Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Kültür Turları Batı Karadeniz Turları Karadeniz Turu 2 Gece Otobüs ile Ilgaz Konaklamalı
Tur Kodu: 2229

Karadeniz Turu 2 Gece Otobüs ile Ilgaz Konaklamalı

Ilgaz Konaklamalı Karadeniz Turu

Abant Gölü - Kastamonu - Ilgaz - Daday - Valla Kanyonu Lüks Turizm Otobüsü ile Ulaşım 2 Gece 3 Gün Kalkış Yeri: İstanbul - İzmit - Bolu Türkçe Rehberlik Hizmeti

Tur Programı


1. Gün Abant Gölü - Kastamonu

05:30 Beylikdüzü Shell Benzin İstasyonu (Marmara Park AVM Karşısı)
06:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı
06:30 Gayrettepe Metro İstasyonu (Denizbank karşısı)
07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü İspark Otoparkı 
07:10 Kozyatağı Hilton Otel Yanı ( Yenisahra Köprüsü Otobüs Durağı )
07:20 Kartal Köprüsü (Ankara Yönü)
07:30 Gebze Center Önü ( Lukoil Petrol İstasyonu Girişi )
08:15 İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali Yanı Otobüs Durakları
09:00 Sapanca Berceste Tesisleri
10:15 Düzce Tursan Tesisleri
10:45 Bolu Otogar

Hareket noktalarımızdan katılan konuklarımızın alınmasının ardından İzmit Sapanca Sakarya güzergahından göller bölgesi Bolu’ya Abant Gölü’ne hareket ediyoruz. Burada doğanın eşsiz yaratıcılığı ve ortaya çıkan muhteşem manzaraya şahit olmaya başlıyorsunuz. Öncelikle Abant Gölü çevresinde bir yürüyüşümüz olacak. Göl çevresindeki yürüyüşümüz esnasında hayatınız boyunca unutamayacağınız fotoğraf karelerini yakalayıp çektiğinizde anılarınızın en güzellerinden biri olarak kalacağından emin olabilirsiniz. Gölü dolaştıktan sonra dileyenler köy pazarında alışveriş yapabilir, faytona binme şansını yakalayabilir. Rehberimizin belirleyeceği saatte hareketle Bolu şehrini panoramik görerek, Gerede - Çerkeş - Ilgaz güzergahını kullanarak Kastamonu’ya ulaşıyoruz ve ilk durağımız Kurtuluş Savaşı’nın sembolü olan Şerife Bacı Anıtı olacak. Rehberimizin anlatımı ve fotoğraf molasının ardından Saat Kulesi ve Kastamonu Kalesi’ni( PANOROMİK)  görüp, Şeyh Şaban Veli Hazretleri’nin türbesini ziyaret ediyor, ardından da 1506 yılında Nasrullah Kadı tarafından yaptırılan şehrin en eski camisine geçiyoruz. Verilen serbest zamanda Münire Sultan Medresesi El Sanatları Çarşısı’nı gezebilir yöresel pastırma ve Bintelli Çekme helvasının tadında bakabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında aracımıza dönüp Batı Karadeniz Bölgesi’nin en yüksek dağ kütlesi olan Ilgaz Dağı Milli Parkı’na çıkıyoruz. Milli Park’a varışımızla otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2. Gün Daday - Horma Kanyonu - Valla Kanyonu Seyir Terası

Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından, Daday ilçesini panoramik görerek, doğa tutkunlarının büyüleneceği, yaklaşık 14 metre yükseklikten döküldükten sonra doğal bir havuz oluşturan Ilıca Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Buradaki serbest zamanımızda Ilıca Şelalesi’ni fotoğraflayabilir, dilerseniz Zara Çayı’nın oluşturduğu Horma Kanyonu’nun ve mağara oluşumları arasında yürüyüş yapabilirsiniz. Serbest zamanımızı değerlendirdikten sonra aracımıza biniyoruz ve dünyanın en derin ikinci büyük kanyonu olan Valla Kanyonu’na gidiyoruz. Orman içerisindeki kısa bir yürüyüşümüzün ardından Valla Kanyonu’nun ihtişamını görmek için seyir terasına çıkıyoruz. Bu eşsiz manzaranın fotoğraflarını aldıktan sonra Safranbolu’daki tarihi eserlerin çikolatadan yapılmış örneklerinin olduğu ,çikolatanın yapımı ve tarihi hakkında bilgiler alacağımız ,hem gezip hem alış-veriş yapabileceğimiz Çikolata Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından, Bektaşiliğin izlerinin hala görülebildiği ve bölgenin en eski köylerinden birisi olan Yörük Köyü’ne ulaşıyoruz. Köy içerisinde vereceğimiz serbest zamanda köy kahvesinde çaylarımızı yudumlayıp konakların arasında dolaşabileceğiz. Leyla Gencer gibi dünyaca ünlü isimlerin doğduğu bu yerleşim yerinde geçireceğimiz keyifli anları hafızamıza kazıyarak günümüzü sonlandırıp otelimize

3. Gün Safranbolu - İstanbul

Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından, Osmanlı Dönemi sivil mimari örneklerini görebileceğimiz ve Unesco tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilen Safranbolu’yu gezmeye başlıyoruz. Ahşap konakların ve dar sokakların oluşturduğu tarih içinde gezerken ilk durağımız avlusunda Güneş Saati’nin de bulunduğu Köprülü Mehmet Paşa Camii olacaktır. Ardından Cinci Hanı ve Hamamını panoramik görüp bir bölümünün Akçasu Kanyonu üzerine teraslanarak yapıldığı İzzet Mehmet Paşa Camii’ni ziyaret ediyoruz. Safranbolu’nun meşhur lokumlarını tadabileceğimiz ve en az Safranbolu kadar meşhur olan İmren Lokumlarına geçiyoruz. Tadımlarımızı ve alışverişimizi yaptıktan sonra serbest zamana geçiyoruz. Serbest zamanımızda Safranbolu’nun dar sokaklarını keşfedebilir, Yemeniciler Arastası’nda kumda yapılan meşhur kahvesini içebilirsiniz. Serbest zamanımız sonrasında aracımızda buluşuyor ve ağaçların doğal tüneller oluşturduğu Türkiye’nin en keyifli yollarından birisini kullanıp Ahmet Usta geçidinden geçerek adını mitolojiye göre bir amazon kraliçesinden, tarihsel anlatıma göre bir Pers prensesinden alan ve Fatih Sultan Mehmet’in ‘’Lala Lala Çeşm-i Cihan (Dünya’nın Gözü) bu mu ola?’’ dediği ve hayranlığını ifade ettiği Uyuyan Prenses lakaplı Amasra’yı tepeden görebileceğimiz Bakacak Tepesi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Boztepe olarak adlandırılan ada ile anakarayı birbirine bağlayan Kemere Köprüsü’ne geçiyoruz. bir müze kent olan Amasra’nın sokaklarında dolaşırken kilise camisini (FETİH CAMİİ), şehir surlarını ve Ceneviz armalarını görerek tarihi boyunca Amasra’nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Arastası’na geliyoruz. Burada gezi ve alışveriş için bir süre serbest zaman veriyoruz. Sonrasında öğle yemeği için eski özelliklerini günümüzde de korumayı sürdüren ünlü balık restoranlarından birine geçiyoruz. Yemekten sonraki serbest zamanımızın ardından Bartın - Devrek - Mengen üzerinden İstanbul’a ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka organizasyonda daha buluşmak üzere turumuzu sonlandırıyoruz.

Dahil / Hariç Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otelde 2 Açık Büfe Veya Set Menü Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 2 Açık Büfe Veya Set Menü  Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım (Kişi Sayısına Göre Araç Detayları Aşağıda Yer Almaktadır.)
 • Çevre Gezileri
 • Araç İçi Bardak Su
 • Jolly Tur Güvencesi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Öğle Yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
Ek Bilgiler

Tur Notları

ULAŞIM ARAÇ TİPLERİ

Mercedes Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.
HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda ISIZU TURKUAZ, MUTSIBISHI PRESTİJ, MERCEDES SPRINTER veya VOLKSWAGEN CRAFTER gibi araçları kullanma hakkını saklı tutar

 

Bu tur Jolly tarafından düzenlenen ortak tur olup, diğer seyahat acentesi misafirlerinin de katılımı olabilmektedir.

İptal Şartları

Genel şartlar ‘Tur Programı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
· Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur iptalinin bildirim tarihi tur kalkışından 20 gün öncesidir.
· Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
· Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
· 3 kişilik odalarda ilave yatak, standart yatak boyutundan daha küçüktür.
· Çocuk indirimleri sadece iki yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
· Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.
· Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü kesinlikle verilmez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.
· Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.
· Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan MNG Turizm sorumlu değildir.
· Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.
· Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.
· Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

Kampanyalar

Kampanyalar

Paraf Premium'a Özel 500 TL ParafPara

 • 1-31 Mayıs 2024 tarihlerinde yurt içi seyahat ve konaklama sektörlerinde Paraf Premium ile tek seferde yapılacak 7.500 TL ve üzeri her harcamaya 250 TL, toplamda 500 TL ParafPara verilecektir.
 • Kampanyaya katılmak için harcama yapmadan önce Paraf Mobil’den HEMEN KATIL butonuna tıklanması gerekmektedir. 
 • Kampanyaya sadece Paraf Premium kartlar dahildir.
 • Bir kart ile kampanyaya katılım yapıldığında müşterinin tüm Paraf Premium kartları kampanyaya dahil olur. 
 • Bir müşterinin asıl ve ek kartlarıyla birlikte kampanyadan kazanabileceği en fazla ParafPara tutarı 500 TL’dir. 
 • Hedefe ulaşılan harcama hangi kart ile yapılırsa ParafPara ödülü o karta yansıtılmaktadır. 
 • Aynı gün aynı iş yerinden yapılan harcamaların ilki kampanyaya dahildir. 
 • Kazanılan ParafPara’lar, işyeri tarafından POS üzerinden yapılacak gün sonu işlemi aracılığıyla kazanım sağlanan işlemin banka sistemine ulaşmasından bir sonraki gün sistem tarafından yüklenmektedir.
 • Paraf Premium ile yapılan işlemler dahil olup; Paraf, Parafly, Paraf Genç, Business kartlar, ticari kartlar ve Halkcardlar, ParafPara kullanarak yapılan işlemler, iptal ve iade işlemleri dahil değildir. 
 • Kampanyadan kazanılan ParafParaların son kullanım tarihi 16.07.2024 saat 21:59 olup, kullanılmayan ParafParalar 17.07.2024 tarihinde geri alınacaktır.
 • ParafPara transfer işlemi ParafPara kullanımı olarak sayılmayacaktır. Transfer edilen ParafPara’lar geri alınacaktır.

Peşin Fiyatına 12 Taksit

Vade farksız 12 taksit veya 18 aya varan taksit imkanları ile yurt içi turlarda erteleme yapmadan taksitlerinizi küçülterek ödeyebilirsiniz. Avantajlı banka tatil kampanyaları için tıklayınız.

Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp