Giriş Yap

veya Üye Ol

444 2000 Sizi Arayalım
Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MNG Turizm Tur Kültür Turları Doğu Anadolu Turları Doğu Anadolu Turu THY ve Pegasus ile 6 Gece
Kesin HareketliTur Kodu: 2117

Doğu Anadolu Turu THY ve Pegasus ile 6 Gece

THY ile Doğu Anadolu Turu

Sivas, Divriği, Kemaliye, Elazığ, Bingöl, Muş, Van, Kars, Erzurum, Tunceli, Elazığ, Malatya Türk Havayolları ile Gider - Pegasus ile Döner 6 Gece Kalkış Yeri: İstanbul Havalimanı Türkçe Rehberlik Hizmeti

- -

  1 Oda 2 Yetişkin
  1
  Oda Ekle

  Tur Programı


  1. Gün İstanbul'dan Hareket - Sivas - Kangal - Divriği - Kemaliye

  03.15 - Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
  03.30 - Bostancı Köprüsü Otobüs Durağı
  03.45 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı
  04.00 - Mecidiyeköy Meydan Mado Önü
  04.15 - İncirli E5 Dilek Pastanesi Önü
  05.00 - İstanbul Havalimanı

  Türk Hava Yolları - TK2658
  İstanbul Havalimanı - Sivas / 08:50 – 10:15

  Belirtilen saatte ve hareket noktalarında buluşuyor ve İstanbul Yeni Havalimanı - Sivas uçuşumuzu gerçekleştirerek güzel ülkemizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış rehberlerimiz eşliğinde, siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz keyifli gezimiz Doğu Anadolu turumuza başlıyoruz.

  Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Biz Cumhuriyeti burada kurduk” dediği Cumhuriyet kentine varışımızla Sivas Havalimanı'na inerek, bizleri bekleyen aracımıza binerek, sizler için organize ettiğimiz serpme kahvaltının ardından turumuza başlıyoruz.Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Camii ise ilk gezi noktamız olacaktır. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Buruciye Medresesi ve Çifte Minareli Medrese, Şifahiye Medresesi gezilerimizi takiben ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak kabul edilen Kongrenin yapıldığı, Cumhuriyetimiz temellerinin atıldığı Sivas Kongre Binasını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından, Sivas'ın adını da ilçesinden alan Kangal köpekleriyle meşhur yerine gidiyoruz. Burada minik dostlarımızı göreceğiz. Sonrasında Divriğe doğru yola çıkıyoruz. Unesco Dünya Miras Listesinde yer alan  Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası'nı geziyoruz.Buradaki gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için Kemaliye'de bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz.

  Sabah Kahvaltısı: Belirlenen Restoranda Serpme Kahvaltı Olarak Alınacaktır.(Ekstra)
  Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
  Konaklama: Otel Vadi Kemaliye vb.

  2. Gün Kemaliye - Arapgir - Elazığ

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kemaliye’yi gezmeye başlıyoruz. Manili Yol’a çıkıyor, tüm o hasret ve sevda dolu manileri okuduktan sonra her bir kapı tokmağı seyirlik olan evlerin arasından aşağı doğru iniyor, arada dut ve pekmezin dövülerek yapıldığı lök (dövmeç) ile dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı Lökhane’de mola veriyoruz. Ardından  Anadolu’daki Türk konut türlerinin gerçek bir temsilcisi kabul edilen evlerin bulunduğu Sırakonak Köyü’ne ulaşıyoruz. Vadi manzarası ve doğanın coşkulu renkleriyle yürüyerek Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta “şiirinin ilham kaynağı ve doğduğu köy olan, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü’nde yapacağımız yürüyüşün ardından öğle yemeği için Kemaliye merkeze geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra aracımıza binerek Arapgir'e doğru yola çıkıyoruz. Arapgir'deki Mirliva Camii ziyareti ve Millet Hanı’ndaki reyhan çayı molasından sonra akşam yemeği ve konaklama için Elazığ'da bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
  Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
  Konaklama: Elazığ Marathon Otel vb.

  3. Gün Elazığ - Bingöl - Muş - Akdamar Adası - Van

  Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından Solhan ilçesine bağlı Yüzen Ada'da verdiğimiz fotoğraf molasının ardından Muş'a doğru devam ediyoruz. Muş'ta Tarihi Murat Köprüsü'ne de gördükten sonra öğle yemeği için Tatvan'a doğru yola çıkıyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından Akdamar Adası bir sonraki durağımız olacaktır. Bizleri bekleyen teknemize binip Van gölü üzerinde sessiz ve huzur veren yaklaşık yarım saat süren bir yolculukla Akdamar Adası'na geçiyoruz. Konusunu Tevrat ve İncilden alan kabartma sahnelerinin açılımlarını öğrendikten ve kiliseyi sizlerle gezdikten sonra, Van Gölü ve Süphan Dağı manzaraları eşliğinde dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Van'da bulunen otelimize geçiyoruz.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
  Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
  Konaklama: Van Royal Palas Hotel vb.

  4. Gün Van Kedi Evi - Muradiye Şelalesi - Doğubeyazıt - Ani Harabeleri - Kars

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Van 100. Yıl Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan "Kedi Evi'ni" gezeceğiz.İlk durağımız yol üzerindeki Muradiye şelalesi oluyor. Burada vereceğimiz fotoğraf ve kahve molasının ardından Çaldıran ovası, Tendürek Dağı ve Ağrı Dağı manzaraları eşliğinde İshak paşa Sarayı'na ulaşıyoruz. Yapımı 1784 yılında tamamlanan ve bir külliye tarzında inşa edilen sarayı rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra öğle yemeğimizi müteakip, Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Ani'yi dolaşıyor. Akşam yemeği ve konaklama için Kars'ta bulunan otelimize geçiyoruz. 

  Sabah Kahvaltı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır (Fiyata Dahildir.)
  Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır (Fiyata Dahildir.)
  Konaklama: Kars Kale Park Otel vb.

  5. Gün Kars - Taş Köprü - 12 Havariler Kilisesi - Çeltikoğlu Otel - Çıldır Gölü - Sarıkamış - Erzurum

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası sırasıyla Kars Taş Köprü, 12 Havariler Kilisesi ve Baltık Mimarisi eserlerini yürüyüşümüz sırasında görüyor ve fotoğraflar çekiyoruz. Daha sonra  bir lav akıntısı ile moloz mahrutu tarafından meydana gelmiş olan Çıldır Gölü gezimiz sonrası 1.Dünya Savaşı Sarıkamış harekatında şehit askerlerimiz için yapılmış olan Sarıkamış Şehitlik anıtını göreceğiz. Rehberimizin anlatımları sonrasında Erzurum'a doğru yola çıkıyoruz. Ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından burada klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri, Malazgirt sonrası ortak kültürün ana temsilcileri olan Üç Kümbetler buradaki gezimizin ilk durağı olacaktır. Ardından Erzurum Çifte Minareli Medrese gezilerimizi tamamlıyoruz. Daha sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

  Kahvaltı: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahilldir.)
  Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahilldir.)
  Konaklama: Erzurum Borapark Otel vb.

  6. Gün Pülümür Vadisi - Ovacık - Munzur Gözeleri - Tunceli

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 3 bin rakımlı Sarp dağlarının arasında bulunan ve yılın her mevsiminde farklı doğasıyla göz alıcı güzellikler oluşturan Pülümür Çayı'nın oluşturduğu Pülümür Vadisi ilk durağımız olacaktır. Vadide sürekli su damladığı için halk arasında "Ağlayan Kayalar" olarak adlandırılan doğal oluşumu da görüp, fotoğraflar çekiyoruz. Bu muhteşem vadiyi gezdikten sonra Türkülere destan olan Munzur dağlarının gölgesini takip ederek Munzur Gözeleri’ne gidiyor ve serin suların kıyısında ferahlıyoruz. Burada çekeceğimiz fotoğrafların ve keyifli zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için Tunceli'de bulunan otelimize geçiyoruz.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
  Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
  Konaklama: Tunceli Grand Şaroğlu Otel vb.

  7. Gün Pertek - Harput - Malatya - İstanbul'a Dönüş

  Pegasus Havayolları - PC2573
  Malatya - Sabiha Gökçen Havalimanı / 21:00 – 22:45

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Pertek Kalesi'ni panoramik olarak gördükten sonra feribot ile Elazığ'a geçiyoruz. Doğu Anadolu‘da yer alan Elazığ şehrimizin, tarihi dokusuyla açık hava müzesini andıran tarihi kent bölümü Harput'u gezeceğiz. Bu tarihi kent Ovada boyunca uzanan yeni şehrin 6 km kuzeyinde, sarp yamacın başına kurulmuştur. Antik çağlarda bu yana gerek kültürel gerek ekonomik açıdan yörenin en önemli yerleşimlerinden olmuştur. Harput Kalesi, Ulu Cami, Arap Baba Türbesi ve Kurşunlu Camii ziyaretlerimizi yaparak Malatya'ya doğru yola çıkıyoruz. Malatya'dan kayısı pazarında vereceğimiz serbest zamanın ardından İstanbul’a dönüş yoluna geçiyoruz. Malatya Havalimanı’na ulaşarak Pegasus Havayolları 21:00 uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından sizlerle bir sonraki programımızda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
  Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda Veya Serbest Zaman (Ekstra)

  Dahil / Hariç Hizmetler

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler
  • THY ile Gidiş - Dönüş Uçak Biletleri
  • 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • Otelde 6 Sabah Kahvaltısı 
  • Otelde 6 Akşam Yemeği 
  • Havalimanı Transferleri
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik
  • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
  • Tüm Geziler
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Türsab)
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • Gidişteki Sabah Kahvaltısı
  • Öğle Yemekleri
  • Müze Ve Ören Yeri Girişleri
  Tur Notları

  Tur Notları

  ULAŞIM ARAÇ TİPLERİ

  Mercedes Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.
  HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda ISIZU TURKUAZ, MUTSIBISHI PRESTİJ, MERCEDES SPRINTER veya VOLKSWAGEN CRAFTER gibi araçları kullanma hakkını saklı tutar

   

  Kültür Turları Covid Tedbirleri
  • Paket turlarımızda HES kodu alınması zorunludur. Bu şekilde tüm misafirlerimizin sağlık geçmişleri Sağlık Bakanlığı tarafından otomatikman kontrol altına alınmış olur.
  • Paket turlarda kullandığımız otobüslerimizde tüm araç personeli covid 19 eğitimlerini almış, her gün tur bitiminde araçlarının dezenfeksiyon işlemlerini prosedürler ve kurallar çerçevesinde gerçekleştirmektedirler.
  • Tur otobüslerinin ön ve orta kapılarında el dezenfektanı bulunacaktır.
  • Paket turlarımıza katılan tüm misafirlerimize tur başlangıcında hijyen kiti teslim edilecektir.
  • Havalimanında başlayan turlarımızda misafirlerimiz alana girişlerinde ateş ölçümleri görevli personel tarafından yapıldıktan sonra tur otobüsüne geçildiği dönemde rehberiniz tarafından her gün ateş ölçümleri yapılacak ve kayıt altına alınacaktır.
  • Turlarımızda kullandığımız tüm oteller Kültür ve Turizm bakanlığının normlarında belirttiği covid 19 sertifikalı olma özelliği taşıyacaktır.
  • Otellerimizde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri için restoran bölümlerinde sosyal mesafe kuralına riayet edilecek, misafirlerimizin kullanabilmesi için tek kullanımlık kişiye özel çatal bıçak setleri ile servisler yapılacaktır.
  • Araçlarımızda seyahat esnasında maske kullanmak zorunludur.
  • Seyahat esnasında kapalı bardak su ikramı yapılacak olup, sıcak çay ve kahve servisleri rehberinizin uygun gördüğü tesislerde ikram edilecektir.

  İptal Şartları

  Genel şartlar ‘Tur Programı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
  Turumuz 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur iptalinin bildirim tarihi tur kalkışından 20 gün öncesidir.
  Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
  Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
  3 kişilik odalarda ilave yatak, standart yatak boyutundan daha küçüktür.
  Çocuk indirimleri sadece iki yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
  Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.
  Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü kesinlikle verilmez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.
  Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.
  Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan MNG Turizm sorumlu değildir.
  Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.
  Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.
  Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

  Kampanyalar

  Kampanyalar

  150 TL Hediye World Puan

  28 Şubat tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda, tek seferde yapacağınız her 2000 TL ve üzeri harcamalarınıza 75 TL, toplamda 150 TL Worldpuan hediye.

  Kampanya Koşulları

  • Tek seferde yapacağınız her 2000 TL ve üzeri harcamalarınıza 75 TL, toplamda 150 TL Worldpuan hediye!
  • Kampanyaya Yapı Kredi bireysel kredi kartları ve bireysel TLcard’lar dahildir.
  • Kampanyaya peşin ve taksitlendirme yapılabilen harcamalar dahildir.
  • Dijital kartla yapılan harcamalar kampanyaya dahildir.
  • Aynı gün aynı üye işyerinden tek seferde yapılacak 2000 TL ve üzeri harcamanın ilki kampanyaya dahil olacaktır.
  • Kampanyaya SMS (kısa mesaj) ile veya World Mobil uygulaması üzerinden katılım yapılabilecektir.
  • Kampanya müşteri bazında geçerli olup, bir müşteri kampanyadan en fazla 150 TL Worldpuan kazanabilir.
  • Kampanya kapsamında tek seferde yapılan her 2000 TL ve üzeri alışverişe 75 TL toplamda 150 TL Worldpuan kazanılacaktır.
  • Kampanyaya katılım yapılması durumunda kampanya kapsamında kazanılan Worldpuan'lar 7 Mart 2023 tarihine kadar en az 1 adet kullanıma açık bireysel kredi kartı olması durumunda yüklenecek olup, Worldpuan’ların son kullanma tarihi 7 Nisan 2023’dür.
  • Kullanılmayan Worldpuan’lar 8 Nisan 2023'de geri alınacaktır.
  • Yapı Kredi bireysel kredi kartı ve bireysel TL card müşterilerinin, SMS ile kampanyaya katılmak için SEYAHAT yazıp bir boşluk bırakarak müşteri numaralarını 4454'e göndermeleri gerekmektedir.
  • Müşterilerin SMS katılımı yapabilmesi için açık statülü en az 1 adet Yapı Kredi bireysel kredi kartlarının veya bireysel TLcard’larının olması gerekmektedir.
  • World Mobil uygulamasından kampanya katılımı yapılırsa SMS ile katılım yapılması gerekmemektedir.

  150 TL Hediye Bonus

  Garanti BBVA POS’larından tek seferde yapacağınız 2000 TL ve üzeri seyahat, konaklama veya araç kiralama harcamanıza 75 TL, toplam 150 TL bonus verilecektir.

  Kampanya Detayları:

  • Garanti BBVA POS'larından tek seferde yapacağınız 2000 TL ve üzeri seyahat, konaklama veya araç kiralama harcamanıza 75 TL, toplam 150 TL bonus verilecektir.
  • Kampanya 1 - 28 Şubat 2023 tarihleri arasında geçerlidir.
  • Kampanya müşteri bazındadır ve her müşteri en fazla 150 TL bonus kazanabilir.
  • Kampanya kapsamında ticari kredi kartıyla ikinci harcamayı yapan esnaf ve KOBI üye işyeri olan Garanti BBVA POS sahiplerine özel ekstra 20 TL bonus verilecektir.
  • Garanti BBVA POS sahipleri en fazla 170 TL bonus kazanabilir. Sadece son 3 ay içerisinde POS cirosu geçiren müşteriler ek ödülü kazanabilir.
  • Kampanyaya sadece BonusFlaş uygulaması üzerinden katılım sağlanabilir.
  • BonusFlaş üzerinden katılmak için ilk harcamadan önce HEMEN KATIL'ın tıklanması gerekmektedir.
  • Garanti Bonus'lar, Money Bonus, Paracard Bonus, Bonus Business, Easy, Flexi, Bonus Flexi ve Bonus Genç kredi kartları ve bu kredi kartlarının ek kartları kampanyaya dahildir.
  • Aynı gün aynı işyerinden yapılan harcamaların sadece ilki dahil edilecektir.
  • Kazanılan bonuslar 3 Mart – 3 Nisan 2023 tarihleri arasında kullanılabilir. Kullanılmayan bonuslar 4 Nisan 2023 tarihinde geri alınacaktır.
  • Kampanya oteller, tatil köyleri, seyahat acentaları, tur operatörleri ve seyahat gemileri firmalarını kapsamaktadır.
  • Havayolu firmalarından yapılan harcamalarda geçerli değildir.
  • Sadece şahıs şirketi sahibi müşteriler ticari kartları ile BonusFlaş üzerinden kampanyaya katılım sağlayabilmektedir. Tüzel müşteriler kampanyaya dahil değildir.
  • Bonus sanal kartlar, internetten yapılan harcamalar, MoTo (Mail order, Telephone order), temassız işlemler dahildir.
  • Düzenli ödeme talimatı, otomatik ödemeler, bonus kullanımları dahil değildir.
  • Kampanyaya FastPay ile yapılan işlemler dahil değildir.
  • Sadece yurtiçinde yapılan peşin ve taksitli işlemler harcamalar dahildir.
  • Kampanya dahilinde iade ve iptal işlemleri dikkate alınacaktır.

  Peşin Fiyatına 12 Taksit

  Vade farksız 12 taksit veya 18 aya varan taksit imkanları ile yurt içi turlarda erteleme yapmadan taksitlerinizi küçülterek ödeyebilirsiniz. Avantajlı banka tatil kampanyaları için tıklayınız.

  Ara Talep Et Canlı Destek WhatsApp