Heidi'nin Köyleri Romantik Yol Almanya Turu - THY ile 4 Gece Tur Programı

MNG Elit Tur: Tüm Geziler Dahil, Ekstra tur ödemesi yok!

Farklı tur programlarında toplam 265 € olan ekstra turlar MNG Elit Tur'da ücretsiz...

Ekstra Turlar
Diğer Acentelerde
MNG Elit Programlarında
Schaffhausen Rhein Şelalesi
25€
Ücretsiz
Konstanz Bodensee turu
40€
Ücretsiz
Neuschwanstein şatosu
90€
Ücretsiz
Garmis Parkenkirchen
40€
Ücretsiz
Liechtenstein-Vaduz turu
20€
Ücretsiz
Stein Am Rein turu
20€
Ücretsiz
Maniau Çiçek Adası
30€
Ücretsiz
Tur Çıkış Şehri: İstanbul
PROGRAM
1 Gün: İSTANBUL – MÜNİH – GARMİSCH PARTENKİRCHEN

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 04.30’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1629 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.55’de Münih ’e hareket. Yerel saat ile 08.30’da varışın ardından Münih şehir turumuzu yapıyoruz. Avrupa’nın en önemli sanat, teknoloji, finans, kültür, inovasyon, eğitim ve turizm merkezlerinden Bavyera eyaletinin başşehri Münih. Şehir turumuzda ilk durak etrafı müzeler, kiliseler, dükkanlar, kafelerle çevrili, şehrin kalbinin attığı yer Marienplatz, zarif kubbeleri, etkileyici çan kulesiyle ilgi çekici güzelliğe sahip Eski Belediye Binası (Altes Rathaus), Münih denilince ilk akla gelen yapılardan, şehrin adeta sembolü Yeni Belediye Binası (Neues Rathaus), 14.yüzyıl gotik tarzda inşa edilmiş İsator Kapısı, yine Münih’in simgesi olarak kabul edilen Kral Ludwing’in altın mezarı ve birçok hazinenin sergilendiği Fraunenkirche (Meryemana Kilisesi) görüldükten sonra yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası Almanya Romantik Yolun en renkli şehirlerinden Garmis Parkenkirchen’deyiz. Hakikaten görsel şölen niteliğinde, binaların çoğunun üzerinde bazıları dini ve tarihi bazıları da halkın geleneklerini, göreneklerini betimleyen resimlerin olduğu doğa harikası kasabalar Garmisch-Partenkirchen’i gezdikten sonra otelimize yerleşme. Geceleme Otelimizde.2 Gün: GARMİSCH PARTENKİRCHEN–NEUSCHWANSTEİN ŞATOSU–ALPSEE GÖLÜ -BREGENZ

Sabah kahvaltısından sonra hareket ediyoruz. İlk olarak gezimizin mihenk taşı sayılabilecek Neuschwanstein şato ve Alpes gölü turumuz için hareket ediyoruz. Bavyera Karlı II. Ludwig tarafından inşa ettirilen Hohenschwangau ve Neuschwanstein şatoları masalsı görünümüyle romantik yolun parlayan incisi niteliğinde. Neuschwanstein şatosunu gezerken karşınıza çıkacak resimli temalar; aşk, ihanet ve pişmanlıkla beraber yoğunlukla saflık sembolü ”kuğu” olacaktır. Son derece keyifli şatolar turumuzdan sonra, şatoların hemen yakınındaki Alpless gölünün dingin sakin muhteşem doğasında zamanımızı geçirerek Avusturya’nın Konstanz gölü kenarında doğa, sanat, huzur şehri Bregenz’e hareket. İlk olarak Pfänderbahn teleferik ile Konstanz gölü ve Bregenz’i kuşbakışı izleyebileceğimiz zirveye çıkıyoruz. Muhteşem manzaralı tepede olağanüstü güzel görüntüler ile sizi baş başa bırakıyoruz. Bregenz şehrine inişimizde tek katlı evlerin güzel şirin mimarisiyle şehrin önemli tarihi yapılarını, sokaklarını gezeceğiz. Verilecek serbest zaman sonrası bölgedeki otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.3 Gün: BREGENZ- VADUZ – LİECHTENSTEİN – VADUZ- MAİENFELD HEDİ’NİN KÖYÜ – LUZERN

Sabah kahvaltı sonrası dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan Liechtenstein Prensliği'nin başkenti
Vaduz'u geziyoruz. Parlamento Binası, Vaduz Kalesi Red House ve Vaduz Meydanı görüldükten sonra Sadece 30 dakika uzaklıktaki yemyeşil tepelerin, pamuk yumağını andıran bulutların ve ineklerin dağlarda özgürce dolaştığı sessiz, sakin ve dingin bir haleti ruhiyeye sahip Heidi’nin köyü Heididorf’dayız. İsviçreli yazar Johanne Spyri, çocukluğunda yaşadığı İsviçre kırsalındaki anılarında kaleme aldığı Alpler’de büyükbabasıyla yaşayan öksüz kızın hikayesinin anlatıldığı Heidi’nin evi, ahırı, dedenin atölyesi, birkaç kulübeden oluşan küçük evin bahçesindeki keçiler, tavuklar ve horozlar size adeta o dönemi tüm sevimliliğiyle yaşatıyor. Heididorf gezimizin ardından ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye ise Luzern onun içindeki incidir” dediği, 40 dakika mesafedeki Luzern’e geçiyoruz. Kuğuların yüzdüğü gölde 1333 yılında tahtadan yapılmış sardunyalarla süslü, üzerinde 100’e yakın yağlı boya resmin sergilendiği Chapel Köprüsü, Fransız Devrimi sırasında hayatlarını kaybeden İsviçreli paralı askerler anısına tasarlanmış mızrak yarası almış aslan figürlü heykel, son olarak Reuss Nehri kenarında yapılacak yürüyüş sonrası bugünkü gezimizi tamamlayarak bölgedeki otelimize yerleşme. Konaklama Otelimizde.

 4 Gün: LUZERN – ZÜRİH - SCHAFFHAUSEN (REN ŞELALESİ)- STEİN AM RHEİN-KONSTAN

Sabah kahvaltı sonrası doğa ve sakinliğin cenneti Zürih’e hareket e diyoruz. Zürih’e varışımızın ardından iki kulesiyle şehrin sembollerinden Evangelist Kilisesi, İsviçre‘nin en büyük saatinin bulunduğu St.Peterskirche Kilis esi’ndeki saat kulesi, dünya markalarının ve şık restoranların
bulunduğu şehrin en gözde caddesi Bahnhoff Strasse, Limnat Nehri’nin kenarında bulunan keyifli yürüyüş yolu Schipfe ve biraz dik bir yokuştan çıkarak harika bir şehir manzarası sunan Lindenhof Parkı görüldükten sonra verilecek serbest zaman sonrası Scaaffhausen Rhein Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Her yıl milyonlarca turistin, 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Ren nehrinin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Ren şelalesindeyiz. Saniyede 700 bin litre su akan bir şelalenin sesi ile büyüleyici ve eşsiz bir deneyim yaşadıktan sonraki durağımız Konstanz gölü kenarındaki dar sokaklarındaki çıkma pencereli, evleri fresklerle süslü 16.yüzyıldan kalma en güzel orta çağ kasabalarından Stein am Rheini de gezdikten sonra otelime yerleşme, serbest zaman. Otelimizde geceleme.

 5 Gün: KONSTANZ – MAİNAU ÇİÇEK ADASI- FRİEDRİCHSHAFEN - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası Almanya, Avusturya ve İsviçre sınırları içinde olan 273 Kilometre uzunluğunda sahil şeridine sahip bir cennet Bodensee gölü kenarında Kostanz ı geziyoruz. Konstanz gölü, çok uluslu bir göl, limanın girişinde 9 mt yüksekliğinde şehrin sembolü İmperia heykeli, çok iyi korunmuş ortaçağ yapılarıyla eski şehir Neiderburg, 1854 yılında tamamlanmış kulesinden Konstanz gölü ve Alplerin muhteşem manzarasını seyredebileceğiniz Munster Katedrali, ünlü pazar yeri Konstanzer Marktstatte, ve gölün kenarında çok güzel parkları gezip verilecek serbest zaman sonrası Almanya'nın başka hiçbir yerinde olmayan güzellikteki çiçekleriyle ünlü çiçek adası olarak da bilinen Mainau Adası’nı geziyoruz. 45 hektar genişliğindeki adada alışveriş mekânları, restoran ve kafeler, egzotik güllerden laleye, nergisten menekşeye kadar pek çok farklı çiçek türünü görebileceğiniz botanik bahçesi, dünyanın ikinci en büyük kelebek evi, tema bahçeleri gezilebiliyor. Mainau Çiçek Adasından sonra Friedrichschafen havaalanına gidiyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından THY’nın TK 1388 sefer sayılı uçağıyla saat 18:45’de İstanbul a hareket ediyoruz. Saat 22.25’de İstanbul'a varıyoruz.

 DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul -Münih/ Friedschafen – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • Alan/otel /alan transferleri,
 • Otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları.
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.),
 • Türkçe Tur liderliği


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.), 
 • 160 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli (Ankara ve İzmir’den vize alacak yolcular için 180 Euro),
 • Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (25 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.),
 • Kişisel harcamalar,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri.


Tur Çıkış Şehri
 • İstanbul Havalimanı (04:30)
Notlar

İptal Şartları


Genel şartlar ‘Tur Broşürü'nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.
Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
MNG Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
MNG Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından MNG Turizm sorumlu tutulamaz.
Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

https://www.mngturizm.com/heidinin-koyleri-romantik-yol-almanya-turu-thy-ile-4-gece-avm204
MNG Turizm ve Ticaret A. Ş.
Gülbahar Mahallesi, Cemal Sahir Sokak, Profilo Plaza Dış Kapı No: 26-28, İç Kapı No:3 Şişli - İstanbul
444 2000


Bu çıktı 28.09.2022 15:05 tarihinde verilmiştir. MNG Turizm ve Ticaret A. Ş. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.