Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Kültür Turları Kars Turları Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu 2 Gece Otel 1 Gece Tren Konaklamalı Ankara-Kars Yönü
Kesin HareketliTur Kodu: 2279

Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu 2 Gece Otel 1 Gece Tren Konaklamalı Ankara-Kars Yönü

İstanbul Çıkışlı Turistik Doğu Ekspresi Ile Kars

Erzincan - Erzurum - Kars Tren ile Gider - Pegasus İle Döner 3 Gece 4 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Türkçe Rehberlik Hizmeti

- -

1 Oda 2 Yetişkin
1
Oda Ekle

Tur Programı


1. Gün İstanbul - Ankara

Söğütlü Çeşme tren garında saat 08.00’de buluşuyor ve bilet işlemlerimizi tamamladıktan sonra 09.35 Ankara yüksek hızlı treni ile öğle saatlerinde Ankara’ya ulaşıyoruz. Saat 15.55’de Ankara’dan hareket edecek olan trenimizle yolculuğa başlıyor, gecemizi trende bizler için ayrılmış olan yataklı vagonlarımızda geçiriyoruz.

2. Gün Erzincan - Erzurum - Kars

Keyifli geçen gece yolculuğumuzun sabahında Erzincan’a ulaşıyoruz. Trenimizin Erzincan’da verdiği 2.30 saatlik molada dileyen misafirlerimizle Girlevik şelalesi ve Erzincan şehir turu gerçekleştiriyoruz (Ekstra). Ardından tekrar trene binerek Erzurum’a doğru keyifli yolculuğumuza devam ediyoruz. Karasu Nehri ve Munzur dağları manzarası ile gerçekleştireceğimiz bu tren yolculuğu bizlere Anadolu’nun ücra köylerini izleme fırsatı verecek. Yolculuk sonrasında Erzurum tren garına ulaşıp dileyen misafirlerimizle bizleri bekleyen aracımıza binerek, Kurtuluş mücadelesinin dönüm noktası olarak bilinen Erzurum Kongre Binası’nı ziyaret ediyoruz. (açık olduğu takdirde) Ardından ülkemizde ki en güzel Selçuklu mimarisi eseri Çifte Minareli Medrese ve İlhanlılardan kalan ülkemizin en büyük kapalı avlulu medresesi olan Yakutiye Medresesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla bu güzel şehri tanıdıktan sonra Erzurum Evlerini gidiyor ve kıtlama şeker ile çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından Taşhan’da Oltu taşı alışverişi yapıp Cağ kebabı yiyebileceğimiz bir serbest zaman gerçekleştiriyoruz. (Ekstra)Serbest zamanın ardından programımızı tamamlayıp Kars’a ulaşmak için trenimize biniyoruz. Kars’a ulaştığımızda bizi bekleyen aracımızla otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün Kars

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından ülkemizin en uç noktasında,  Ermenistan sınırında yer alan Ani Ören Yeri’ne gidiyoruz. Doğu’nun Efes’i olarak bilinen Ani, 1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük, en zengin şehri idi. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezi sırasında şehrin surları, kapıları, Resimli Kilise, Aziz Pirkitch Kilisesi, Anadolu’nun ilk Türk camisi Menuçehr Cami, İpekyolu Köprüsü gibi eserleri görerek 2 ülke arasında sınırı oluşturan Arpaçay ’a tepeden bakıyoruz. Bu unutulmaz geziyi tamamlayıp Doğu Anadolu’nun en yüksek gölü olan Çıldır gölüne varıyoruz. Kış aylarında buz tutan Çıldır Gölü üzerinde Kar kızaklarıyla oldukça keyifli bir kızak turu yapıyoruz. (Ekstra). (Kızak turu gölün buz tuttuğu dönemlerde yapılabilir)Sonrasında göl buzlarını kırarak atılan ağlarla yakalanan balıklardan oluşan öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından Kars şehir merkezine dönüyoruz. Kars şehir merkezinde yörenin meşhur peynirlerinden ve yöresel ürünlerinden tadıp, alışveriş yapabileceğimiz kısa bir ziyaret gerçekleştiriyor ve ardından Ruslar tarafından yapılmış Baltık mimarisinin en güzel örneklerini göreceğiniz sokaklarda serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimizle yemekli Kafkas Gecesi programına gidiyoruz (Ekstra).

KONAKLAMAMIZ ODA KAHVALTI ŞEKLİNDE OLUP DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ YEMEKLİ KAFKAS GECESİ PROGRAMINA KATILABİLİRLER.( EKSTRA )

4. Gün Kars - İstanbul

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Kars’ı gezmeye başlıyoruz. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehir, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezdir. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binalar bizleri zamanda yolculuğa çıkaracaktır. Kars şehir merkezine bir kartal yuvası gibi tepeden bakan Kars Kalesi, Şehir merkezinin en görkemli yapılarından Kümbet Cami gezilerini yaptıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından gezimize Fethiye Cami’yi görerek devam ediyoruz. Taşın dile geldiği bu yapı, tarih boyunca farklı amaçlarla kullanılmış olmasıyla, bölgede yaşanan toplumsal olaylarında bir belleği gibidir. Burada çekilen fotoğrafların ardından Rus Savaşlarının etkisini iliklerimize kadar hissettirecek olan Kanlı Tabya’ ya ulaşıyoruz. Gerçek bir savaş kalıntısı olan ve Rus baskını sonrası bütün askerlerimizin Şehit olmasından dolayı Kanlı Tabya ismiyle anılan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesini gezdikten sonra araçlarımıza biniyor ve havalimanına geçiyoruz. Check in işlemlerimizin ardından İstanbul uçuşuyla turumuzu sonlandırıyoruz. İstanbul’a vardığımızda siz değerli misafirlerimiz ile bir başka programda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

Dahil / Hariç Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Kars – İstanbul Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Yüksek Hızlı Tren İle İstanbul-Ankara Ekonomi Sınıfı Tren Bileti
 • Turistik Doğu Ekspresi Ankara-Kars Yataklı Vagon Kompartman Bileti
 • Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı  Konaklama
 • Trende 1 Gece Konaklama 
 • Otelimizde 2 Açık Büfe veya Set Menü Sabah kahvaltısı
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
 • Çevre Gezileri
 • Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tren Yolculuğu Sürecince Yapılacak Harcamalar
 • Programda Belirtilen Son Gün Akşam Yemeği
 • Ek Hizmet Bedelleri (Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.)
 • Kafkas Halk Oyunları Gösterisi
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Akşam Yemekleri
 • Çıldır Gölü Kızak Turu
 • Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Girvelik Şelalesi- Erzincan ve Erzurum Gezileri
 • Kafkas Gecesi
Tur Notları

Tur Notları

Bu tur Jolly tarafından düzenlenen ortak tur olup, diğer seyahat acentesi misafirlerinin de katılımı olabilmektedir.

İptal Şartları

Genel şartlar ‘Tur Programı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur iptalinin bildirim tarihi tur kalkışından 20 gün öncesidir.
Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
3 kişilik odalarda ilave yatak, standart yatak boyutundan daha küçüktür.
Çocuk indirimleri sadece iki yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.
Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü kesinlikle verilmez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.
Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.
Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan MNG Turizm sorumlu değildir.
Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.
Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.
Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

Kampanyalar

Kampanyalar

Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara

 • 1-31 Mayıs 2024 tarihlerinde yurt içi seyahat ve konaklama sektörlerinde Paraf Premium ile tek seferde yapılacak 7.500 TL ve üzeri her harcamaya 250 TL, toplamda 500 TL ParafPara verilecektir.
 • Kampanyaya katılmak için harcama yapmadan önce Paraf Mobil’den HEMEN KATIL butonuna tıklanması gerekmektedir. 
 • Kampanyaya sadece Paraf Premium kartlar dahildir.
 • Bir kart ile kampanyaya katılım yapıldığında müşterinin tüm Paraf Premium kartları kampanyaya dahil olur. 
 • Bir müşterinin asıl ve ek kartlarıyla birlikte kampanyadan kazanabileceği en fazla ParafPara tutarı 500 TL’dir. 
 • Hedefe ulaşılan harcama hangi kart ile yapılırsa ParafPara ödülü o karta yansıtılmaktadır. 
 • Aynı gün aynı iş yerinden yapılan harcamaların ilki kampanyaya dahildir. 
 • Kazanılan ParafPara’lar, işyeri tarafından POS üzerinden yapılacak gün sonu işlemi aracılığıyla kazanım sağlanan işlemin banka sistemine ulaşmasından bir sonraki gün sistem tarafından yüklenmektedir.
 • Paraf Premium ile yapılan işlemler dahil olup; Paraf, Parafly, Paraf Genç, Business kartlar, ticari kartlar ve Halkcardlar, ParafPara kullanarak yapılan işlemler, iptal ve iade işlemleri dahil değildir. 
 • Kampanyadan kazanılan ParafParaların son kullanım tarihi 16.07.2024 saat 21:59 olup, kullanılmayan ParafParalar 17.07.2024 tarihinde geri alınacaktır.
 • ParafPara transfer işlemi ParafPara kullanımı olarak sayılmayacaktır. Transfer edilen ParafPara’lar geri alınacaktır.

Peşin Fiyatına 12 Taksit

Vade farksız 12 taksit veya 18 aya varan taksit imkanları ile yurt içi turlarda erteleme yapmadan taksitlerinizi küçülterek ödeyebilirsiniz. Avantajlı banka tatil kampanyaları için tıklayınız.

Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp