Polonya - Almanya Turu - THY ile 5 Gece Tur Programı

DOĞU AVRUPA'NIN MÜCEVHERLERİ

MNG Elit Tur  

Şehri yaşayacağınız merkezi otellerde konaklama... 

Tur Çıkış Şehri: İstanbul
PROGRAM
1 Gün: İstanbul - Berlin

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 05.30’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1721 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.50’de Berlin’e hareket. Yerel saat ile 09:45’te varışın ardından pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra bizi bekleyen otobüsümüzle Berlin şehir turumuza başlıyoruz. Alman klasisizminin en güzel örneklerinden şehrin en tanınmış simgesi Brandenburg Kapısı, 2.711 adet beton bloktan oluşan Yahudi Soykırımı'nda hayatını kaybetmiş Yahudilere adanan anıt mezar Holocaust Anıtı, "Goldelse" isimli dev Victoria’sıyla Zafer Sütunu, oldukça enteresan ve etkileyici Parlamento Binası Reichstag, Berlin’in ulaşım merkezi olmasının yanı sıra tepesinde çok güzel şehir manzarası sunan TV kulesinin bulunduğu Alexanderplatz, Berlin'in en tanınmış bulvarı olan Unter’den Linden ve içinde eski Almanya şansölyesi ve krallarının mezarlarının bulunduğu etkileyici Berlin’in en çok ziyaret edilen noktalarından Berliner Dom yani Berlin Katedrali.  Berlin Katedrali, modern mimarinin muhteşem örneklerin bulunduğu Postdamer Platz, Batı Berlin'in merkezi ve sayısız dükkân ve alışveriş merkezi barındıran Kurfürstendamm, Doğu ve Batı’yı ayıran en önemli kontrol noktası ve tüm soğuk savaşın geriliminin en yüksek noktada olduğu yer Checkpoint Charlie, Berlin Duvarı’nın 1316 metrelik parçası üzerinde tüm dünyadan sanatçıların, kendi tarzlarında barışı, ifade özgürlüğünü, umudu, insanlığı ve savaş karşıtlığını anlattıkları 101 duvar resmi bulunduğu ast Side Gallery (Doğu Yakası Galerisi) ile şehir gezimizi tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz. Serbest zaman. Geceleme Select Hotel Berlin otelimizde.

 2 Gün: Berlin -Dresden – Wroclow

Sabah kahvaltısından sonra Almanya’nın mücevheri ve Elbe’nin Floransa’sı olarak anılan Dresden’e hareket. Varışa istinaden yapacağımız panoramik şehir turunda; yapımı 1728 yılında bitmiş, devasa avlu içerisinde yer alan bahçeler, havuzlar, çeşmeler ve birbirine bağlı 5 köşkün bulunduğu Dresden’in olağanüstü barok başyapıtı  Zwinger (Kale Avlusu), Rönesans döneminden kalma eski kraliyet sarayı Residenzschloss (Royal Palace), romantik periyottan modern periyota kadar uzanan dünyanın en muhteşem galerilerinden biri Albertinum, ünlü tiyatro Semperoper, Dresden şehrini yakından tanımak isteyenlerin ilk ziyaret yeri Brühl Terasa, II. Dünya savaşında SS subayları tarafından havaya uçurulan 17.yy barok köprüsünün tekrar yapılmış hali Augustus Köprüsü, dev kare şekli ve onu çevreleyen sokaklarıyla, 1970’lerden kalmış muhteşem yapı Altmarkt görülecek yerler arasındadır. Dresden gezimiz sonrası Kuzey’in Venedik’i olarak bilinen, 124 köprü ile birbirine bağlı ve 12 ada üzerine kurulmuş Wroclaw kentine hareket ediyoruz. 124 köprü ile birbirine bağlı ve 12 ada üzerine kurulmuş 2016 Avrupa Kültür başkenti olan Wroclaw, şehrin her yanını saran cüce heykellerinden dolayı “cüceler şehri” olarak anılmaktadır. Yapacağımız panoramik şehir turumuz sırasında; Avrupa’nın ikinci büyük eski şehir meydanında yer alan Gotik Belediye binası, St. John Katedrali, Ortaçağ “Kasaplar Çarsısı”, Wroclaw Üniversitesi Rektörlük Binası ve Profesörler Bahçesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize yerleşme. Serbest zaman. Geceleme Wroclaw Herbal Hotel'de. 

 3 Gün: Wroclaw – Krakow

Kahvaltı sonrası Krakow’a hareket ediyoruz. Öğle saatlerindeki varışımız sonrası 700 yıl Lehistan İmparatorluğu’na başkentlik yapmış ve hiçbir savaşta yıkılmamış Avrupa’nın yegane şehri Krakow şehir turuna başlıyoruz. Turumuz sırasında 700 yıllık görkemli bir geçmişe sahip, tüm Polonya’nın da en önemli tarihi mirası Wawel Sarayı Kompleksi, St. Mary kilisesi, kapalı çarşı Skiennice, sokak sanat eserleri, kafeler, restoranlar, şehrin renkli ruhunu yansıtan ihtişamlı meydan Rynek Glownly, Osmanlı ataklarına önlem olarak inşa edilmiş Aziz Florian Kapısı, gözetleme kulesi Barbakan, Vistülü (Wisla) Nehri, Kopernik’in evi, Maria Magdelena Meydanı ve 12 Havariler Kilisesi görüldükten sonra şehrin can damarı ve cazibe merkezi Rynek Glownly diğer adıyla Market Square serbest zaman. Otelimiz INX Design Hotel yerleşme. Konaklama Otelimizde.

 4 Gün: Kralow - Auschwitz/Birkaneu Kampları -Wieliczka Tuz Madeni - Krakow

Sabah kahvaltı sonrası Karkow’da serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle Auschwitz-Birkenau ve Wieliczka Tuz madeni turunu gerçekleştireceğiz. İlk olarak gezimizin en can alıcı, hüzünlü ve insanlık tarihinin en utanç verici bölgesine, II. Dünya Şavaşı sırasında insanlık dışı yöntemlerle tarihin en büyük katliamına sahne olan, toplamda 6 milyon insanın hayatını kaybettiği, Avrupa’nın en büyük Yahudi toplama kampı Auschwitz ve Birkenau Kampını ziyaret ediyoruz. 1940 yılında Naziler tarafından Oswiechim kasabasının dış tarafında kurulmuş, savaş sonrasında soykırımın kanıtlarını sergileyen bir müze haline gelmiş toplama kampında çok sayıda insanın Ölüm Duvarı’nda hayatını kaybettiği 11 numaralı blok, 70.000’den fazla kişinin öldüğü gaz odaları ve daha sonra Oswiechim’den yaklaşık 3 km uzaklıktaki II Birkaneu kampı ile gezimizi tamamladıktan sonra dünyadaki en antik madenlerden biri olan Wieliczka Tuz Madeni turumuz için hareket ediyoruz. 13.yüzyıldan itibaren hiç ara vermeden işletilen, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki madenin tünellerinin uzunluğu 300 km, derinliği  327 metre, 2040 oda ve 200 koridordan oluşmaktadır. Ziyaretçilerin gezebildiği madenin sadece % 2’si olan 3,5 km kısımdır. İnsanı hayrete düşüren tuzdan yapılma dev avizeler, duvara oyulmuş üç boyutlu tablolar, yeraltı gölleri, tuza oyulmuş kabartmalar, heykelcikler son derece gizemli romantik bir atmosfer oluşturmakta ve gezdikçe insanın aklını alan tuz madeni gezimiz sonrası Krakow’a dönüş, serbest zaman. Otelimiz INX Design Hotel’de konaklama.

 5 Gün: Kracow - Varşova

Sabah kahvaltısının ardından başkent Varşova’ya hareket. Öğle saatlerinde Varşova’ya varışımız ile yapılacak şehir turunda Kraliyet Kalesi’nden Lazienski Park’a kadar giden Kraliyet Yolu, 1944 yılındaki Varşova ayaklanmasında çok büyük olaylara sahne olan Trzech Krzyzy Meydanı, Polonya tarihinin en acı olaylarına şahitlik etmiş ve şimdilerde rengarenk binaların sıralandığı, turistler için oldukça popüler noktalardan biri olan Kale Meydanı, defalarca kez yok edilen ve yine defalarca farklı mimaride yeniden yapılan, kulesinden Varşova’yı kuşbakışı izleyebileceğiniz St. Anne’s Kilisesi, Varşova’daki önemli dini merkezlerden biri olan Fransa’daki Versay Sarayı’ndan esinlenerek inşa edilmiş ve içerisinde devasa ağaçlarla kaplı  Saxon Garden, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Bilim ve Kültür Sarayı (dışardan), III. Zygmunt’un sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesi ve Çanlı Meydan görülecek yerler arasındadır. Son durağımız  Stare Miasto yani Old Town/eski şehir. 2. Dünya Savaşı sırasında %90’ının tahrip edilen daha sonra 1980’li yıllarda restore edilerek UNESCO tarafından ‘Dünya Mirası’ listesine girmeyi başarmış, cafe, restaurant ve fotoğraf çekmek için son derece zengin görüntüler sunan, taştan merdivenlerin ve kaldırımların  bulunduğu, otantik tarihi süsüyle görülmesi gereken şehrin en canlı yerinde siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Geceleme Golden Tulip Center Hotel’de.6 Gün: Varşova - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından tarihi 18. yüzyıla dayanan, 84 hektarlık büyüklüğü ile Avrupa’nın en güzel parklarından biri olan, içerisinde Chopin Anıtı, Su Ustu Kral Sarayı ve III. Jan Sobieski Anıtı’nı göreceğimiz muhteşem Lazienki Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrası Saat 16:30 da havaalanına hareket ediyoruz.. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 8161 sefer sayılı uçuşu ile 19.50’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul –  Berlin / Varşova  – İstanbul parkurunda uçak bileti ve havalimanı vergileri,  
 • Alan/otel /alan transferleri ve şehirlerarası transferler,  
 • Belirtilen kategori otellerde toplamda 5 gece oda kahvaltı konaklamalar,  
 • Programda belirtilen şehir turları,  
 • Auschwitz toplama kampı ve Wieliczka tuz madeni turları (giriş ücretleri dâhil),  
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.), 
 • Türkçe tur liderliği hizmeti. 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.), 
 • Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (30 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.), 
 • Auschwitz Birkenau ve Wieliczka Tuz Madeni ziyaretleri (50€)
 • Vize Başvuru Hizmet Ücreti (İstanbul 160 € / İzmir-Ankara 180 €)
 • Kişisel harcamalar, 
 • Öğle ve akşam yemekleri, 
 • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri.  


Tur Çıkış Şehri
 • İstanbul Havalimanı (07:50)
Notlar

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Polonya resmi makamlarının yeni uygulaması ile AUSCHWITZ/BIRKANEU KAMPLARI’na grup ziyaretleri pasaport bilgilerinin önceden toplu beyanı ile yapılabilmektedir. Tur satışlarımız hareketten birkaç gün öncesine kadar  devam ettiğinden pasaport bilgileri bildirilmeden önce toplu bilet temin edilmesi mümkün olmamaktadır. Bu nedenle Auschwitz Birkenau ve Wieliczka Tuz Madeni ziyaretlerinin bilet temini grup oluştuktan sonra yapılacak olup ziyaret isteğe bağlı gerçekleştirilecektir. Auschwitz Birkenau ve Wieliczka Tuz Madeni ziyaretine etmek isteyen misafirler kayıt anında 50 € ödemeleri gerekmektedir. 


İptal Şartları
 • Genel şartlar ‘Tur Broşürü'nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.
 • Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • MNG Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • MNG Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından MNG Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

https://www.mngturizm.com/almanya-polonya-turu-thy-ile-5-gece-avm206
MNG Turizm ve Ticaret A. Ş.
Gülbahar Mahallesi, Cemal Sahir Sokak, Profilo Plaza Dış Kapı No: 26-28, İç Kapı No:3 Şişli - İstanbul
444 2000


Bu çıktı 30.09.2022 16:04 tarihinde verilmiştir. MNG Turizm ve Ticaret A. Ş. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.