Alaska - Kanada Turu - Air France HY ile 11 Gece Tur Programı

Alaska - Kanada Turu
MNG Turizm güvencesi ile Kuzey Amerika'yı gezmeye başlıyoruz.
 

Tur Çıkış Şehri: İstanbul
PROGRAM
1 Gün: İSTANBUL - PARIS - MONTREAL

İstanbul Havalimanı`nda saat 01:00`de kontuarda buluşma Check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra, Air France Havayolları ile Paris aktarmalı olarak, Montreal uçuşumuza başlıyoruz. Varışta otelimize transfer, Geceleme otelimizde.
Otelimiz : Comfort Inn Laval vb.2 Gün: OTTAWA TURU
Sabah otelimizde kahvaltıyı takiben; serbest günümüz var. Ekstra Tur [170 USD] Arzu eden misafirlerimiz; rehberimiz eşliğinde TAM GÜN -11 SAAT sürecek, turumuza katılarak, Ottawa bölgesini keşf edebilirler. Öğle yemekli tam gün tur. Ottawa, Kanada`nın başkenti ve dördüncü büyük kentidir. Ottawa Vadisi`nde kurulan kent, Ontario eyâletinin güneydoğu ucundadır ve hemen Québec eyaleti sınırındadır. Montreal`in ise 250 kilometre batısında yer almaktadır. İngiltere Kraliçesi Victoria tarafından ülkenin başkenti olarak seçilen bu şehirde gotik mimari tarzı ile yapılmış Parlamento Binası ve Bahçeleri, İngiliz Valilik Binası, Rideau Kanalı, Güzel Sanatlar Merkezi, Konfederasyon Bulvarı ve Medeniyetler Müzesi göreceğimiz yerler. Öğle  yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Turumuzun sonunda, Montreal`a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : Comfort Inn Laval Vb


3 Gün: MONTREAL - TORONTO (TREN YOLCULUĞU)
Sabah erken saatlerde kahvaltı sonrası, 2 saatlik Montreal turu yapacağız. Panoramik şehir turu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Turumuzda Eski Montréal Bölgesi, Notre-Dame Bazilikası, İle St.Helene, Saint-Joseph Oratoryosu ve Mount Royal Parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun sonunda, Montreal Merkez Tren İstasyonuna ulaşıyoruz. Burada Kanada Vıa Rail demiryolları tarifeli seferi için işlemlerimizi yapacağız. Tren Hareket Saati: 11:55 / Varış: 17:07 Toronto`ya varışımızı takiben, Otelimize geçiyoruz. Odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam; Ekstra Tur [120 USD] Orta Çağ Akşam Yemekli - Şövalyeler Gösterisi`ne katılmanız mümkün. Eski çağlardaki atlı savaş gösterilerini yeniden tertip ederek, Turistlerin beğenisine sunan ve Akşam Yemeği servisi yapan bir gösteri bizleri bekliyor.
Otelimiz: Monte Carlo Inn Oakville Suites Vb.


4 Gün: TORONTO - NIAGARA ŞELALESİ TURU

Bu sabah saatlerinde tam gün sürecek muhteşem bir ekstra turumuz olacaktır; dünyanın en meşhur şelalesi olarak bilinin Niagara Şelalesi`ni ziyarete gidiyoruz. Ekstra tur[195 USD ] Bu turumuz; gidişte sade ziyareti kapsamakta olup *Büyük Niagara Şelalesi Turu olarak isimlendirilmektedir. Öğle yemekli Bu turumuz tam 10 saat sürmekte; Tüm Yönleri ile Niagara Şelalesini kapsan bir programdır. Bu gezimizde NİAGARA şelalesini yakından izleme imkanı veren Tkne turu dahildir. Öğle yemeğimizi açık büfe olarak turumuz içerisinde alacağız. Şelale turumuzun sonunda, geri dönüş yolunda meşhur Toronto Üzüm Bağlarında duruyor ve şarap tatma imkânı buluyoruz. Akşam geç saatlerde Toronto`ya ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.
Otelimiz: Monte Carlo Inn Oakville Suites vb.5 Gün: TORONTO - VANCOUVER

Bugün Toronto`da son günümüz. Uçuş saatimiz sabah 08:00 Havalimanında işlemlerimizi takiben, Yerel hava yolu ile Vancouver `a uçak yolculuğumuzu yapıyoruz. Vancouver `a varış. Özel aracımız ile karşılanma ve Panoramik yarım Günlük şehir turumuz olacaktır. Ekstra tur [130 USD] Akşam yemekli Gemi Turu 19:00- 21:30 Müzik eşiliğinde Vancouver Limanı ve şehir manzarası eşliğinde hoş bir akşam bizleri bekliyor.
Otelimiz : Best Western Burnaby vb.6 Gün: CAPILANO ASMA KÖPRÜSÜ - GROUSE DAĞI TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, serbest günümüz olacak. Ekstra Tur [200 USD] Yaklaşık 6 saatlik bir turumuz var, doğa turumuzda dünyaca meşhur Kanada Kuzey ormanlarına doğru bir yolculuk ve gezi yapacağız. Capilano isimli Asma köprüyü ziyaret edeceğiz, yine macerayı vahşi doğa içinde yaşayarak, bilgiler alacağız ve günün heyecan veren süprizi ise Grouse dağındaki Skyride teleferiğine binişimiz ve muhteşem manzarası olacak. (Bu turumuzda Öğle yemeği dahil değildir- Tur esnasında molamız olacaktır)Öğleden sonra geç saatlerde şehir merkezine dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Otelimiz : Best Western Burnaby vb.7 Gün: VANCOUVER - SEATTLE

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Seattle sınırına kara yolculuğu yapacağız. 4 saat sürecek yolculuk sonrası ABD `ye girişimizi yapacağız. Varışımızı takiben otele yerleşme, öğleden sonra Ekstra tur var. [Öğle Yemeksizdir-110 USD] Snoqualmie Şelalesi Tur otobüsümüz gelecek, Rehberimiz ile birlikte otelimizden ayrılıyoruz. Bu turumuz 3 saat sürecektir, Turumuz içerisinde Snoqualmie Şelalesi`ni ziyaret edeceğiz, burada eşsiz güzelliği ile bölgenin en güzel Milli Parkını da görüş oluyoruz. Turumuzun sonunda yeniden şehre dönüyoruz, Geceleme otelimizde.
Otelimiz: Ramada Kent Seattle vb.8 Gün: SEATTLE - ANCHORAGE (ALASKA)
Sabah  kahvaltıyı  takiben  serbest saatlerimiz olacaktır. Öğleden sonra havalimanına geçiyoruz ve Alaska Eyaletinin en büyük şehrine uçakla; Anchorage`a gidiyoruz. Varışı takiben havalimanından aracımızla konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor. Odalarımıza yerleşme. Geceleme otelimizde.
Otelimiz: Inlet Tower vb.


9 Gün: PORTAGE BUZULU TEKNE TURU

Serbest gün.. Ekstra Turumuzda, Alaska`nın en önemli Milli park yöresi Portage bölgesine yapacağımız buzul turumuza katılabilirsiniz. Turumuzun otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yerel acentamızın bizi otelden alması ile başlayacak ve yaklaşık 6 saat sürecektir. Portage Buzulunu ziyaret ediyoruz ve Milli Park yaşam alanını göreceğiz, Kişi Başı : 195 USD Turumuzun sonunda yeniden Anchorage merkeze  dönüyoruz  Geceleme otelimizde.
Otelimiz: Inlet Tower vb.10 Gün: SEWARD - TAM GÜN KENAI FİYORDLARI VE MİLLİ PARKI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, serbest saatlerimiz olacaktır. Bu gece yarısı Anchorage`dan ayrılacağız, bu sebeple her durumda odalarımızı boşaltacağız ve eşyalarımızı emanete teslim edecek, bölgedeki son günümüze hazırlık yapıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için EkstraTurumuzda, tam gün Kenai Fiyordları ve Milli Parkı (öğle yemekli) turu, yapılacaktır [270 USD ].Bu turun kalkış limanı Seward kentine, burası yaklaşık 3 saat kara yolu mesafesindedir buradan tekneye binerek Kenai Fiyordları turumuza başlıyoruz, turumuz esnasında hafif kahvaltı ve öğle yemeği servisi olacaktır. Fiyordlar arasında unutulmaz bir gezi bizleri bekliyor. Turumuzun sonunda yeniden Anchorage`a dönüyoruz, uçuş saatimize kadar kent merkezinde serbest saatlerimiz olacaktır. Geceleme otelimizde.
Otelimiz: Inlet Tower vb.11 Gün: ANCHORAGE - SEATTLE

Bu sabah kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacaktır. Daha sonra Seattle uçuşumuzu yapacağız. Seattle havalimanına ulaşıyoruz. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Otelimiz: Ramada Kent Seattle vb.12 Gün: SEATTLE - PARİS

Otelde kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak. Havalimanına geçiyoruz. 19:20`de Paris uçuşumuzu Air France Havayolları tarifeli seferi ile yapacağız. Geceleme uçakta.13 Gün: PARİS - İSTANBUL

Paris`e varışımızı takiben, havalimanında uzun beklememiz olacaktır. Schengen vizesi olanlar arzu ederler ise Paris merkeze çıkış yapabilirler. İstanbul uçuş saatimiz Akşam 22:50. Havalimanında bekleme- 22:50 uçuşumuzu yapıyoruz. İstanbul Havalimanı`na varışımız.(Ertesi gün sabah 03:15 varış) Turumuzun sona ermesi.DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Air France HY ile belirtilen parkurda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile belirtilen parkurlarda uçak biletleri (15 kg bagaj hakkı)
 • Havalimanı vergileri
 • Alan/otel /alan transferleri, şehirler arası transferler
 • Belirtilen otel kategorisinde oda+kahvaltı (Continental kahvaltı) konaklamalar
 • Belirtilen gezi ve turlar
 • Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Seyahat sigortası (0-65 yaşına kadar)
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • Belirtilen parkurda ekonomi sınıfı tren bileti


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.), 
 • Kişisel harcamalar
 • Yerel servis ve hizmetler için bahşiş (zorunludur sorunuz)
 • Kanada Vizesi (sorunuz)
 • ABD vizesi
 • Programda dahil olarak belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programda dahil olan yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
 • Programda belirtilmeyen ekstra turlar


Tur Çıkış Şehri
 • İstanbul Havalimanı (01:00)
Notlar
 •  Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında alınacak kahvaltılar paket halinde olabilir. Program içerisinde dahil olan yemekler gidilecek ülkelerin gastronomisine göre servis edilir.
 • Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların sıralaması ; Kalınan Oteller, Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+1 ve -1 gün gibi ), yerel uçak kalkış saatleri gerekli hallerde yerel olarak düzenleme hakkı acentemize aittir.

İptal Şartları
 • Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez. 
 • Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir. 
 •  Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir. 
 •  Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir. 
 •  Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 8 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz. 
 •  Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz. 
 •  Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat bitim tarihi itibariyle minimum 9 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.9 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. 
 •  MNG Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. 
 •  Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir. 
 • MNG Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 
 •  Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. 
 •  3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir. 
 •  Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz. 
 •  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 
 •  Fuar, Kongre, Konser veya özel etkinlik gibi dönemlerde otellerimiz yukarıda belirtilen km.lerden daha fazla, merkeze daha uzak olarak kullanılabilecektir. Böyle bir durum gerçekleşmesi halinde turun hareketinden 15 gün önce tarafınıza bilgi verilecektir. 
 •  Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından MNG Turizm sorumlu tutulamaz. 
 • • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. 
 • • Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır. 
 • • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 9 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil Pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Vize alımlarında izlenecek prosedür hakkında acentemiz yardımcı olabilir. ABD Konsolosluğu veya Büyükelçiliği randevu bazında çalışmakta olup, vize müracaatını şahsen kabul etmektedir. Kanada Vizesi alımlarında izlenecek prosedür hakkında acentemiz yardımcı olabilir.
https://www.mngturizm.com/alaska-kanada-turu-air-france-hy-ile-11-gece-kae100
MNG Turizm ve Ticaret A. Ş.
Gülbahar Mahallesi, Cemal Sahir Sokak, Profilo Plaza Dış Kapı No: 26-28, İç Kapı No:3 Şişli - İstanbul
444 2000


Bu çıktı 03.12.2022 12:02 tarihinde verilmiştir. MNG Turizm ve Ticaret A. Ş. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.