Selanik - Kavala Turu - Otobüs ile 1 Gece Tur Programı

Selanik - Kavala Turu
MNG Turizm güvencesi ile Avrupa'yı gezmeye başlıyoruz.

Tur Çıkış Şehri: İstanbul
PROGRAM
1 Gün: İSTANBUL – SELANİK

Akşam saat 21.00’da Kadıkö (Evlendirme Dairesi otoparkı), 21.30 da Harbiye (Askeri Ordu evi karşısı KOSMOS Vize hizmetleri ofisi önü), 22.00 da Bakırköy (İncirli Ömür Plaza önü), hareketimizin ardından yola çıkıyoruz. Tekirdağ’da mola verip Malkara üzerinden İpsala (Türk) Kipi (Yunan) Sınır Kapılarında gümrük ve pasaport işlemleri sonrası Yunanistan’a giriş yapıyoruz.2 Gün: SELANİK

Sabah 08:30-09:00 dolaylarında Osmanlı’nın İstanbul'dan sonraki en büyük şehri, adının Büyük İskender’in kız kardeşi, “Thessaloniki”’den geldiği söylenen, Kuzey Yunanistan’ın yönetsel merkezi Yunanistan’ın ikinci büyük kenti Selanik şehir turuna başlıyoruz. Selanik denilince akla ilk gelen isim kesinlikle Mustafa Kemal Atatürk.İlkokul yıllarından beri kitaplarda gördüğümüz mütevazı, cumbalı Atatürk’ün evi Selanik'in en ünlü yapısı ilk durağımız.Günümüzde tarihî bir kule ve müze olarak şehrin deniz kıyısında yer alan Kanuni zamanında yapılmış Selanik'in simgesi olan Beyaz Kule, Selanik’te bugün hala ayakta kalan Osmanlı yapılarının en eskisi sayabileceğimiz şehre hâkim Yedikule Hisarı, son derece hareketli politik yaşamı olan Yunanistan'da yapılan eylemlerin birçoğunun çıkış noktası olan, kentin kalbinin attığı festivaller ve yıllık Noel ve karnaval kutlamaları gibi birçok kültürel etkinlikler için de kullanılan, çevresindeki çok sayıda cafe ve barlar ile de oldukça popüler Aristoteles Meydanı, Selanik’in en çok bilinen ve birçok kişinin buluşma noktası olan Kamara, şehrin tam ortasında Roma, Bizans, Osmanlı ve Helen mimarisinden örnekleri görebileceğiniz aynı zamanda oteller, büyük mağazalar, kiliseler, şapellerin sıralandığı yol Egnatia cd. göreceğimiz diğer noktalardır. Eskiden Yahudi mezarlığı olarak kullanılan bugün 95 bin öğrencisi olduğu söylenen Aristotelaus Üniversitesi,Türklerden kalma Bey Hamam, Bedesten, Alaca Minare, Hamza Bey Camii Selanik de öne çıkan tarihi miraslardır. Şehrin görece zenginlerinin oturduğu Vasillis Sofia caddesinde görülebilecek Murdoch Villası, Kapancı Köşkü, Casa Bianca, Sebataycılar tarafından yaptırılan ünlü Yeni camii, yaz aylarında sokağa taşmış masaları ve gece kalabalığı ile oldukça neşeli Ladadika eğlence merkezi tavernalar ile çok hoş restoranların olduğu son durağımız ile turumuzu tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz için akşam Yunan müziğiyle eğlenip hem de geleneksel Yunan yemeklerini tadabileceğiniz ekstra Yunan Tavernası (Yemek + içki canlı Greek müzik, Sirtaki-Hasapiko-Zeybek & Rebetikao eşliğinde). Geceleme otelimizde.

 3 Gün: SELANİK-KAVALA-İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından Halkidiki yarımadası ve Makedonia vadisi üzerinden İstanbul’ a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuk sonrası Osmanlı İmparatorluğu zamanında Balkanlar’ın en önemli merkezlerinden, günümüzde de Selanik ile beraber adı en çok anılan şehir olma ünvanına sahip Kavala’ya varış. Şehir turumuzda eski Kavala Panagia Yarımadasında; Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan şehri baştan başa katederek bir gerdanlık gibi süsleyen tarihi su kemeri, şehrin eteklerinde kurulu Kavala’yı kuş bakışı seyredebileceğiniz Kavala Kalesi, İbrahim Paşa Camii ( Agios Nikolaos kilisesi),bugün otel olarak kullanılan büyük K. Mehmet Ali Paşa Külliyesi ile yine müze olarak kullanılan Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın konağı ve konağın önünde bulunan heykeli bugün şehrin en önemli turistlik ziyaret noktalarından biridir.Ayrıca 28 Ekim meydanı, 19 y.y neoklasik yapıları mimarisi ile dikkat çeken Belediye ve büyük dernek binası, bugün bir kısmı müze bir kısmı restoran, cafe, mağaza olarak kullanılan tarihi tütün depolarını görerek Batı Trakya’ya hareket ediyoruz.İlk durağımız “Binbir rengin şehri” olarak anılan Türklerin en yoğun olarak yaşadığı Xhanti (İskeçe) , daha sonra birçok Osmanlı eserinin bulunduğu Kılıç anıtı, yemyeşil güzel parkı ile dikkat çeken Komotini (Gümülcine) ve Evros bölgesinin en büyük kenti ki aynı zamanda bu bölgenin başşehri konumundaki M.Ö 4. yüzyılın ünlü komutan ve filozofu İskender in şehri Alexandreapoli (Dedeağaç ) gezildikten 44 km sonra İpsala’da “free shopa” uğrayarak Türkiye ye giriş yapıyoruz.Akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Lüks otobüslerle gidiş dönüş ulaşım (Mercedes Tourismo)
 • Alan/otel/alan transferleri, şehirler arası transferler
 • Belirtilen veya benzeri kategori otelde Selanik’te 1 gece 4* Capsis Hotel oda + kahvaltı konaklama (Açık büfe kahvaltı)
 • Selanik, Kavala şehir turu ile Komotini (Gümülcine), Alexandroupoli (Dedeağaç), Xhanti (İskeçe) gezileri (panoramik olarak)
 • Yol boyunca otobüs içi içecek ikramları
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Türkçe tur liderliği hizmeti

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.), 
 • Zorunlu seyahat sağlık sigorta ücreti (15 € / 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir.65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz.
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • 150 € Vize ücreti ve servis bedeli
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Ekstra Turlar


Tur Çıkış Şehri
 • Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü (21:00)
 • Harbiye (Askeri Orduevi karşısı Kosmos vize hizmetleri ofisi önü), (21:30)
 • Bakırköy (İncirli Ömür Plaza önü) (22:00)
Notlar
 • 3 Kişilik odalarda ilave yatak normal yatak olmayıp, açılır kapanır portatif veya standart yataklardan küçük olabilir. 2-5,99 yaş arası çocuklar için sadece otobüste koltuk bedeli alınmakta olup otel konaklamasında yatak verilmemektedir.Anne babası ile aynı yatağı paylaşmaktadırlar. Çocuk fiyatları 2 yetişkin ile odadad 3. Kişi olarak konaklamaları halinde geçerlidir.
 • Ekstra turlar belli kişi sayısı toplandığı taktirde (15-20) gerçekleştirilebilinir ve günleri programın akışına göre rehber tarafından değişebilir. Genel sayının altında katılımı olan turlarda fiyat artırımı uygulanabilir.
 • Otobüste oturma yerleri rezervasyon yaptırma sırasına göre sistem tarafından otomatik belirlenmektedir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi  ya da turların yapılamamasından  MNG Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Pasaportunda Kıbrıs kaşesi bulunan misafirler Yunanistan’a giriş yapamazlar.
 • Yeşil pasaporta ve USA-Japon ve Shengen ülke pasaportu taşıyan Yabancı ülke sahiplerine ve bulgaristan Pasaportlulara
 • vize yoktur.

İptal Şartları
 • Genel şartlar ‘Tur Broşürü'nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez. 
 • Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir. 
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir. 
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır. 
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir. 
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz. 
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz. 
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. 
 • MNG Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. 
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir. 
 • MNG Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. 
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir. 
 • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz. 
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından MNG Turizm sorumlu tutulamaz. 
 • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. 
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 
 • Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır. 
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Pasaportunda Kıbrıs kaşesi bulunan misafirler Yunanistan’a giriş yapamazlar. 
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
https://www.mngturizm.com/selanik-kavala-turu-otobus-ile-1-gece-avm223
MNG Turizm ve Ticaret A. Ş.
Gülbahar Mahallesi, Cemal Sahir Sokak, Profilo Plaza Dış Kapı No: 26-28, İç Kapı No:3 Şişli - İstanbul
444 2000


Bu çıktı 03.12.2022 13:06 tarihinde verilmiştir. MNG Turizm ve Ticaret A. Ş. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.