Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Kültür Turları Doğu Anadolu Turları Doğu Anadolu Turu THY ve Pegasus ile 6 Gece
Kesin HareketliTur Kodu: 2117

Doğu Anadolu Turu THY ve Pegasus ile 6 Gece

THY ile Doğu Anadolu Turu

Sivas, Divriği, Kemaliye, Elazığ, Bingöl, Muş, Van, Kars, Erzurum, Tunceli, Elazığ, Malatya Türk Havayolları ile Gider - Pegasus ile Döner 6 Gece Kalkış Yeri: İstanbul Havalimanı Türkçe Rehberlik Hizmeti

- -

1 Oda 2 Yetişkin
1
Oda Ekle

Tur Programı


1. Gün İstanbul'dan Hareket - Sivas - Kangal - Divriği - Kemaliye

03.15 - Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
03.30 - Bostancı Köprüsü Otobüs Durağı
03.45 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı
04.00 - Mecidiyeköy Meydan Mado Önü
04.15 - İncirli E5 Dilek Pastanesi Önü
05.00 - İstanbul Havalimanı

Türk Hava Yolları - TK2658
İstanbul Havalimanı - Sivas / 08:50 – 10:15

Belirtilen saatte ve hareket noktalarında buluşuyor ve İstanbul Yeni Havalimanı - Sivas uçuşumuzu gerçekleştirerek güzel ülkemizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış rehberlerimiz eşliğinde, siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz keyifli gezimiz Doğu Anadolu turumuza başlıyoruz.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Biz Cumhuriyeti burada kurduk” dediği Cumhuriyet kentine varışımızla Sivas Havalimanı'na inerek, bizleri bekleyen aracımıza binerek, sizler için organize ettiğimiz serpme kahvaltının ardından turumuza başlıyoruz.Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Camii ise ilk gezi noktamız olacaktır. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Buruciye Medresesi ve Çifte Minareli Medrese, Şifahiye Medresesi gezilerimizi takiben ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak kabul edilen Kongrenin yapıldığı, Cumhuriyetimiz temellerinin atıldığı Sivas Kongre Binasını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından, Sivas'ın adını da ilçesinden alan Kangal köpekleriyle meşhur yerine gidiyoruz. Burada minik dostlarımızı göreceğiz. Sonrasında Divriğe doğru yola çıkıyoruz. Unesco Dünya Miras Listesinde yer alan  Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası'nı geziyoruz.Buradaki gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için Kemaliye'de bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Belirlenen Restoranda Serpme Kahvaltı Olarak Alınacaktır.(Ekstra)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Otel Vadi Kemaliye vb.

2. Gün Kemaliye - Arapgir - Elazığ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kemaliye’yi gezmeye başlıyoruz. Manili Yol’a çıkıyor, tüm o hasret ve sevda dolu manileri okuduktan sonra her bir kapı tokmağı seyirlik olan evlerin arasından aşağı doğru iniyor, arada dut ve pekmezin dövülerek yapıldığı lök (dövmeç) ile dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı Lökhane’de mola veriyoruz. Ardından  Anadolu’daki Türk konut türlerinin gerçek bir temsilcisi kabul edilen evlerin bulunduğu Sırakonak Köyü’ne ulaşıyoruz. Vadi manzarası ve doğanın coşkulu renkleriyle yürüyerek Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta “şiirinin ilham kaynağı ve doğduğu köy olan, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü’nde yapacağımız yürüyüşün ardından öğle yemeği için Kemaliye merkeze geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra aracımıza binerek Arapgir'e doğru yola çıkıyoruz. Arapgir'deki Mirliva Camii ziyareti ve Millet Hanı’ndaki reyhan çayı molasından sonra akşam yemeği ve konaklama için Elazığ'da bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Elazığ Marathon Otel vb.

3. Gün Elazığ - Bingöl - Muş - Akdamar Adası - Van

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından Solhan ilçesine bağlı Yüzen Ada'da verdiğimiz fotoğraf molasının ardından Muş'a doğru devam ediyoruz. Muş'ta Tarihi Murat Köprüsü'ne de gördükten sonra öğle yemeği için Tatvan'a doğru yola çıkıyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından Akdamar Adası bir sonraki durağımız olacaktır. Bizleri bekleyen teknemize binip Van gölü üzerinde sessiz ve huzur veren yaklaşık yarım saat süren bir yolculukla Akdamar Adası'na geçiyoruz. Konusunu Tevrat ve İncilden alan kabartma sahnelerinin açılımlarını öğrendikten ve kiliseyi sizlerle gezdikten sonra, Van Gölü ve Süphan Dağı manzaraları eşliğinde dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Van'da bulunen otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Van Royal Palas Hotel vb.

4. Gün Van Kedi Evi - Muradiye Şelalesi - Doğubeyazıt - Ani Harabeleri - Kars

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Van 100. Yıl Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan "Kedi Evi'ni" gezeceğiz.İlk durağımız yol üzerindeki Muradiye şelalesi oluyor. Burada vereceğimiz fotoğraf ve kahve molasının ardından Çaldıran ovası, Tendürek Dağı ve Ağrı Dağı manzaraları eşliğinde İshak paşa Sarayı'na ulaşıyoruz. Yapımı 1784 yılında tamamlanan ve bir külliye tarzında inşa edilen sarayı rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra öğle yemeğimizi müteakip, Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Ani'yi dolaşıyor. Akşam yemeği ve konaklama için Kars'ta bulunan otelimize geçiyoruz. 

Sabah Kahvaltı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Kars Kale Park Otel vb.

5. Gün Kars - Taş Köprü - 12 Havariler Kilisesi - Çeltikoğlu Otel - Çıldır Gölü - Sarıkamış - Erzurum

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası sırasıyla Kars Taş Köprü, 12 Havariler Kilisesi ve Baltık Mimarisi eserlerini yürüyüşümüz sırasında görüyor ve fotoğraflar çekiyoruz. Daha sonra  bir lav akıntısı ile moloz mahrutu tarafından meydana gelmiş olan Çıldır Gölü gezimiz sonrası 1.Dünya Savaşı Sarıkamış harekatında şehit askerlerimiz için yapılmış olan Sarıkamış Şehitlik anıtını göreceğiz. Rehberimizin anlatımları sonrasında Erzurum'a doğru yola çıkıyoruz. Ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından burada klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri, Malazgirt sonrası ortak kültürün ana temsilcileri olan Üç Kümbetler buradaki gezimizin ilk durağı olacaktır. Ardından Erzurum Çifte Minareli Medrese gezilerimizi tamamlıyoruz. Daha sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

Kahvaltı: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahilldir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahilldir.)
Konaklama: Erzurum Borapark Otel vb.

6. Gün Pülümür Vadisi - Ovacık - Munzur Gözeleri - Tunceli

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 3 bin rakımlı Sarp dağlarının arasında bulunan ve yılın her mevsiminde farklı doğasıyla göz alıcı güzellikler oluşturan Pülümür Çayı'nın oluşturduğu Pülümür Vadisi ilk durağımız olacaktır. Vadide sürekli su damladığı için halk arasında "Ağlayan Kayalar" olarak adlandırılan doğal oluşumu da görüp, fotoğraflar çekiyoruz. Bu muhteşem vadiyi gezdikten sonra Türkülere destan olan Munzur dağlarının gölgesini takip ederek Munzur Gözeleri’ne gidiyor ve serin suların kıyısında ferahlıyoruz. Burada çekeceğimiz fotoğrafların ve keyifli zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için Tunceli'de bulunan otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Tunceli Grand Şaroğlu Otel vb.

7. Gün Pertek - Harput - Malatya - İstanbul'a Dönüş

Pegasus Havayolları - PC2573
Malatya - Sabiha Gökçen Havalimanı / 21:00 – 22:45

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Pertek Kalesi'ni panoramik olarak gördükten sonra feribot ile Elazığ'a geçiyoruz. Doğu Anadolu‘da yer alan Elazığ şehrimizin, tarihi dokusuyla açık hava müzesini andıran tarihi kent bölümü Harput'u gezeceğiz. Bu tarihi kent Ovada boyunca uzanan yeni şehrin 6 km kuzeyinde, sarp yamacın başına kurulmuştur. Antik çağlarda bu yana gerek kültürel gerek ekonomik açıdan yörenin en önemli yerleşimlerinden olmuştur. Harput Kalesi, Ulu Cami, Arap Baba Türbesi ve Kurşunlu Camii ziyaretlerimizi yaparak Malatya'ya doğru yola çıkıyoruz. Malatya'dan kayısı pazarında vereceğimiz serbest zamanın ardından İstanbul’a dönüş yoluna geçiyoruz. Malatya Havalimanı’na ulaşarak Pegasus Havayolları 21:00 uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından sizlerle bir sonraki programımızda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda Veya Serbest Zaman (Ekstra)

Dahil / Hariç Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • THY ile Gidiş - Dönüş Uçak Biletleri
 • 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otelde 6 Sabah Kahvaltısı 
 • Otelde 6 Akşam Yemeği 
 • Havalimanı Transferleri
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik
 • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
 • Tüm Geziler
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Türsab)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Gidişteki Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Müze Ve Ören Yeri Girişleri
Tur Notları

Tur Notları

ULAŞIM ARAÇ TİPLERİ

Mercedes Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.
HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda ISIZU TURKUAZ, MUTSIBISHI PRESTİJ, MERCEDES SPRINTER veya VOLKSWAGEN CRAFTER gibi araçları kullanma hakkını saklı tutar

 

Kültür Turları Covid Tedbirleri
• Paket turlarımızda HES kodu alınması zorunludur. Bu şekilde tüm misafirlerimizin sağlık geçmişleri Sağlık Bakanlığı tarafından otomatikman kontrol altına alınmış olur.
• Paket turlarda kullandığımız otobüslerimizde tüm araç personeli covid 19 eğitimlerini almış, her gün tur bitiminde araçlarının dezenfeksiyon işlemlerini prosedürler ve kurallar çerçevesinde gerçekleştirmektedirler.
• Tur otobüslerinin ön ve orta kapılarında el dezenfektanı bulunacaktır.
• Paket turlarımıza katılan tüm misafirlerimize tur başlangıcında hijyen kiti teslim edilecektir.
• Havalimanında başlayan turlarımızda misafirlerimiz alana girişlerinde ateş ölçümleri görevli personel tarafından yapıldıktan sonra tur otobüsüne geçildiği dönemde rehberiniz tarafından her gün ateş ölçümleri yapılacak ve kayıt altına alınacaktır.
• Turlarımızda kullandığımız tüm oteller Kültür ve Turizm bakanlığının normlarında belirttiği covid 19 sertifikalı olma özelliği taşıyacaktır.
• Otellerimizde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri için restoran bölümlerinde sosyal mesafe kuralına riayet edilecek, misafirlerimizin kullanabilmesi için tek kullanımlık kişiye özel çatal bıçak setleri ile servisler yapılacaktır.
• Araçlarımızda seyahat esnasında maske kullanmak zorunludur.
• Seyahat esnasında kapalı bardak su ikramı yapılacak olup, sıcak çay ve kahve servisleri rehberinizin uygun gördüğü tesislerde ikram edilecektir.

Bu tur Esen Tour tarafından düzenlenen ortak tur olup, diğer seyahat acentesi misafirlerinin de katılımı olabilmektedir.

İptal Şartları

Genel şartlar ‘Tur Programı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Turumuz 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur iptalinin bildirim tarihi tur kalkışından 20 gün öncesidir.
Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
3 kişilik odalarda ilave yatak, standart yatak boyutundan daha küçüktür.
Çocuk indirimleri sadece iki yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.
Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü kesinlikle verilmez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.
Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.
Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan MNG Turizm sorumlu değildir.
Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.
Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.
Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

Kampanyalar

Kampanyalar

400 TL ParafPara

 • 1-30 Haziran 2024 tarihleri arasında yurt içinde seyahat ve konaklama sektörlerinde tek seferde yapılacak 5.000 TL ve üzeri her harcamaya 200 TL, toplamda 400 TL ParafPara verilecektir.
 • Kampanyaya katılmak için harcama yapmadan önce Paraf Mobil’den HEMEN KATIL butonuna tıklanması  ya da SEYAHAT yazıp 3404'e SMS gönderilmesi gerekmektedir.
 • Kampanya katılım SMS’i bankada kayıtlı cep telefonu numarasından gönderilmelidir.
 • Kampanya katılımı, belirtilen kısa mesajın Halkbank sistemine ulaşmasından ve kart sahibine Halkbank tarafından kayıt olduğu bilgisinin verilmesinden sonra sağlanır.
 • Katılım SMS’i ücretsiz olup; kampanyaya katılabilmek için SMS’in Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom operatörleri üzerinden ve yurt içinden gönderilmesi gerekmektedir.
 • Bir kart ile kampanyaya katılım yapıldığında müşterinin tüm kartları kampanyaya dahil olur. 
 • Bir müşterinin asıl ve ek kartlarıyla birlikte kampanyadan kazanabileceği en fazla ParafPara tutarı 400 TL’dir. 
 • Hedefe ulaşılan harcama hangi kart ile yapılırsa ParafPara ödülü o karta yansıtılmaktadır.
 • Aynı gün aynı iş yerinden yapılan harcamaların ilki kampanyaya dahildir.
 • Kazanılan ParafPara’lar, işyeri tarafından POS üzerinden yapılacak gün sonu işlemi aracılığıyla kazanım sağlanan işlemin banka sistemine ulaşmasından bir sonraki gün sistem tarafından yüklenmektedir.
 • Paraf ve Parafly ile yapılan işlemler dahil olup,  Parafree, Business kartlar, ticari kartlar ve Halkcardlar, ParafPara kullanarak yapılan işlemler, iptal ve iade işlemleri dahil değildir. 
 • Kampanyadan kazanılan ParafParaların son kullanım tarihi 15.08.2024 saat 21:59 olup, kullanılmayan ParafParalar 16.08.2024 tarihinde geri alınacaktır.

Peşin Fiyatına 12 Taksit

Vade farksız 12 taksit veya 18 aya varan taksit imkanları ile yurt içi turlarda erteleme yapmadan taksitlerinizi küçülterek ödeyebilirsiniz. Avantajlı banka tatil kampanyaları için tıklayınız.

Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp