Sömestre Tatilinde Disneyland - Paris Turu - 3 Gece Tur Programı


1 gün çift park Disneyland bileti dahil !!!
1 gece Disneyland içerisindeki otelde konaklama !!!

KESİN HAREKETLİ 

 

Tur Çıkış Şehri: İstanbul
PROGRAM
1 Gün: İSTANBUL - PARİS – DİSNEYLAND

Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalindeki bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Paris uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Paris’e varışımız sonrası alanda bizi bekleyen özel aracımızla Disneyland’a doğru yola çıkıyoruz. Paris'e 36 km uzaklıktaki Avrupa kıtasının tek Disneyland parkına varışımızın ardından verilen serbest zamanda masallar ülkesini keşfe başlayabilirsiniz. Disney karakterlerinin geçit töreninin ardından bu masalsı yolculuğun büyüsünü doya doya yaşamak için konaklamamız Disneyland içerisindeki otelimizde gerçekleşecektir. Disneyland’ın sihirli gecesinin tadını çıkarmak isteyen misafirlerimiz için oldukça çeşitli aktiviteler yer almaktadır. Konaklama B&B Hotel Disneyland vb.2 Gün: DİSNEYLAND - PARİS

Disneyland dünyasına uyandığımız bu günde otelimizdeki kahvaltı sonrası verilen tam gün serbest zamanda Paris Disneyland’da zaman geçirebilir veya tur liderinin önereceği opsiyonel turlara katılabilirsiniz. Disneyland’da Hayaletler evi, Mark Twain'in Gemisi, çılgın maden treni, lndiana Jones, Robinson'un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası, araba yarış pisti gibi aktivitelerle en az küçükler kadar büyükler de eğlenecektir. Disney karakterleriyle beraber gün boyunca çok keyifli anlar yaşayacaksınız. Aksam saat 20:00 sularında Disneyland’ın masalsı dünyasına hoşçakal diyerek Romantizm şehri Paris’i deneyimlemek üzere bekleyen transfer aracımızla Paris’teki otelimize taransferimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme ve konaklama Paris’teki 3* B&B Hotel Porte de Bagnolet vb.3 Gün: PARİS

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman verilecek. Bugün dileyen misafirlerimiz Paris’in en önemli turistik noktalarını keşfedebilir. Gün boyunca şehrin Eiffel Kulesi - Seine Nehri Gezisi – Montmartre/ Ressamlar Tepesi, Eiffel, Arc de Triomphe, Champ Elysees Bulvarı, Concorde Meydanı, Notrde Dame Kathedrali, Opera Garnier gibi güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Dümdüz bir ova üzerine kurulmuş görkemli Paris şehrinde güney yönünde ufka her baktığınızda bütün güzelliğiyle karşınıza çıkan, geceleri ışık şovlarıyla sizleri selamlayan şehrin sembolü, sanatçılara ilham kaynağı dünyaca ünlü Eiffel Kulesi’ne çıkabilir ve Paris'i bu kez Eiffel kulesiz seyredebilirsiniz. Gün boyu Paris’i doya doya gezebilir ve gecesini deneyimleyebilirsiniz. 
 Dileyen misafirlerimiz de sabah kahvaltısından sonra tur liderinin önereceği opsiyonel turlara katılarak günü değerlendirebilir.  Konaklama 3* B&B Hotel Porte de Bagnolet vb. otelimizdedir.

 4 Gün: PARİS – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası verilen serbest zamanda Paris’teki son gününüzü ilgi alanlarınıza göre değerlendirebilirsiniz. Serbest zaman sonrası Paris-charles De Gaulle Havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Paris’ten İstanbul’a dönüş uçuşumuzu gerçekleşiriyoruz. Havalimanına varışımıza istinaden turumuzun sonu.DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • İstanbul – Paris – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ,alan/otel /alan transferleri
 • B&B Hotel Disneyland vb. 1 gece, 3*  B&B Hotel Porte de Bagnolet’de 2 gece toplamda 3 gece oda kahvaltı konaklamalar
 • Disneyland ve Walt Disney Stüdyolarının her kişi için 1 gün çift park giriş biletleri fiyatımıza dahildir.
 • Otel konaklama turist vergileri
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Türkçe tur liderliği hizmeti


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.), 
 • 160 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli (İstanbul Başvuru) 180 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli (İzmir - Ankara Başvuru) 
 • Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (20 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.)
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretler


Tur Çıkış Şehri
  Notlar
  Covid-19 Bilgilendirme;
  • COVID-19 aşı sertifikası olan yolcular ve yanlarında eşlik ettikleri 18 yaşından küçük çocukları Fransa'ya giriş yapabilmektedir. 
  • Aşı Koşulları:
  •  Janssen aşı sertifikası ilk aşı dozu varıştan en az 28 gün önce veya;
  •  AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Fiocruz, Moderna (Spikevax),Pfizer- BioNTech (Comirnaty) veya R-Covi aşı sertifikaları ikinci doz varıştan 7 gün önce veya
  •  AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Fiocruz, Moderna (Spikevax), Pfizer BioNTech (Comirnaty) veya R-Covi aşı sertifikaları birinci doz varıştan önce 7 gün önce ve COVID-19 enfeksiyonun geçirdiğini kanıtlayan yolcular veya
  • Moderna (Spikevax) veya Pfizer-BioNTech'in (Comirnaty) ilk aşı dozu varıştan en az 7 gün önce ve Sinopharm veya Sinovac'ın tam aşılandığının kanıtlayan yolcular.
  • Türkiye’den Fransa’ya seyahat eden tüm misafirlerin Covıd-19 aşı sertifikası olsa dahi varıştan en fazla 0-48 öncesinde yapılmış negatif bir Covıd-19 PCR yada Antijen testi ibrazı gerekmektedir.  *** 12 yaşından küçük yolcular PCR testinden muaftır. 
  • Fransa'ya girişten önce "ülke giriş formu doldurulması gerekmektedir. ( https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Certificate-of-international-travel )

  Not: Tur programı esnek tur paketi olup  küçük gruplar şeklinde veya münferit şekilde gerçekleştirilebilmektedir


  İptal Şartları


  Genel şartlar ‘Tur Broşürü'nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.
  Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
  Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
  Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
  Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
  Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
  Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
  Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
  MNG Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
  Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
  MNG Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
  Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
  Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından MNG Turizm sorumlu tutulamaz.
  Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
  Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
  Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
  Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

   

  https://www.mngturizm.com/somestre-tatilinde-disneyland-paris-turu-3-gece-avm203
  MNG Turizm ve Ticaret A. Ş.
  Gülbahar Mahallesi, Cemal Sahir Sokak, Profilo Plaza Dış Kapı No: 26-28, İç Kapı No:3 Şişli - İstanbul
  444 2000


  Bu çıktı 04.10.2022 10:39 tarihinde verilmiştir. MNG Turizm ve Ticaret A. Ş. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.