit

Vade farksız 12 taksit veya 18 aya varan taksit imkanları ile yurt içi turlarda erteleme yapmadan taksitlerinizi küçülterek ödeyebilirsiniz. Avantajlı banka tatil kampanyaları için tıklayınız.

Ekstra %5 İndirimli Tur

Rezervasyon anında tüm ödemenin kredi kartı ya da havale ile ödeme işlemlerinde %5 ekstra indirim uygulanacaktır. Promosyon Kodu: TUR5

Benzer Turlar
Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp